چگونه سرعت و سیگنال دهی WiFi خود را افزایش دهیم

به گزارش مجله کالارنا، توصیه های ساده ای که در این مقاله برای جای گذاری روتر پیشنهاد شده، کاملاً جدی بگیرید!

چگونه سرعت و سیگنال دهی WiFi خود را افزایش دهیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایتنا ،بسیاری از ما به هیچ وجه به یاد نداریم، آخرین بار کی و چه زمانی یک کابل Ethernet را به سیستم خود وصل کرده ایم تا پای به دنیای اینترنت بگذاریم.

این روزها اینترنت از نوع وایرلس و سیگنال های WiFi اولین - و برای بسیاری تنها - گزینه اتصال به اینترنت است و در نتیجه بهره گیری از یک سیگنال قدرتمند برای سرعت بیشتر در ارتباط دغدغه همه ماست.

وقتی پای دریافت یک سیگنال فوق العاده قوی از روتر به میان می آید، یک کلیدواژه را هرگز از قلم نیاندازید: موقعیت و جایگاه. درواقع هر آنچه محل کار یا خانه شما را به یک ساختمان تبدیل می کند ـ دیوارها، درب ها، پنجره ها و مانند آن ـ همگی موانع و عایق هایی برای سیگنال WiFi هستند.

در نتیجه اولین و ساده ترین نکته در مورد داشتن یک سیگنال قوی، تعیین محلی مناسب برای روتر است و وقتی بدانید که داشتن سیگنال مرتب و قوی تأثیر فراوانی در سرعت اینترنت شما دارد، در نتیجه لازم نخواهد بود به ISP خود مراجعه کنید و هزینه بیشتری را برای ارتباط بهتر بپردازید.

هرچه بالاتر، بهتر

اگر در یک ساختمان دو طبقه سکونت دارید یا کار می کنید، قرار دادن روتر در طبقه دوم، می تواند سیگنال بهتر و گسترده تری در اختیار شما قرار دهد.

آنتن دستگاه شبیه به یک چتر عمل می کند که هر چقدر آن را بالاتر بگیرید، پوشش بهتری برای شما فراهم می آورد؛ فقط به یاد داشته باشید که کف و سطوح، منجر به کاهش سرعت سیگنال می شود. در نتیجه تلاش کنید بالاترین نقطه را برای قرار دادن روتر خود انتخاب کنید.

موانع میانی را بردارید

درب ها و دیوارها هم به اندازه خود مسأله هستند؛ معنی این حرف آن است که روتر هر چقدر به مرکز خانه یا محل کار شما نزدیک تر باشد، پوشش بهتری در سایر نقاط خواهید داشت.

البته به دنبال آن باشید که روتر را به جای لوستر در اتاق نشیمن از سقف آویزان کنید، ولی تلاش کنید تا جایی که کابل کشی تلفن به شما اجازه می دهد، از یک نقطه مرکزی برای پخش سیگنال بهره بگیرید.

همچنین اگر روتر در یک اتاق جانبی واقع شده است، درب اتاق را همیشه باز نگه دارید تا سیگنال WiFi با مانع کمتری روبه رو شود.

گوش خرگوش را از قلم نیاندازید!

ممکن است، روتر شما بیش از یک آنتن داشته باشد. در این موارد، بهتر است به خاطر داشته باشید که این آنتن ها برای خوش آمد شما یا زیباتر کردن دستگاه آنجا قرار داده نشده اند!

این آنتن ها می توانند تفاوتی اساسی در دریافت و ارسال سیگنال ایجاد کنند؛ برای مثال روترهای 802.11ac قادر به تفکیک سیگنال ها هستند تا سیگنال های مورد نیاز دستگاهی را که در حال استریم ویدئو است، از یک آنتن و دستگاه دیگری که در حال وب گردی است، از آنتن دیگر ارسال کنند.

از آنجا که سیگنال های WiFi به همه نقاط در خانه یا محل کار منتشر می شوند، بر روی روترهایی که چند آنتن دارند، باید یک به یک سراغ آن ها بروید. یعنی به یاد روزهای قدیمی که آنتن تلویزیون را تنظیم می کردید، اگر تغییر در حالت یک آنتن تأثیری در سیگنال شما نداشت، باید به سراغ بعدی بروید.

همچنین اگر روی روتر خود آنتن نمی بینید، به این معنا نیست که هیچ آنتنی وجود ندارد. آنتن روتر شما درون دستگاه است و برای تنظیم آن، لازم است، روتر را جابجا کرده و یا بچرخانید.

از مداخلات جلوگیری کنید

اگر از روترهای قدیمی 802.11n استفاده می کنید، این احتمال بسیار قوی است که دستگاه هایی که هرگز تصور نمی کنید با سیگنال WiFi شما تداخل داشته باشند.

تلفن های بی سیم قدیمی، هر دستگاه مجهز به بلوتوث و حتی ماکروویو، می تواند منجر به ایجاد اختلال در سیگنال WiFi شود.

در نتیجه سعی کنید روتر را تا حد ممکن از این دستگاه ها دور نگه دارید و اگر قرار است یک دانلود چند گیگابایتی از اینترنت داشته باشید، جایی را انتخاب کنید که این دستگاه ها مزاحم انتشار سیگنال نشوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1392

به "چگونه سرعت و سیگنال دهی WiFi خود را افزایش دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه سرعت و سیگنال دهی WiFi خود را افزایش دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید