خدمات شهری پردیس به شهرداری واگذار می شود

به گزارش مجله کالارنا، طبق توافقاتی که اجرا شده تا اوایل آذرماه خدمات شهری در فازهای 5، 8، 9 و 11 شهر نو پردیس از شرکت عمران به شهرداری محول می شود که می تواند به افزایش کیفیت خدمات در این فازها بیانجامد.

خدمات شهری پردیس به شهرداری واگذار می شود

به گزارش خبرنگاران، صبح امروز چهارشنبه 12 آبان ماه 1400 طی نشستی با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت عمران شهر تازه پردیس، شهردار و مدیران شهرداری پردیس، توافقات نهایی برای واگذاری فازهای این شهر به شهرداری صورت گرفت و مقرر شد تا اوایل آذرماه تحویل و تحول فازهای مسکن مهر از شرکت عمران به شهرداری به صورت رسمی انجام شود.

با توجه به توافقات اجرا شده، زمین مورد نیاز احداث آرامستان، 34 قطعه اراضی با کاربری های مربوط به شهرداری، 5 هکتار زمین جهت مدیریت پسماند، 4 هکتار زمین جهت کشتارگاه، 5 قطعه زمین با کاربری ورزشی و فرهنگی، اراضی مرتبط با مدیریت بحران، اراضی مختص ذخیره سازی نمک در فازهای مسکن مهر و ... در روزهای آینده به شهرداری پردیس ابلاغ خواهد شد.

همچنین برای ارائه خدمات مناسب جمع آوری زباله و برف روبی با همکاری مشترک شرکت عمران و شهرداری، توافقاتی صورت گرفت و مقرر شد با هزینه شرکت عمران برای انتخاب پیمانکار خدمات شهری و مدیریت شهرداری در این خصوص، این خدمات به ساکنین ارائه شود. در زمان برف روبی نیز از توان ماشین آلات سنگین پیمانکاران پروژه های مختلف استفاده خواهد شد.

این در حالی است که روز سوم آبان ماه 1400 فرآیند تحویل 4030 واحد مسکن مهر در شهر تازه پردیس آغاز شد که به اذعان مدیرعامل عمران پردیس ممکن است دارای نواقصی باشد و قرار است در روزهای آینده مراسم افتتاح این واحدها با حضور وزیر راه شهرسازی انجام شود؛ با افتتاحات اخیر مجموع واحدهای بهره برداری شده در پردیس از 70 هزار عبور کرد و 14 هزار واحد به جای مانده است.

درخصوص مترو نیز طبق اعلام مهدی هدایت ـ مدیرعامل شرکت عمران پردیس ـ تمامی مجوزهای آغاز عملیات اجرایی مترو تهران ـ پردیس اخذ شده و فقط در راستا تونل ورودی پردیس بالای جاجرود باید 500 اصله درخت جابه جا شود که انجام آن منوط به دریافت مجوز از سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تهران است.

شرکت عمران پردیس و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در حال حاضر منتظر صدور مجوز جابه جایی درختان از طریق شهرداری تهران هستند و از جاجرود که پورتال تونل های مترو است، فعالیت این پروژه آغاز خواهد شد. در این راستا باید 500 اصله درخت جابه جا شود که نماینده پردیس در مجلس شورای اسلامی قول پیگیری این موضوع از شهرداری تهران را داده است. گفته می شود نامه نگاری ها با شهرداری تهران از اوایل خردادماه آغاز شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1947

به "خدمات شهری پردیس به شهرداری واگذار می شود" امتیاز دهید

1 کاربر به "خدمات شهری پردیس به شهرداری واگذار می شود" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات شهری پردیس به شهرداری واگذار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید