سیستم مدیریت ارتباط با مخاطب در بنیاد ملی بازی های رایانه ای راه اندازی شد

سیستم مدیریت ارتباط با مخاطب (CRM) برای پیاده سازی دولت الکترونیکی و ایجاد نظم در ارتباط با مخاطبان در بنیاد ملی بازی های رایانه ای راه اندازی شد.

سیستم مدیریت ارتباط با مخاطب در بنیاد ملی بازی های رایانه ای راه اندازی شد

به گزارش ، حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در گفت وگو با پیوست در مورد این سامانه و دلیل راه اندازی آن گفت: چند موضوع پیش آمد که سبب شد ما در بنیاد ملی بازی ها تصمیم به راه اندازی این سامانه الکترونیکی بگیریم. اول بحث دولت الکترونیکی بود. اکثر خدمات بنیاد ملی بازی ها الکترونیکی است؛ اما نبود برخی از شاخص ها و موارد مربوط به دولت الکترونیکی در لیست خدمات الکترونیکی بنیاد ملی بازی ها باعث شد در رتبه بندی شاخص آنالیز خدمات الکترونیکی دستگاه ها در صندلی خوبی قرار نگیریم. به همین دلیل سعی ما این است تا در ارزیابی جدید رتبه بهتری کسب کنیم.

او ادامه داد: موضوع دوم مربوط به نحوه ارتباط مخاطبان با بنیاد ملی بازی های رایانه ای است. بسیاری از افراد با کارشناسان بنیاد برای دریافت هدایت یا اعلام مشکل تماس می گیرند؛ اما به کارشناس مورد نظر متصل نمی شدند و در نهایت نیز در تماس های متعدد به خواسته خود نمی رسیدند. حتی اطلاعات و مکالمه مخاطبان برای رسیدگی در جای تعیینی ثبت نمی شد که این شرایط باعث نارضایتی هایی آنها می شد. کریمی با اشاره به اینکه این دو موضوع سبب شد تا سیستم CRM راه اندازی گردد، اعلام کرد: سیستم CRM یک سیستم یکپارچه است که وقتی فردی با ما تماس می گیرد، به اپراتور متصل می گردد و می تواند با کارشناس مورد نظر ارتباط برقرار کند. 11 واحد در بنیاد ملی بازی ها هم اکنون به این سیستم متصل شده اند و از هر واحد یک تا دو نفر به عنوان کارشناس CRM تعیین شدند.

به گفته کریمی قدوسی اطلاعات و خواسته های مخاطبان در این سیستم ثبت می گردد و مخاطبان در این سیستم یک پرونده تعیین همراه با سابقه ارتباطشان با بنیاد را دارند. همچنین او تاکید می نماید که تمام کارشناسان می توانند به داده های مخاطبان در این سیستم دسترسی داشته باشند تا در تماس های بعدی با سرعت و به شکل هوشمندانه تری پاسخگو احتیاج کاربران باشند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی ها با بیان اینکه با راه اندازی این سیستم دو هدف را دنبال می نمایند، در مورد این اهداف اعلام کرد: این سیستم جهت پیاده سازی دولت الکترونیکی راه اندازی شد، چون باید به صورت الکترونیکی پشتیبان خدمت گیرنده باشیم و رضایت سنجی می کنیم و مخاطب می تواند درخواست خود را ثبت کند و دوم اگر فردی به بنیاد ملی بازی های رایانه ای تماس بگیرد، داده هایش ثبت می گردد و فرد به کارشناس موردنظر متصل می گردد و هم اکنون نظمی در ارتباط با مخاطبان ایجاد شده است.

به گفته کریمی قدوسی این سیستم هم اکنون اجرایی شده اما هنوز به صورت کامل پیاده سازی نشده است و تا یک ماه آینده فرآیندها و پروتکل های باقیمانده نیز تکمیل می شوند. او با اشاره به بخش دیگری که به تازگی به سایت بنیاد افزوده شده می افزاید: به تازگی نیز در سایت بنیاد بخشی به نام ثبت درخواست یا شکایت (Ticketing) اضافه شده است. مخاطبان بنیاد می توانند درخواست های خود را از این طریق به ما ارسال می نمایند و کارشناسان مربوطه نیز باید به سرعت پیگیر درخواست افراد باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1398 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 127

به "سیستم مدیریت ارتباط با مخاطب در بنیاد ملی بازی های رایانه ای راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم مدیریت ارتباط با مخاطب در بنیاد ملی بازی های رایانه ای راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید