سریع ترین راه برای اسکن متن در آیفون یا آیپد

به گزارش مجله کالارنا، در این مطلب به راه حل هایی ساده برای اسکن سریع متن در آیفون و آیپد پرداخته شده است که می توانند کارآمد باشند.

سریع ترین راه برای اسکن متن در آیفون یا آیپد

با انتشار اخیر نسخه iOS 15.4 و iPadOS با شماره یکسان، اپل توانایی دستگاه های تلفن همراه خود را برای اسکن مستقیم متن از دنیای واقعی به برنامه ها به طور قابل توجهی توسعه داده است.

این بدان معنا است که اگر آدرس شخصی را روی کاغذی نوشته اید، اکنون می توانید از دوربین آیفون یا آی پد برای اسکن مستقیم آن در Google Maps بدون هیچ مرحله ای در این بین بهره ببرید.

این دستگاه ها همواره توانایی اسکن اسناد و بیرون کشیدن متن از عکس ها را داشته اند؛ اما این میانبر تازه سریع ترین و ساده ترین راه برای انجام کار است. اما این میانبر فقط با آی پد های تازه، آیفون XR و گوشی های تازه کار می نماید (اگر آیفون X دارید، شانس کم است) و با هر زبانی کار نمی نماید؛ اما اگر دستگاهی دارید که از این ویژگی پشتیبانی می نماید، قطعا باید نحوه عملکرد آن را یاد بگیرید.

نحوه استفاده از میانبر اسکن متن اپل

می توان برای این منظور از برنامه Apples Notes استفاده کرد؛ زیرا به نظر می رسد میانبر اسکن متن برای آن ساخته شده است، اما می توانید همان اصول را در سراسر سیستم عامل تلفن همراه خود اعمال کنید. هر یادداشتی را باز کنید، روی نماد دوربین ضربه بزنید و Scan Text را از چهار گزینه در منوی در حال نمایش انتخاب کنید. یک پنجره دوربین روی صفحه ظاهر می گردد.

دوربین خود را با هر آنچه می خواهید اسکن کنید، ردیف کنید، iPhone یا iPad شما کلماتی را که می گیرد، برجسته می نماید. باید مطمئن شوید که فقط یک منبع متن در معرض دید است؛ زیرا این ابزار می تواند هر بار فقط یک بلوک متن را ثبت نموده تا بتواند تصمیم بگیرد روی چه چیزی تمرکز کند. می توانید با نزدیک تر کردن دستگاهتان به چیزی که می خواهید اسکن کنید یا به سادگی استفاده از ویژگی بزرگ نمایی با دوربین، توجه آن را جلب کنید. متن انتخاب شده به عنوان پیش نمایش در یادداشت شما ظاهر می گردد.

از این جا، می توانید روی Insert ضربه بزنید تا بلافاصله متن اسکن شده را در یادداشت خود ذخیره کنید، یا می توانید روی نماد متن اسکن (چهار گوشه مربع در اطراف سه خط) را برای اصلاح بیشتر انتخاب خود ضربه بزنید که در این صورت متن اسکن شده در یک پیش نمایش در داخل پنجره دوربین ظاهر می گردد. می توانید برای برجسته کردن قسمت خاصی از متن ضربه بزنید، سپس Insert را بزنید تا فقط آن کلمات را در یادداشت خود قرار دهید. اگر فقط می خواهید قطعه ای از یک سند بسیار بزرگ تر را بگیرید، این کار مفید است. می توانید پنجره دوربین را در هر زمان با X در گوشه بالا سمت راست یا با ضربه زدن روی جایی در داخل یادداشت خود ببندید.

نحوه اسکن متن در سایر برنامه های آیفون و آیپد

این ویژگی در همه دستگاه هایی که در آن ها در دسترس است، نشان داده می گردد و بسیار فراتر از برنامه داخلی Notes است. برای استفاده از آن در جا های دیگر، کافی است هر فیلد ورودی متنی را فشار داده و رها کنید و ببینید آیا Scan Text یا نماد آن ظاهر می گردد یا خیر. اگر این کار را کرد، می توانید دقیقا همان طور که در بالا شرح داده شد از ابزار استفاده نموده و کلمات را از محیط خود به هر برنامه ای که در آن هستید، منتقل کنید. به نظر نمی رسد که بتوانید متن را مستقیما در نوار آدرس Chrome اسکن کنید، اما می توانید این کار را با نوار جست وجوی استاندارد Google انجام دهید.

نکات و ترفند هایی برای میانبر تازه

اگرچه این ویژگی هر بار یک بلوک متن را برجسته می نماید، اما اگر چندین منبع از کلمات در دید دوربین وجود دارد، می توانید به آن بگویید به کجا نگاه کند.

برای مثال، اگر نام تجاری قوطی نوشابه را روی میز کنار عنوان کتابی که می خواهید اسکن کنید، انتخاب می نماید، می توانید نزدیک کتاب ضربه بزنید تا ناحیه برجسته شده را از نوشیدنی دور کنید. با این حال این قابل اعتماد نیست و ممکن است به انتخاب اصلی خود برگردد یا در جایی دیگر درگیر متن گردد. برترین کار این است که وقتی می خواهید متن را اسکن کنید، همه کلمات غیر ضروری را از دید دور نگه دارید.

در حالی که دوربین می تواند بسیار زیاد زوم کند، کیفیت هر حروفی که در نمایه مشاهده می گردد، کاهش می یابد و برداشتن آن سخت تر می گردد. برای مثال نمی توانستم تابلوی پارک ممنوع را در آن سوی خیابان از آپارتمان طبقه ششم خود بخوانم.

در نهایت، اسکن متن چاپ شده برترین کار را انجام می دهد، اما می توانید دستخط را نیز انتخاب کنید، هر چه اسکریپت مرتب تر باشد، خواندن آن برای اپل آسان تر خواهد بود. با این حال میانبر، کلماتی را که به صورت عمودی (مانند صحافی کتاب) یا حتی وارونه نوشته شده اند، به دقت انتخاب می نماید.

بیشتر بخوانید

منبع: popsci

خبرنگاران فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 مهر 1401 بروزرسانی: 24 مهر 1401 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2217

به "سریع ترین راه برای اسکن متن در آیفون یا آیپد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریع ترین راه برای اسکن متن در آیفون یا آیپد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید