تو به رئیس جمهور گفتی احمق؟ بفرما سه سال زندان!

به گزارش مجله کالارنا، جاکوب زولچیک در ماه نوامبر در یک پست فیسبوکی از آندری دودا رئیس جمهور لهستان، انتقاد کرده و او را را احمق خوانده بود حالا در انتظار 3 سال زندان است.

تو به رئیس جمهور گفتی احمق؟ بفرما سه سال زندان!

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، در حکمی نادر، یک نویسنده لهستانی به اتهام توهین به رئیس جمهور این کشور در شبکه های اجتماعی، به سه سال زندان محکوم شده است.

جاکوب زولچیک در ماه نوامبر در یک پست فیسبوکی از آندری دودا رئیس جمهور لهستان، انتقاد کرده و او را را احمق خوانده بود.

توهین به رهبران دولت در لهستان جرم کیفری محسوب می شود. دادستان ورشو با استناد به ماده ای در قانون مجازات عمومی علیه وی کیفرخواستی تنظیم کرده و توهین به رئیس دولت را جرم تلقی می کند. بر همین اساس تا سه سال زندان در انتظار جاکوب زولچیک خواهد بود.

آندری دودا، رئیس جمهور لهستان که از متحدین نزدیک دونالد ترامپ در دوران ریاست جمهوری اش بود، پس از انتخابات آمریکا در توییتی با تبریک به جو بایدن، پیروزی وی را به طور کامل تصدیق نکرد و با وجودیکه بیشتر رهبران جهان پیروزی بایدن را تبریک گفته بودند، گفت که لهستان منتظر پیروزی وی در آراء الکترال است.

در آن زمان آقای زولچیک در واکنش در فیسبوک خود نوشت با آنکه مدرک کارشناسی ارشد در مطالعات آمریکا را دارم، هرگز عبارت نامزدی توسط کالج انتخاباتی را نشنیده ام.

دودا، وفادار به حزب راست گرای قانون و عدالت لهستان، در توئیتر خود نوشت: به جو بایدن برای مبارزات انتخاباتی موفقیت آمیز ریاست جمهوری تبریک می گویم.

جاکوب زولچیک هم در پیام فیسبوکی خود، رئیس جمهور لهستان را یک احمق خواند و افزود که آقای دودا از به رسمیت شناختن ریاست جمهوری جو بایدن طفره رفته است.

آقای زولچیک در مورد تصمیم دادگاه مجرم شناخته شدندش نوشت: احتمالا اولین نویسنده لهستانی هستم که طی سال های طولانی به خاطر آن چه نوشته محاکمه می شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1648

به "تو به رئیس جمهور گفتی احمق؟ بفرما سه سال زندان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تو به رئیس جمهور گفتی احمق؟ بفرما سه سال زندان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید