خراسان شمالی، دارنده رتبه نخست کشوری در میزان سرانه کتابخانه ها

به گزارش مجله کالارنا، دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: خراسان شمالی به لحاظ سرانه کتابخانه ها در کشور در رتبه نخست است.

خراسان شمالی، دارنده رتبه نخست کشوری در میزان سرانه کتابخانه ها

به گزارش مجله کالارنا، علیرضا مختارپور در نشست شورای اداری خراسان شمالی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: با پروژه های افتتاحی در این استان، وضعیت منطقه از سرانه اصلی کتابخانه های شهری نیز بالاتر می رود.

وی اضافه نمود: در رابطه با روستاها در برخی روستاها از کتابخانه های سیار استفاده خواهیم کرد تا پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته باشیم.

دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور ادامه داد: ایفلا و سند افق 1404 دو سند بالادستی در امور کتابخانه ها هستند که مسیر حرکت در امور کتابخانه ها را برای ما ترسیم می نمایند.

مختارپور اضافه نمود: دهم اکنون سرانه شمار کتابخانه ها به ازای 25 هزار نفر، 2,65 کتابخانه است که این رقم تا افق 1404 به 2.8 کتابخانه باید برسد.

وی با اشاره به این که روستاهایی با جمعیت بیش از 2500 نفر باید یک کتابخانه داشته باشند، توضیح داد: در خراسان شمالی 52 روستا با این شرایط، فاقد کتابخانه هستند.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با ابراز خرسندی از این که با افتتاح کتابخانه مرکز خراسان شمالی، سرانه فضای کتابخانه ای در این استان به 3,31 کتابخانه به ازای هر 25 نفر می رسد، یادآور شد: باید با بهره مندی از امکانات سایر دستگاه ها و یا از طریق کتابخانه های سیار، مشکل نبود کتابخانه در روستاها را نیز رفع کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 29

به "خراسان شمالی، دارنده رتبه نخست کشوری در میزان سرانه کتابخانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خراسان شمالی، دارنده رتبه نخست کشوری در میزان سرانه کتابخانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید