مرجع رسیدگی به تخلف کارکنان پیمانی هیات رسیدگی به تخلفات اداری است

به گزارش مجله کالارنا، تهران (پانا) - دیوان عدالت اداری گفت که مرجع رسیدگی به تخلفات کارکنان پیمانی در طول مدت پیمان، هیأت رسیدگی به تخلفات اداری است.

مرجع رسیدگی به تخلف کارکنان پیمانی هیات رسیدگی به تخلفات اداری است

به گزارش دیوان عدالت اداری، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در رأی صادره که در مقام رفع تعارض بین آرای صادره از شعب 23 بدوی و اول تجدید نظر صادر شده، مرجع رسیدگی به تخلفات کارکنان پیمانی در طول مدت پیمان را هیأت رسیدگی به تخلفات اداری و خارج از صلاحیت هسته گزینش دانست.

بر اساس این گزارش، در خصوص اینکه آیا هسته گزینش در طول پیمان بدون رسیدگی به تخلف اداری کارکنان پیمانی در هیأت تخلفات اداری، مجاز به قطع رابطه کارکنان پیمانی می باشد یا خیر؟ اختلاف نظر وجود داشت که موضوع به جهت بروز تعارض آراء صادره در هیأت عمومی دیوان مطرح شد و در نهایت، هیأت عمومی دیوان مقرر کرد: با توجه به اینکه اولا، به موجب ماده 16 قانون گزینش و تبصره آن اعلام نظر گزینش مربوط به قبل از ورود به خدمت و مراحل تمدید و تبدیل شرایط استخدامی می باشد و ثانیاً مستفاد از تبصره ماده 23 آئین نامه اجرایی قانون گزینش کشور مصوب 25 مرداد 1377 مجلس شورای اسلامی حکم مقرر در ماده 23 مذکور مربوط به موارد تمدید قرارداد و تبدیل وضع استخدامی تا رسمی قطعی است. ثالثاً پس از انعقاد قرار پیمانی ادامه خدمت فرد تابع قرارداد و نیاز دستگاه می باشد و در صورت ارتکاب تخلف مرجع صالح جهت رسیدگی به آن هیأت های رسیدگی کننده به تخلفات اداری هستند و نه هسته گزینش، بنابراین قطع ارتباط استخدامی با کارمند پیمانی در اثناء خدمت و قبل از اتمام مدت پیمان به جهت تغییر در نظر گزینش فاقد وجاهت قانونی است و اگر کارمند در اثنای استخدام پیمانی مرتکب تخلف شده باشد باید هیأت های تخلفات اداری به تخلف رسیدگی و حکم مقتضی صادر نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1797

به "مرجع رسیدگی به تخلف کارکنان پیمانی هیات رسیدگی به تخلفات اداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرجع رسیدگی به تخلف کارکنان پیمانی هیات رسیدگی به تخلفات اداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید