توهین استاندار استان کاگایان فیلیپین به مسلمانان

به گزارش مجله کالارنا، به گزارش خبرنگاران، بنا به اعلام روزنامه فیلاستار، مامبا استاندار استان کاگایان فیلیپین در مجلس سنا در ارائه گزارش پیرامون شرایط امنیت و صلح و آرامش در منطقه خویش اشاره کرد که نبود مسلمانان در منطقه وی موجب این صلح و آرامش شده است.

توهین استاندار استان کاگایان فیلیپین به مسلمانان

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور ارزان فیلیپین همراه باشید.

این اظهار نظر وی ظاهراً موجی از خشم و اعتراض مردمی را علیه وی برانگیخت و اینکه نامبرده به طریق غیر مستقیم بیان داشته است که مسلمانان تروریست و خشونت طلب می باشند. موج اعتراضات باعث شد که دفتر نامبرده از این اظهار نظر استاندار عذرخواهی نموده و کوشش نماید که اثبات کند غرض وی توهین به مسلمانان نبوده است و از صحبتهای وی برداشت نادرست شده است.

دفتر استاندار در اصلاح سخنان استاندارگفت: منظور استاندار این بوده است که در منطقه وی مسلمانی که عقاید افراطی داشته باشد، وجود ندارد. دفتر مذکور ادامه داد استاندار درصدد تشریح دلیل عدم وجود واهمه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در منطقه کاگایان بود و خواست تاکید بکند که افراط گرایان در این منطقه حضور ندارند لذا سرمایه گذاران هم بدون ترس در این منطقه سرمایه گذاری نموده اند. مسئول دفتر استاندار ادامه داده است که استاندار عقاید مسلمانان را به رسمیت شناخته و به آن احترام می گذارد و حتی در بدو خدمت خویش در این منطقه، کوشش بسیاری برای اشتغال مسلمانان نموده است.

علیرغم کوشش دفتر استاندار در بیان عذرخواهی استاندار و اصلاح صحبتهای وی، معاون رئیس مجلس (آقای هاتامان) در اعتراض به سخنان استاندارگفت: خود استاندار و نه مسئول دفترش باید سخنان خودش را شرح و تبیین کند.

وی گفت استاندار باید دقیقاً منظور خودش را تبیین کند زیرا برداشت از سخنان وی نوعی توهین به مسلمانان تلقی می گردد و ما را بعد از طی راستا طولانی برای مبارزه علیه تبعیض و ریشه کنی آنکه ریشه در فرهنگ ما دارد، به عقب بر می گرداند.

در ادامه اعتراضات به سخنان استاندار، یکی از نمایندگان مجلس مسلمانان در منطقه میندانائو(آقای Zia Alonto Adiong) نیز گفت : هرچه می خواهید بگویید، ولی ما مسلمانان در حوزه های مختلف متخصص داریم. ما مسلمان دیپلمات، حقوقدان، پزشک، بازرگان، مخترع، دانشگاهی داریم. ما حتی سران کشورهای مسلمان داریم. همچنین مسلمانانی از ملیت ها و نژادهای مختلف وجود دارند. ما استانداران مسلمان داریم که دقیقاً همان وظیفه استاندار مامبا را انجام می دهند.

وی خطاب به استاندار گفت: من برای شما سورپرایز دارم، استاندار، ما همه جا هستیم! نترسید زیرا ما پلیس و سرباز مسلمان نیز داریم تا همه ما را ایمن و محافظت کند. نامبرده ادامه داد: چیزی که ما نداریم مقاماتی است که مثل شما فکر نمایند که وجود پیروان ادیان دیگر برای صلح و امنیت مشکل درست می نمایند.

مشارالیه در توصیه به مسلمانان فیلیپین هم گفت: اجازه ندهید افراد دیگر به شما بگویند که شما مشکل هستید. وی گفت: شما به عنوان شهروند این کشور، طبق این قانون اساسی، حق دارید که هر کجا که صلاح می دانید زندگی کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1360

به "توهین استاندار استان کاگایان فیلیپین به مسلمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توهین استاندار استان کاگایان فیلیپین به مسلمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید