بازسازی آپارتمان: بازسازی 2600 هکتار آب بندان در استان های شمالی

به گزارش مجله کالارنا، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: 2600 هکتار از آب بندان های استان های شمالی در صورت تامین اعتبار طی امسال بازسازی می گردد.

بازسازی آپارتمان: بازسازی 2600 هکتار آب بندان در استان های شمالی

جهت دریافت خدمات بازسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش سرویس مالی خبرنگاران، رضا سرافرازی گفت: سال جاری تقریبا 133 میلیارد تومان از اعتبارات ملی سال 1400 برای بازسازی آب بندان های استان های شمالی کشور تامین شده، اما از نظر اعتبارات استانی عقب هستیم که در صورت تحقق آن، بازسازی 2600 هکتار عملیاتی خواهد شد.

وی اضافه نمود: سال گذشته 9095 هکتار از آب بندان های استان های گیلان، مازندران و گلستان با تامین به موقع اعتبارات ملی و استانی بازسازی شد و سال جاری نیز این آمادگی را داشتیم با تخصیص اعتبارات مورد احتیاج، تا سطح 9 هزار هکتار عملیات بازسازی این سازه ها را انجام دهیم.

مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که بر اساس توافقنامه سه جانبه میان سازمان برنامه و بودجه، استانداری های سه استان شمالی کشور و وزارت جهاد کشاورزی قرار است در کل 24 هزار هکتار از آب بندان های اولویت دار بازسازی گردد، گفت: هدف از اجرای این طرح، افزایش 600 میلیون متر مکعب گنجایش آب بندان ها و تنظیم حدود 1.2 میلیارد متر مکعب آب داخل این سازه ها برای استفاده در اراضی کشاورزی است.

سرافرازی، اراضی پایاب 24 هزار هکتار آب بندان را 144 هزار هکتار عنوان نمود و گفت: با ذخیره آب باران در این سازه ها می توان دو یا سه نوبت کشت انجام داد.

وی پیش بینی کرد با بازسازی 24 هزار هکتار آب بندان های استان های شمالی کشور، فراوری برنج 216 هزار تن و کلزا 288 هزار تن افزایش یابد.

مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: با افزایش آب ذخیره شده در این سازه ها علاوه بر کشت و افزایش محصولات، این آب می تواند برای پرورش ماکیان و آبزی پروری مورد استفاده قرار گیرد.

وی کنترل سیلاب ها، بازچرخانی و استفاده مجدد از زهاب ها و تامین آب مورد احتیاج محیط زیست را از دیگر مزیت های بازسازی آب بندان ها برشمرد.

سرافرازی به مشارکت مردمی در احداث و باز سازی آب بندان ها اشاره نمود و اذعان داشت: اختصاص زمین، احداث آب بندان ها و بهره برداری از آن با مشارکت و توانمندی مردم انجام می گردد که حائز اهمیت است.

کدM-ch2531

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1981

به "بازسازی آپارتمان: بازسازی 2600 هکتار آب بندان در استان های شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی آپارتمان: بازسازی 2600 هکتار آب بندان در استان های شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید