آیفون مجهز به 5 جی 2020 می آید

درحالی که رقبای اپل سال 2019 را سال عرضه گوشی های هوشمند مجهز به اتصالات نسل پنجم 5G تعریف نموده اند، این کمپانی آمریکایی سال 2020 را برای خود تعریف نموده و از هم اینک قافیه را باخته است.

آیفون مجهز به 5 جی 2020 می آید

به گزارش خبرنگاران، درحالی که اپراتورهای آمریکایی سرمایه گذاری سنگینی روی اتصالات نسل پنجم نموده اند، قرار است اینتل مودم 5 جی را به اپل بدهد و اپل به نوشته فست کمپانی نمی تواند آیفون خود را برای 2019 آماده کند، چراکه اپل قرار بوده از تراشه کوآلکوم استفاده کند، اما به دلیل دعوای حقوقی میان این دو کمپانی، داستان توسعه 5 جی به تأخیر افتاد و اپل به ناچار باید با اینتل مشارکت کند و مودم 10 نانومتری 8161 اینتل برای 2020 به اپل داده می گردد.

اپل در سال 2016 استراتژی خود را برای 5 جی بر اساس مشارکت با کوآلکوم و اینتل بنا کرد اما بعداً با کوآلکوم به هم زد و حالا چاره ای جز مشارکت با اینتل ندارد.

آزمایش روی تراشه 8060 چندان مطلوب نبوده و اینتل در حال کوشش برای کاهش گرما روی مودم خود هنگام اتصال به 5 جی است که دردسر بزرگی ساخته است. بسیاری از اپراتورهای مخابراتی در آمریکا برای اتصالات نسل پنجم از امواج رادیویی 30 و 300 گیگاهرتز استفاده می نمایند که باعث فراوری گرمای بیش ازحد برای تراشه های اینتل شده است و عمر باتری روی ابزار الکترونیکی را به شدت کاهش می دهد.

اگر اینتل نتواند گرمای اضافی روی تراشه 5 جی خود را کاهش دهد، اپل مجبور است به سوی مدیاتک برود و این خود داستانی جدید در روابط اپل آمریکایی با شرکای شرقی به وجود می آورد.

این در حالی است که مودم X50 کوآلکوم روی گوشی های اندرویدی برای اتصالات 5 جی مشکل نداشته و گرما هم ایجاد نمی کند. بنابراین گوشی های اندرویدی در سال آینده میلادی با 5 جی راهی بازار می شوند و اپل باید همچنان منتظر باشد تا شرکای سخت افزاری اش تراشه مناسب را بسازند!

5656

منبع: خبرآنلاین

به "آیفون مجهز به 5 جی 2020 می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون مجهز به 5 جی 2020 می آید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید