اخذ ویزای مولتی پل کانادا

به گزارش مجله کالارنا، ویزای مولتی کانادا یا ویزای مولتی پل کانادا یکی از انواع ویزا است که هواداران بسیاری دارد. دارندگان این ویزا می توانند تا سال ها به خاک کانادا رفت و آمد داشته باشند. در این مطلب برایتان از شرایط اخذ ویزای مولتی پل کانادا، انواع آن، شرایط، شیوه تبدیل آن به ویزاهای دیگر کانادا و مزایای آن گفته ایم.

اخذ ویزای مولتی پل کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

ویزای مولتی پل کانادا چیست؟

ویزای چند بار ورود یا ویزای مولتی کانادا، یک ویزای توریستی، موقت و یا TRV است که دولت کانادا به دارنده آن اجازه می دهد چند بار به خاک کانادا رفت و آمد داشته باشد. مدت اعتبار ویزای مولتی پل کانادا ده سال است اما از آنجا که اعتبار پاسپورت ایرانیان فقط پنج سال می باشد، در نتیجه ایرانیان در بهترین حالت می توانند ویزای پنج ساله کانادا را دریافت نمایند. ذکر این نکته ضروری است که ویزای کانادا یک ماه قبل از انقضای پاسپورت ایرانی بی اعتبار می گردد و در نتیجه ما به جای ویزای پنج ساله کانادا، ویزای چهار ساله و یازده ماهه داریم.

مدت اقامت با ویزای مولتیپل کانادا چقدر است؟

درست است که با ویزای مولتی پل کانادا می توانید چند بار به خاک کشور کانادا ورود و خروج داشته باشید اما پس از هر بار ورود، فقط تا شش ماه می توانید در کانادا بمانید و بعد از آن باید برای مدتی (حتی حدود چند ساعت) از کانادا خارج شوید. اما اگر به هر دلیل نمی خواهید از کانادا خارج شوید می توانید تا سه بار درخواست تمدید ویزا بدهید و در مجموع با ویزای مولتی پل یا مولتی کانادا می توانید تا 18 ماه در کانادا بدون وقفه اقامت کنید.

برای اینکه دولت کانادا درخواست تمدید شما را بپذیرد باید مدارکی را ارائه کنید. افسر کانادایی می خواهد نشان دهید که از نظر اقامتی و اقتصادی شرایط مناسبی دارید و در ضمن باید بتوانید دلایل محکمی را برای تمدید ویزای کانادای خود ارائه کنید.

حال اگر ویزای مولتی کانادا داشته باشید و خاتمه زمان شش ماهه خود را فراموش کنید، 90 روز فرصت دارید تا درخواست احیای شرایط یا Restoration of Status بدهید و از دولت کانادا بخواهید تا شرایط تان را آنالیز کند.

دارندگان ویزای مولتی کانادا معمولا می توانند بدون مشکل به خاک کانادا رفت و آمد داشته باشند مگر آنکه افسر مستقر در مرز در زمان ورود مجدد بخواهد مدارکی را آنالیز کند یا با افسران ارشد خود مشورت کند.

چه کسانی می توانند ویزای مولتی پل کانادا را دریافت نمایند؟

ویزای مالتیپل کانادا در سال 2015 توسط اداره مهاجرت کانادا ارائه شد تا دو دسته از افراد بتوانند راحت تر به کانادا رفت و آمد نمایند.

 1. کسانی که با دلایل موجه ضروری است چند بار به خاک کانادا ورود و خروج داشته باشند.
 2. والدین و یا پدربزرگ ها و مادربزرگ های بازنشسته ای که قبلا برای مهاجرت به وسیله فرزندان خود اقدام نموده اند.

در زمان ارائه مدارک به سفارت می توانید درخواست ویزای مولتی پل کانادا یا ویزای سینگل کانادا را بدهید و اینکه برای کدام مورد پذیرفته شوید کاملا وابسته به مدارکی است که ارائه می کنید.

به یاد داشته باشید که اگر شرایط ویزای مولتی پل کانادا را داشته باشید و درخواست ویزای سینگل بدهید، ویزایتان را دریافت می کنید و سفارت برایتان پیغام خواهد گذاشت که شما شرایط ویزای مولتی پل کانادا را نیز داشته اید و اگر برای آن ویزای درخواست می دادید نیز پذیرفته می شدید.

مدارک ویزای مالتیپل کانادا چیست؟

برای دریافت ویزای چند بار ورود کانادا و یا مولتی ویزای کانادا باید مدارکی که در ادامه آمده است را به صورت دقیق منظم به سفارت ارائه کنید. به یاد داشته باشید عدم ارائه کامل مدارک ویزای کانادا یکی از مهم ترین دلایل ریجکت شدن درخواست های ویزای کانادا است و می تواند ضررهای اقتصادی و زمانی بسیاری را به دنبال داشته باشد.

 • یک قطعه عکس 5/3 در 5/4 رنگی جدید با زمینه سفید
 • اصل گذرنامه فعلی و اصل کلیه گذرنامه های قبلی
 • شناسنامه به صورت ترجمه شده
 • سند ازدواج به صورت ترجمه شده
 • ترجمه اسناد ملکی همچون خانه، مغازه و زمین
 • گواهی تمکن اقتصادی ترجمه شده از بانک به همراه پرینت گردش حساب در4 ماه گذشته مهمور به مهر بانک و به نام متقاضی
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار برای متقاضی به همراه ترجمه روزنامه رسمی شرکت و یا پروانه کسب
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار همسر
 • ترجمه بیمه متقاضی و همسر
 • دعوت نامه رسمی و معتبر
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • مدارک پزشکی (در موارد خاص)

پس از تکمیل مدارک ذکر شده می توانید از دو طریق مراجعه حضوری و یا درخواست ویزای آنلاین، مدارک تان را به سفارت کانادا بدهید تا شرایط شما آنالیز گردد. در صورتی که در هر کدام از مراحل ثبت نام، آماده سازی مدارک و انجام امور درخواست ویزای کانادا احتیاج به مشاوره رایگان و یا حضور متخصص داشتید، می توانید روی خدمات ویزای کانادا مجله کالارنا حساب کنید.

چگونه ویزای مولتی پل کانادا را تبدیل به ویزاهای دیگر کنیم؟

در شرایط خاص امکان تغییر ویزاهای توریستی به کارت اقامت دائم کانادا، ویزای کار و یا ویزای تحصیلی وجود دارد. اما این شرایط چیست؟

 • با یک کانادایی ازدواج کنید

  اگر با ویزای توریستی وارد شوید و در کانادا با فردی که اقامت کانادا دارد ازدواج کنید به شرط آنکه آن فرد بتواند اسپانسر شما بگردد، می توانید اقامت دائم بگیرید. در این صورت دیگر احتیاجی به خروج از کانادا ندارید و می توانید حتی اجازه کار و تحصیل را نیز دریافت کنید.

 • قبلا برای مهاجرت درخواست داده اید

  بعضی افراد همزمان که برای ویزای توریستی اقدام می نمایند در حال تکمیل و ارسال مدارک برای مهاجرت دائم هستند. اگر به وسیله ویزای توریستی، در راه رسیدن به کانادا باشید و درخواست مهاجرت تان پذیرفته گردد، می توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید.

 • کمتر از 18 سال سن دارید

بچه ها و نوجوانانی که با سن کمتر از 18 سال و با ویزای توریستی وارد خاک کانادا می شوند می توانند در شرایطی ویزای توریستی خود را تبدیل به ویزای تحصیلی کانادا نمایند.

 • از یک مرکز آموزشی معتبر پذیرش گرفته اید

  برای این درخواست باید حداقل یک دوره آموزشی مرتبط را در خاک کانادا گذرانده باشید و بعد می توانید با ارائه مدارک لازم ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی تبدیل و آموزش های خود را تکمیل کنید.

 • اگر همسرتان با ویزای کار یا تحصیل به کانادا وارد شده

  برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار حضور یک مشاور مطلع الزامی است تا بتواند به صورت دقیق مدارک تان را آنالیز کند و در این جهت همراهتان باشد.

 • برای کار احتیاج به مجوز ندارید

  در این صورت نیز می توانید در کانادا ویزای توریستی خود را تبدیل به ویزای کار کنید.

آژانس مجله کالارنا با سال ها تجربه در زمینه دریافت ویزای کانادا با ارائه خدمات گوناگونی از جمله مشاوره رایگان ویزای کانادا، اقدام و دریافت ویزا می تواند در تمام مراحل درخواست ویزای کانادا کنارتان باشد. اگر مایل به دریافت ویزای مولتی پل کانادا هستید، در هر مقطعی و با هر شرایطی با آژانس مجله کالارنا تماس بگیرید تا رویای دریافت ویزای کانادا را برایتان تعبیر کنیم.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 675

به "اخذ ویزای مولتی پل کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخذ ویزای مولتی پل کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید