تمرین تکواندوکاران برای المپیک 2020 مثل حضور در برزخ است

به گزارش مجله کالارنا، دارنده دو مدال تکواندو المپیک از انگلیس گفت: تمرین داشتن بدون هدفی روشن درست مانند این است که در برزخ کوشش می کنی.

تمرین تکواندوکاران برای المپیک 2020 مثل حضور در برزخ است

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری مجله کالارنا از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، کمیته بین المللی المپیک همچنان در انجام برنامه های پیش از المپیک 2020 با وجود ویروس کرونا اصرار دارد و رایزنی های لازم را با بخش های مختلف انجام می دهد.

لولاتو محمد دارنده دو مدال المپیک از انگلیس که تا به امروز پیروز به کسب دو مدال بازی های المپیک در سال های 2012 و 2016 شده طی مصاحبه ای نظرش را در مورد بازی های المپیک 2020 و تهدید رویاروی ورزشکاران با شیوع ویروس کرونا را عنوان نمود.

دوران سختی برای قهرمانان حرفه ای در مدت زمان باقی مانده تا بازی های المپیک توکیو 2020 است؛ تمرینات و مسابقات کسب سهمیه تعلیق و یا کنسل شده است. لوتالو محمد هوگوپوش انگلیسی معتقد است که آنها در برزخ قرار دارند اما همچنان باید امیدوارانه به تمریناتشان ادامه دهند. او از نظر ذهنی در این چند روز گذشته بسیار تحت فشار بوده است.

وی در این خصوص گفت: با ورزشکاران زیادی در رشته های مختلف در ارتباط هستم و سایرین نیز احساسی مشابه من دارند. تمرین داشتن بدون هدفی روشن درست مانند این است که در برزخ کوشش می کنی. همه رویدادها و تمرینات کنسل شده و زمان آنها نیز هنوز تعیین نیست. 4 سال است کوشش می کنیم و برای المپیک خیز برداشته ایم اما وضع موجود حسی متزلزل به وجود آورده است؛ به هر حال اعتقاد دارم که کمیته بین المللی المپیک بهترین تصمیم را خواهد گرفت.

محمد تکواندوکار انگلیسی است که در سال 2012 در ریو پیروز به کسب مدال برنز این رقابت ها شد و یکی از ورزشکاران پیروز در این رشته است که شهرتش به خاطر از دست دادن مدال طلا در چند ثانیه پایانی فینال بازی های المپیک 2016 بود که اشک های او را سرازیر کرد.

او 4 سال مداوم با وجود آسیب هایی که داشت در وزن 87+ کیلوگرم تمرین و حالا که تورنمنت آزاد بلژیک دو روز پیش از اعزام کنسل شده بسیار غمگین شده است. وی در این خصوص گفت: حس بسیار آزاردهنده ای است وقتی آماده ای تا بر سکوی قهرمانی بایستی همه چیز بهم بریزد اما این مسئله مرگ و زندگی است و ما باید قبول کنیم که مدتی ورزش کنار گذاشته گردد. سازمان های بهداشتی دائم توصیه های لازم را در مورد رعایت نکات بهداشتی دارند و به عنوان ورزشکار حرفه ای باید دقتی بیشتری داشته باشیم.

لوتالو معتقد است که المپیک نیز باید با تعویق برگزار گردد چرا که بسیاری از ورزشکاران فضایی برای تمرین ندارند و مسابقات پیش روی آنها نیز برگزار نشده تا برای بازی های المپیک آماده شوند و این بدین معنی است که بدون آمادگی کافی به این رویداد اعزام می شوند.

وی کنسل شده بازی های المپیک 2020 را اوج ناامیدی می داند و در این خصوص گفت: هزاران ورزشکار 4 سال تمرین کردند، این زمان شاید یک عدد باشد اما برای ما بخشی از زندگی و عمرمان بوده است. ما از زمان کودکی آرزوها و رویاهایی داشتیم تا در المپیک حضور پیدا کنیم و برای کشورمان با کسب مدال افتخارآفرینی نماییم اما در عرض 2 ماه همه چیز از بین رفت و این واقعاً انسان را از بین می برد.

انتهای پیغام/4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 971

به "تمرین تکواندوکاران برای المپیک 2020 مثل حضور در برزخ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرین تکواندوکاران برای المپیک 2020 مثل حضور در برزخ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید