جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های آسیا، سنگاپور و هنگ کنگ در صدر

به گزارش مجله کالارنا، به گزارش خبرنگاران، گروه رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC)، این رتبه بندی را اعلام نموده است. این نظام رتبه بندی برای سومین سال متوالی دانشگاه های آسیا را به استثنای منطقه خاورمیانه رتبه بندی کرد.

جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های آسیا، سنگاپور و هنگ کنگ در صدر

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

روش شناسی رتبه بندی آسیایی کیو اس (QS) از 9 شاخص اصلی آنالیز شهرت دانشگاه (30 درصد)، ارزیابی کارفرمایان (10 درصد)، نسبت عضو هیات علمی به دانشجو (20 درصد)، استنادها به ازای اعضای هیات علمی (15 درصد)، دانشجویان بین المللی (2.5 درصد)، هیات علمی بین المللی (2.5 درصد)، نسبت تبادلات دانشجویی در سطح داخلی (2.5 درصد) و نسبت تبادلات دانشجویی در سطح بین المللی (2.5 درصد) استفاده می نماید.

همانند رتبه بندی سال گذشته، دانشگاه ملی سنگاپور رتبه نخست در بین 300 دانشگاه برتر آسیا را به خود اختصاص داده است و نمونه پیروزی از دانشگاه های آسیا در رقابت با دانشگاه های تراز اول جهان است. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی کیو اس (QS) در سال 2014 رتبه 22 را بدست آورد که نشان از عملکرد مطلوب و برنامه های محقق شده این دانشگاه است.

دانشگاه ملی سنگاپور با جذب 37 هزار دانشجو از حدود 100 کشور با دیدگاه های فرهنگی و اجتماعی متنوع و با دارا بودن 25 مرکز تحقیقاتی و علمی به عنوان یک برند مطرح دانشگاهی در سطح جهان شناخته می گردد.

از اهم برنامه های دانشگاه ملی سنگاپور در برنامه میان مدت این دانشگاه می توان به تقویت اعضای هیات علمی، تبادل دانشجو در سطح بین المللی، کارآموزی و کارآفرینی دانشجویان در سطح داخلی و خارجی، ارائه فرصت و چالش دانشجویان به درک توانایی های بالقوه خود اشاره نمود.

دانشگاه هنگ کنگ با یک پله رشد نسبت به رتبه بندی سال 2014 در صندلی دوم، موسسه علوم و فناوری پیشرفته از کشور کره جنوبی در صندلی سوم است، نکته حائز اهمیت در خصوص این دانشگاه این است که بخش عمده ای از فعالیتهای فناوری و تکنولوژی کشور کره مدیون فعالیت های علمی و فارغ التحصیلان توانمند این مرکز آموزشی/پژوهشی است.

دانشگاه تکنولوژی نانیانگ سنگاپور در صندلی چهارم، دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ در صندلی پنجم، دانشگاه چینی هنگ کنگ در صندلی ششم، دانشگاه پکینگ چین در صندلی هفتم، دانشگه ملی سئول در صندلی هشتم، دانشگاه سیتی هنگ کنگ در صندلی نهم و دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ در صندلی دهم واقع شده است.

حضور پررنگ دانشگاه های سنگاپور و هنگ کنگ هر یک با دارا بودن 2 و 4 دانشگاه در بین 10 دانشگاه برتر آسیا نشان از عملکرد و سیاست گذاری پیروز علمی این کشورها در سطح بین الملل است.

دانشگاه نوپای تکنولوژی نانیانگ سنگاپور با قدمتی 25 ساله دومین دانشگاه برتر سنگاپور محسوب می گردد و با 33 هزار دانشجو و 4 هزار عضو هیات علمی و همکاری با موسسات تراز اول جهان مانند امپریال کالج لندن و دانشگاه فناوری ماساچوست و موسسات صنعتی جهان از جمله بی ام و، رویس رویس و .. ، درآمد بالایی را برای کشور و دانشگاه به ارمغان آورده است.

از 300 دانشگاه آسیایی که توسط کیو اس در سال 2015 رتبه بندی شده اند، 74 دانشگاه متعلق به چین ، 70 دانشگاه ژاپن ،45 دانشگاه کره جنوبی، 28 دانشگاه تایوان، 21 دانشگاه مالزی، 17 دانشگاه هند، 11 دانشگاه تایلند، 10 دانشگاه پاکستان،7 دانشگاه هنگ کنگ فیلیپین 4 دانشگاه، بنگلادش و ویتنام و سنگاپور 2 دانشگاه، برونئی، ماکائو و سریلانکا 1 دانشگاه حضور دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 561

به "جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های آسیا، سنگاپور و هنگ کنگ در صدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های آسیا، سنگاپور و هنگ کنگ در صدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید