آزاد سازی 2500 متر مربع از اراضی رودخانه در دلفان

به گزارش مجله کالارنا، رئیس منابع آب شهرستان دلفان از آزادسازی 2500متر مربع از اراضی رودخانه سراب احتیاج این شهرستان اطلاع داد.

آزاد سازی 2500 متر مربع از اراضی رودخانه در دلفان

به گزارش خبرنگاران لرستان: عبدالحسین عزیزی با تاکید بر ضرورت اهتمام جدی برای پیشگیری از تصرف حریم رودخانه ها، اظهار کرد: در راستای انجام وظیفه حاکمیتی و به منظور حفاظت و نگهداری و جلوگیری از دخل و تصرف غیرمجاز بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها آزادسازی در رودخانه سراب احتیاج انجام شد.

وی با اشاره به میزان آزادسازی های صورت گرفته در محدوده رودخانه های شهرستان دلفان توضیح داد: دخل و تصرف در مسیل رودخانه های این شهرستان به منظور هرگونه بهره برداری اعم از ساخت و ساز و توسعه کشاورزی ممنوع بوده و این امر به طور صریح در قانون جرم تلقی شده است.

دست اندازی به بستر و حریم رودخانه ها در حالی انجام می گردد که طبق تبصره 3 ماده 2 فصل اول قانون توزیع عادلانه آب ایجاد هر نوع اعیانی و حفاری و دخل و تصرف در بستر رودخانه ها و انهار طبیعـی و کانال های عمومی و مسیل ها و مرداب و برکه های طبیعی و همچنین در حریم قانونی سواحل دریاها و دریاچه ها اعم از طبیعی و یا مخزنی ممنوع است مگر با اجازه وزارت نیرو.

در ماده 13 این قانون نیز آمده است: هر نوع تصرف در بستر و حریم منوط به موافقت کتبی و قبلی وزارت نیرو است. متخلفان از این ماده طبق مقررات موضوعه تعقیب و مجازات خواهند شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1722

به "آزاد سازی 2500 متر مربع از اراضی رودخانه در دلفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزاد سازی 2500 متر مربع از اراضی رودخانه در دلفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید