پرواز برد بلند پهپادهای انتحاری ارتش از سواحل مکران

به گزارش مجله کالارنا، در اجرای مرحله اصلی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش، پهپادهای انتحاری برد بلند با طی مسافت 1400 کیلومتر از سواحل مکران هدف پیش بینی شده در منطقه تمرین را با موفقیت منهدم کردند.

پرواز برد بلند پهپادهای انتحاری ارتش از سواحل مکران

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی ارتش، در اجرای مرحله اصلی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش، پهپادهای انتحاری برد بلند با طی مسافت 1400 کیلومتر از سواحل مکران هدف پیش بینی شده در منطقه تمرین را با موفقیت منهدم کردند.

بکارگیری کوادکوپترهای تاکتیکی رزمی از دیگر اهداف تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش است که در این بخش نیز کوادکوپترهای نیروی زمینی ارتش با رهاسازی بمبلت های کوچک با موفقیت هدف سطحی خود را منهدم کردند.

بکارگیری ریزپرنده تاکتیکی زنبور بدون خلبان برای انجام عملیات شناسایی و ارسال برخط تصاویر به مراکز کنترل و فرماندهی نیز از دیگر اقداماتی است که در این رزمایش انجام شد.

پرواز جمع پهپادهای شرکت کننده در رزمایش با بهره گیری از هوش مصنوعی نیز از دیگر اقدامات فناورانه ای بود که در این بخش از رزمایش انجام شد.

همچنین پرواز پهپاد عمود پرواز پلیکان از روی شناورهای نیروی دریایی ارتش در آب های جنوب کشور و انجام عملیات شناسایی و گشت دریایی از دیگر اقدامات اجرا شده در این بخش از رزمایش بود.

امیر دریادار موسوی، معاون عملیات و سخنگوی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش با بیان اینکه برای تمام تهدیدات هوایی، زمینی و دریایی طرح های عملیاتی متناسب پیش بینی شده است، گفت: با تلاش جهادگران ارتش جمهوری اسلامی ایران مداومت پروازی پهپادهای انتحاری ارتش به صوررت مستمر تا 2000 کیلومتر و با تهمیداتی 4 هزار کیلومتر افزایش یافته است.

امیر دریادار موسوی گفت: در مراحل مختلف این تمرین، داوران و تیم های ارزیاب قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء (ص) و ستاد کل نیروهای مسلح نظارت مستقیم داشتند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1494

به "پرواز برد بلند پهپادهای انتحاری ارتش از سواحل مکران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز برد بلند پهپادهای انتحاری ارتش از سواحل مکران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید