6 طرح صنعت آب و برق فردا به بهره برداری می رسد

به گزارش مجله کالارنا، تهران (پانا) - 6طرح صنعت آب و برق در 5استان اصفهان، کرمان، خراسان جنوبی، مرکزی و مازندران با اعتبار 779 میلیارد تومان فردا باحضور وزیر نیرو در چهاردهمین هفته پویش #هرهفته-الف-ب-ایران به بهره برداری می رسد.

6 طرح صنعت آب و برق فردا به بهره برداری می رسد

به گزارش وزارت نیرو، رضا اردکانیان 6 طرح صنعت آب و برق را در استان های اصفهان، کرمان، خراسان جنوبی، مرکزی و مازندران با اعتبار 779 میلیارد تومان افتتاح خواهد نمود.

در اولین طرح، آبرسانی به شهرهای باغ بهادران و باغشاد و روستاهای راستا در استان اصفهان با اجرای 18 هزار متر طول خط لوله انتقال آب و دو باب به ظرفیت 1100 مترمکعب با تحت پوشش قرار دادن 15 هزار نفر و سرمایه گذاری بالغ بر 41.8 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

آبرسانی به 45 روستای استان اصفهان دومین طرح آبی آماده افتتاح است که با 44.11 کیلومتر خطوط انتقال بیش از 23 هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

سومین طرح آماده بهره برداری، چهار نیروگاه تجدیدپذیر در استان های بوشهر، کرمان، همدان و لرستان به ظرفیت 4.2 مگاوات با 41.6 میلیارد تومان سرمایه گذاری است.

بعلاوه طرح تجهیز و بهره برداری از معدن روباز زغال مزینوی نیروگاه طبس در استان خراسان جنوبی با ظرفیت استخراج حدود دو میلیون تن زغال سنگ در سال برای تأمین سوخت نیروگاه با اعتبار 479 میلیارد تومان دیگر طرح آماده بهره برداری پویش چهاردهم پویش # هرهفته-الف-ب-ایران است.

در استان مرکزی، طرح باز توانی سامانه خنک کن کمکی نیروگاه شازند هم با افزایش توان تولیدی توربین بخار به مقدار 20 الی 28 مگاوات باعث صرفه جویی 27 هزار مترمکعب مصرف آب می گردد. این طرح با 109 میلیارد تومان آماده افتتاح است.

آخرین طرح آماده افتتاح، فاز اول آب شیرین کن نیروگاه شهید سلیمی نکا به روش Ro با اعتبار 85 میلیارد تومان است که با استفاده از روش غشایی اسمز معکوس(Ro) به ظرفیت 6 هزار مترمکعب در شبانه روز برای عدم استفاده از سفره های زیرزمینی دشت نکا جهت استفاده بخش کشاورزی آماده شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1777

به "6 طرح صنعت آب و برق فردا به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 طرح صنعت آب و برق فردا به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید