راهنمای خرید بلیط هواپیما به آفریقای جنوبی

به گزارش مجله کالارنا، آفریقای جنوبی از مقاصد گردشگری محبوب جهان است که سالانه چندین میلیون نفر از سرتاسر جهان از آن تماشا می نمایند و روزانه پروازهای مستقیم و غیرمستقیم زیادی به مقصد این کشور انجام می گردد. در ادامه راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی را برای علاقه مندان به سفر به این کشور ارائه داده ایم تا با یاری راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی، خودتان دست به کار شوید و برای سفر با هواپیما به آفریقای جنوبی اقدام کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما به آفریقای جنوبی

آنچه در این مطلب می خوانید

  • راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی
  • ایرلاین های پرواز آفریقای جنوبی
  • بلیط هواپیما لحظه آخری آفریقای جنوبی
  • بلیط هواپیما سیستمی آفریقای جنوبی
  • امکانات و دسترسی های فرودگاه آفریقای جنوبی
  • مقدار بار مجاز در پرواز آفریقای جنوبی چقدر است؟
  • برترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ارزان آفریقای جنوبی
  • سخن آخر
  • سوالات متداول

راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی

در اولین قدم در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی به آنالیز نکات کلی درباره خرید بلیط به مقصد آفریقای جنوبی می پردازیم. آفریقای جنوبی با ایران حدود 8000 کیلومتر فاصله هوایی دارد و مقصد دور و گرانی محسوب می گردد. برای همین خرید بلیط برای سفر از مهم ترین کارهایی است که پیش از سفر باید انجام بدهید.

در این بخش از راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی به شما اطلاعاتی درباره نحوه خرید بلیط هواپیمای آفریقای جنوبی را می دهیم. شما به صورت حضوری به وسیله آژانس های هواپیمایی معتبر و یا به صورت اینترنتی می توانید بلیط خود را بخرید.

در ادامه راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی به مهم ترین نکات خرید اینترنتی بلیط هواپیمای آفریقای جنوبی اشاره می کنیم. آفریقای جنوبی دارای سه فرودگاه بین المللی در سطح جهانی در سه شهر بزرگ ژوهانسبورگ، کیپ تاون و دوربان است. فرودگاه بین المللی اولیور تامبو در ژوهانسبورگ معروف ترین و اصلی ترین فرودگاه این کشور است که همواره بیشترین پروازها به آن صورت می گیرد.

در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی، با توجه به این نکات هنگام خرید آنلاین بلیط آفریقای جنوبی، ابتدا شهر مقصد سفر خود را مشخص کنید و با توجه به آن نزدیک ترین فرودگاه که دسترسی منطقی به شهر مقصد شما داشته باشد را برای سفر انتخاب کنید.

ازآنجایی که برای اخذ ویزای توریستی آفریقای جنوبی، ارائه بلیط رفت وبرگشت لازم است در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی پیشنهاد می کنیم هر چه زودتر برای خرید بلیط اقدام کنید. پس از مشخص تاریخ پرواز، سایت های مختلف فروش آنلاین بلیط هواپیما را در بازه زمانی مدنظرتان چک کنید و قیمت ها را حتماً با یکدیگر مقایسه کنید تا در میان گزینه های موجود بتوانید مناسب ترین بلیط را با برترین شرایط بخرید.

ایرلاین های پرواز آفریقای جنوبی

در این بخش از راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی مهم ترین ایرلاین های پرواز به آفریقای جنوبی از ایران را به شما معرفی می کنیم. در حال حاضر هواپیمایی قطر ایرویز (Qatar Airways)، هواپیمایی ترکیش (Turkish Airlines) و هواپیمایی امارات (Emirates) مهم ترین ایرلاین هایی هستند که در مسیر تهران به آفریقای جنوبی مشغول فعالیت هستند.

در ادامه راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی به آنالیز ویژگی های پروازی این سه ایرلاین می پردازیم. هر سه این ایرلاین ها به دلیل خدمات عالی در سطح بین المللی شناخته شده اند و پروازهای باکیفیت و ایمنی را از تهران به ژوهانسبورگ و کیپ تاون دائماً در برنامه پروازی خود دارند.

اما اگر در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی بخواهیم بین سطح خدمات این سه ایرلاین رتبه بندی کنیم. می توان گفت هواپیمایی قطر برترین ایرلاین خاورمیانه است. درحالی که امارات جزو ده ایرلاین برتر است و در رتبه سوم ترکیش قرار می گیرد؛ اما آن قدر این ایرلاین ها مطمئن هستند؛ که با خیال آسوده می توانید پرواز خود را از هر کدامشان انتخاب کنید.

در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی به این نکته توجه داشته باشید که عمده پروازها از تهران به مقصد فرودگاه بین المللی ژوهانسبورگ، اولیور تامبو (JNB) و فرودگاه بین المللی کیپ تاون (CPT) صورت می گیرند. بعلاوه پروازهایی هم به مقصد فرودگاه بین المللی کینگ شاکا (DUR) در دوربان در طول هفته انجام می گردد.

این نکته در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی قابل توجه است که پرواز مستقیم تهران به آفریقای جنوبی وجود ندارد و همه پروازها با یک یا دو توقف در مسیر انجام می شوند. توقف پروازهای این ایرلاین ها در دوحه، استانبول یا دبی است. طول پرواز به آفریقای جنوبی بسته به نوع ایرلاین و تعداد توقف ها فرق دارد؛ اما حداقل زمان طول مسیر بین 10 تا 12 ساعت است.

بلیط هواپیما لحظه آخری آفریقای جنوبی

برای خرید بلیط لحظه آخری به این بخش از راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی توجه کنید. چنانچه در بخش راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی اشاره کردیم؛ بهتر است قبل از زمان سفارت تمام برنامه ریزی های سفر خود را انجام دهید و بلیط هواپیمایی که امکان کنسلی و استرداد آن وجود داشته باشد، تهیه کنید. تا با احتمال حتی ناچیز سوخت شدن بلیط هواپیما به دلیل رد درخواست ویزا یا عوامل پیش بینی نشده دیگر روبرو نشوید.

اما اگر مصمم هستید که بلیط خود را به صورت لحظه آخری تهیه کنید در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی در این مورد به این نکته توجه کنید که بلیط لحظه آخری به بلیط های چارتری گفته می گردد که عموماً به دلیل نزدیک شدن به زمان پرواز و تکمیل نشدن ظرفیت هواپیما با قیمت مناسب تری نسبت به مواقع دیگر فروخته می شوند.

آنچه در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی در مورد بلیط هواپیما لحظه آخری باید به آن توجه کنید، این است که بلیط هایی که با عنوان لحظه آخری تبلیغ می شوند، الزاماً ارزان تر نیستند. قیمت آن ها نسبت مستقیم با مقدار تقاضا برای بلیط دارد. این بلیط ها در زمان های پیک سفر ممکن است نه تنها ارزان تر نبوده بلکه گران تر یا هم قیمت با بلیط های سیستمی و چارتری باشند.

در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی پیشنهاد می کنیم به جای تهیه بلیط لحظه آخری برای سفر مالی و ارزان به آفریقای جنوبی، با توجه به محدودیت هایی که این بلیط ها از نظر برنامه ریزی و زمان سفر برای شما ایجاد می نمایند. ضمن اینکه این احتمال وجود دارد که در نهایت سود چندانی هم نکنید از این کار صرف نظر کنید.

برای مشاهده قیمت و خرید تور آفریقای جنوبی از خبرنگاران کلیک کنید.

خرید تور آفریقای جنوبی

بلیط هواپیما سیستمی آفریقای جنوبی

در این بخش از راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی به آنالیز بلیط هواپیما سیستمی به مقصد این کشور می پردازیم. ازآنجایی که قیمت بلیط های سیستمی بر اساس کلاس پروازی ثابت است و می توانید آن ها را برای بازه زمانی طولانی رزرو کنید. همواره نسبت به سایر انواع بلیط ها از این نظر ارجحیت دارند.

از دیگر مزایای اصلی بلیط های سیستمی که در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی به آن می پردازیم این است که این بلیط ها قابل استرداد هستند و هزینه بلیط در صورت کنسلی یا تغییر دادن تاریخ پرواز البته با کسر مبلغی به عنوان جریمه به شما بازگردانده می گردد.

در ادامه در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی درباره بلیط های سیستمی دقت کنید که بیشتر پروازهای معتبر که به وسیله ایرلاین های مهم ارائه می شوند، سیستمی هستند و هنگام تصمیم گیری برای خرید بلیط باتوجه به راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی از قلم نیاندازید که بلیط های سیستمی برای سفرهای برنامه ریزی شده برترین گزینه به شمار می آیند.

بعلاوه در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی به این نکته نیز توجه کنید که ازآنجایی که در بلیط های سیستمی قیمت های متفاوتی برای بلیط بزرگسالان و بچه ها در نظر گرفته می گردد، کلاس نرخی متمایز رده های سنی باعث می گردد این دسته از بلیط ها برای خانواده ها ارزان تر بشوند.

امکانات و دسترسی های فرودگاه آفریقای جنوبی

چنانچه در بخش راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی اشاره کردیم، آفریقای جنوبی سه فرودگاه بین المللی اصلی در ژوهانسبورگ، کیپ تاون و دوربان دارد؛ که پروازهایی که از ایران به مقصد آفریقای جنوبی پرواز می نمایند، در این سه فرودگاه به زمین می نشینند.

این فرودگاه ها عبارت اند از: فرودگاه بین المللی اولیور تامبو (JNB)، فرودگاه بین المللی کیپ تاون (CPT) و فرودگاه بین المللی کینگ شاکا (DUR). در ادامه راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی با این سه فرودگاه آشنا می شویم:

فرودگاه بین المللی اولیور تامبو (JNB)

با توجه به راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی اگر بلیط خود را به مقصد شهر ژوهانسبورگ بخرید، در فرودگاه اولیور تامبو O.R. Tambo پروازتان به زمین خواهد نشست. این فرودگاه بین المللی مقام اول را در لیست بزرگ ترین فرودگاه های آفریقای جنوبی دارد و علاوه بر اینکه بزرگ ترین فرودگاه است، شلوغ ترین فرودگاه آفریقا نیز هست.

فرودگاه تامبو معمولاً به دلیل موقعیت، دسترسی و ارتباط عالی با سایر نقاط به عنوان دروازه آفریقا شناخته می گردد. این فرودگاه دارای امکانات مدرن برای رضایت مسافران است؛ و سالانه به بیش از 21 میلیون مسافر هوایی خدمات رسانی می نماید. تعداد زیادی هتل برتر در داخل و اطراف فرودگاه وجود دارد. فاصله آن تا شهر ژوهانسبورگ 6.6 کیلومتر است.

فرودگاه بین المللی کیپ تاون (CPT)

در ادامه راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی، اگر بلیط خود را به مقصد شهر کیپ تاون بخرید، در این فرودگاه بین المللی به زمین می نشینید. فرودگاه بین المللی کیپ تاون یکی دیگر از فرودگاه های معروف آفریقا است که از سال 1954 گشایش یافته است.

سالانه تقریباً 10 میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده می نمایند و دومین فرودگاه شلوغ آفریقا است. این فرودگاه دارای ترمینال های داخلی و بین المللی است و دارای پروازهای مستقیم به ژوهانسبورگ و دوربان است. در فاصله 17.7 کیلومتری از شهر واقع شده است و تنها 20 دقیقه طول می کشد تا از مرکز تجاری کیپ تاون به این فرودگاه برسید.

فرودگاه بین المللی کینگ شاکا (DUR)

اگر بلیط خود را به مقصد دوربان خریداری می کنید، این بخش از راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی برای شما است. فرودگاه بین المللی کینگ شاکا یکی از برترین فرودگاه های آفریقا است که در محله لامرسی در شمال شهر دوربان واقع شده است و از دوربان، فقط 30 کیلومتر فاصله دارد.

این فرودگاه از سال 2010 خدمات رسانی به مسافران را شروع نموده و به خصوص برای رسیدن به کوا-زولو ناتال از آن استفاده می گردد. ظرفیت فرودگاه بین المللی کینگ شاکا سالانه حدود 7.5 میلیون مسافر است و در چندین سال اخیر به عنوان یکی از برترین فرودگاه های میانه و شرق آفریقا در حال فعالیت است.

مقدار بار مجاز در پرواز آفریقای جنوبی چقدر است؟

در ادامه راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی، قوانین مربوط به مقدار مجاز بار در پروازهای به مقصد آفریقای جنوبی را آنالیز می کنیم. با توجه به راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی بسته به نوع ایرلاین انتخابی و کلاس پروازی شما مقدار بار مجاز در پرواز آفریقای جنوبی فرق دارد.

مقدار بار مجاز هواپیمایی قطر برای پروازهای اکونومی بین 25 تا 35 کیلوگرم است و مقدار بار دستی داخل کابین یک قطعه معادل 7 کیلوگرم است.

مقدار بار مجاز هواپیمایی امارات برای پروازهای اکونومی 23 کیلوگرم و مقدار بار دستی داخل کابین یک کیف دستی با ابعاد 55 × 38 × 20 سانتی متر با وزن معادل 7 کیلوگرم است.

مقدار بار مجاز هواپیمایی ترکیش به این توضیح است: حدبیشتر وزن 1 بار با مقدار حدبیشتر 158 سانتی متر، برای کلاس اکونومی 23 کیلوگرم و برای کلاس تجاری 32 کیلوگرم است.

دقت کنید که حمل اضافه بار به داخل کابین ناممکن است و برای چمدان کنترل شده نیز اضافه بار همواره شامل حال جریمه می گردد. پس قبل از پرواز حتماً به دقت مقدار بار مجاز را چک کنید تا در فرودگاه به مشکل برنخورید.

برترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ارزان آفریقای جنوبی

اگر شما هم در پی خرید ارزان ترین بلیط هواپیما به مقصد آفریقای جنوبی هستید، این بخش از مطلب برای شما است. زمان سفر مهم ترین و تأثیرگذارترین عامل بر روی قیمت بلیط هواپیما است.

برترین زمان برای خرید بلیط ارزان قیمت به مقصد آفریقای جنوبی بین ماه های ژوئن تا آگوست است که در آفریقای جنوبی فصل زمستان است و لو سیزن (Low Season) محسوب می گردد.

پس از زمستان، زمان مناسب برای خرید بلیط های ارزان به مقصد آفریقای جنوبی با توجه به راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی در فصل های بهار یا پاییز است که با توجه به برعکس بودن فصول در آفریقای جنوبی در کشور مقصد با پاییز و بهار روبرو می شویم و این دو فصل شولدر سیزن (Shoulder Season) به شمار می روند.

پیشنهاد می کنیم برای خرید ارزان ترین بلیط به مقصد آفریقای جنوبی علاوه بر این، عوامل دیگر مانند تعطیلات زمستان و عید یا گران تر بودن پروازهای آخر هفته را نیز مدنظر قرار دهید. کمی ساعات ترانزیت طولانی تر را برای مالی شدن تحمل کنید. بعلاوه، همواره آفرهای ویژه و تخفیف های ایرلاین ها را چک کنید تا پیروز به خرید ارزان ترین بلیط ها شوید.

سخن آخر

در راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی تمامی نکات در مورد برترین ایرلاین ها و شرایط خرید بلیط هواپیمای آفریقای جنوبی را به صورت جامع و کامل گردآوری کردیم تا با استفاده از این راهنمای خرید بلیط هواپیما آفریقای جنوبی مطمئن ترین و ارزان ترین بلیط را به این مقصد انتخاب نموده و سفر فوق العاده خاطره انگیزی را تجربه کنید.

سوالات متداول

چرا پروازهای آفریقای جنوبی گران هستند؟

قیمت بالای سوخت هواپیما و ظرفیت کم پروازها باعث گران بودن قیمت بلیط های هواپیمایی آفریقای جنوبی است.

ارزان ترین پروازها به آفریقای جنوبی چه زمانی هستند؟

به طورکلی ارزان ترین پروازها به آفریقای جنوبی بین ماه های ژوئن تا آگوست هستند.

برای مشاهده قیمت و خرید تور آفریقای جنوبی از خبرنگاران کلیک کنید.

خرید تور آفریقای جنوبیمنبع: ستاره ونک
انتشار: 17 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1402 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2306

به "راهنمای خرید بلیط هواپیما به آفریقای جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید بلیط هواپیما به آفریقای جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید