راه های فعالسازی و لغو آهنگ پیشواز رایتل

به گزارش مجله کالارنا، در سال های اخیر امکان پخش صدای موسیقی به جای صدای بوق تلفن یکی از امکاناتی است که هر یک از اپراتورها برای مشترکین خود فراهم می نمایند. این امکان در اپراتور رایتل به نام راینواز شناخته می گردد و مشترکین رایتل می توانند آهنگ های متفاوتی از جمله پاپ، سنتی، کلاسیک، موسیقی های سریال ها و فیلم ها را برای این سرویس انتخاب نمایند. گرچه شنیدن صدای موسیقی به جای صدای یکنواخت بوق تلفن در هنگام انتظار برای برقراری تماس تلفنی یک پیشرفت به شمار می آید، اما ممکن است برای همه افراد خوشایند نباشد! در این صورت جای هیچ گونه نگرانی نیست و مشترکین می توانند در صورت نارضایتی از این سرویس آن را به راحتی لغو نمایند. با ما همراه باشید تا با راه های فعال سازی و لغو آهنگ پیشواز رایتل آشنا شویم.

راه های فعالسازی و لغو آهنگ پیشواز رایتل

راه های فعال سازی سرویس راینواز در اپراتور رایتل

توجه داشته باشید که تنظیمات سرویس راینواز در شبکه تلفن همراه رایتل ثبت می گردد و ربطی به تنظیمات گوشی تلفن همراه ندارد. علاوه بر این، امکان استفاده و لغو آهنگ پیشواز رایتل درگوشی هایی که از نسل سوم شبکه تلفن همراه پشتیبانی می نمایند هم وجود دارد. خوشبختانه برای استفاده از آهنگ پیشواز، مدل و یا قابلیت های تلفن همراه اهمیتی ندارند. در ادامه سه روش فعال سازی این سرویس بیان شده است.

1. فعال سازی به وسیله نرم افزار کاربردی راینواز

بدین منظور ابتدا باید نرم افزار کاربردی راینواز را نصب کنید. پس از نصب این نرم افزار شماره رایتل خود را در آن ثبت نموده و سرویس راینواز خود را فعال کنید.

2. فعال سازی به وسیله سامانه مدیریت حساب

برای ثبت نام سرویس راینواز کافی است به سامانه مدیریت حساب به آدرس ecare.rightel.ir مراجعه نمایید. سپس با مراجعه به قسمت محصولات من به راحتی سرویس راینواز خود را فعال کنید. سپس پیامک فعال سازی آهنگ پیشواز رایتل، حاوی رمز عبور برای شما ارسال می گردد که بعد از دریافت این پیامک، باید به سامانه rbt.rightel.ir بروید و از خدمات آن بهره ببرید.

3. فعال سازی به وسیله سامانه پیامکی

در صورتی که تمایل به استفاده از هیچ کدام از راه های ذکر شده در بالا را نداشتید، می توانید این سرویس را به وسیله سامانه پیامکی برای خود فعال یا لغو کنید. بدین منظور عبارت ON RBT را به سامانه پیامکی 2020 ارسال نموده و سرویس راینواز خود را فعال کنید.

راه های لغو آهنگ پیشواز رایتل

همان طور که اشاره شد برخی مواقع آهنگ پیشواز رایتل برای برخی افراد ناخوشایند و آزار دهنده است و احتیاج به راهی برای لغو این آهنگ احساس می گردد. در ادامه به معرفی حالت های مختلف برای لغو آهنگ پیشواز رایتل می پردازیم.

1. به وسیله سامانه پیامکی

یکی از ساده ترین و در دسترس ترین روش های موجود برای لغو آهنگ پیشواز رایتل، استفاده از سامانه پیامکی است. مشترکین رایتل می توانند برای لغو این سرویس به وسیله سامانه پیامکی، عبارت OFF RBT را به سرشماره 2020 ارسال نمایند و منتظر پیامک تایید لغو آهنگ پیشواز بمانند.

2. به وسیله اپلیکیشن

روشی دیگر لغو آهنگ پیشواز رایتل استفاده از اپلیکیشن راینواز است. اپراتور رایتل هم مانند سایر اپراتورها راه دیگری برای لغو و غیرفعال سازی آهنگ پیشواز خود ارائه می دهد که آن هم استفاده از اپلیکیشن این اپراتور است. بدین منظور در صورت برخورداری از اینترنت، کافی است اپلیکیشن این اپراتور را نصب نموده و سپس آهنگ پیشواز را به وسیله اپلیکیشن لغو کنید.

امکانات دیگر اپلیکیشن راینواز

1. تعلیق آهنگ پیشواز

ممکن است شما مایل باشید که برای مدتی از این سرویس استفاده نکنید. در این صورت کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. به پورتال راینواز، قسمت حساب من و سپس شرایط سرویس مراجعه کنید
  2. گزینه تعلیق را انتخاب کنید
  3. سرویس راینواز شما به طور موقت قطع خواهد شد

برای فعال سازی و وصل مجدد این سرویس هم می توانید از همین روش بهره ببرید. با مراجعه به پورتال راینواز و ورود به قسمت حساب من، شرایط سرویس را انتخاب نموده و با انتخاب مجدد گزینه فعال، این سرویس دوباره فعال و وصل خواهد شد.

نکته

توجه داشته باشید که حتی در صورت تعلیق سرویس، تاریخ انقضای آهنگ های موجود در آلبوم مشترکین تغییری نمی کند؛ بنابراین با وجود پخش نشدن آهنگ ها، هر آهنگ بدون توجه به تعلیق بودن سرویس، همانند گذشته در تاریخ انقضای خود از آلبوم مشترکین حذف می گردد.

2. پخش آهنگ پیشواز برای افراد خاص

همچنین ممکن است برخی از مشترکین اپراتور رایتل تمایل داشته باشند که سرویس راینواز آن ها فعال باشد اما برای همه پخش نگردد. در این صورت هم راهی وجود دارد و این اپراتور چنین امکانی را با نام لیست عدم پخش راینواز برای مشترکین خود فراهم نموده است. در واقع افراد عضو این لیست به جای شنیدن صدای موسیقی انتخابی مشترک، صدای بوق معمولی شبکه را می شنوند. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. به قسمت راینوازهای من وارد شوید
  2. به قسمت اعمال تغییرات در قسمت شرایط آهنگ رفته و پس از آن به قسمت انتخاب نام مراجعه کنید
  3. به قسمت تعیین کردن دوستان بروید
  4. در صورت احتیاج می توانید برای تنظیم زمان به قسمت تنظیم زمان مراجعه کنید
  5. در سرانجام گزینه ذخیره کردن را انتخاب کنید

نتیجه گیری

در این مطلب سعی شد تمام روش های فعال سازی و لغو آهنگ پیشواز رایتل مورد آنالیز قرار گیرد. روش هایی شامل سامانه پیامکی، اپلیکیشن و…که شما با بهره گیری از هر کدام از آنها قادر خواهید بود آهنگ پیشواز رایتل را فعال و یا لغو کنید. تجربه شما در استفاده از آهنگ پیشواز رایتل چیست؟ دیدگاه ها و سوالاتتان را می توانید با ما و دیگر مخاطبان انگیزه درمیان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب تنظیمات اینترنت رایتل در سیستم عامل های مختلف را نیز از سری مقالات تکنولوژی انگیزه مطالعه کنید.

منبع: مجله انگیزه
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1267

به "راه های فعالسازی و لغو آهنگ پیشواز رایتل" امتیاز دهید

3 کاربر به "راه های فعالسازی و لغو آهنگ پیشواز رایتل" امتیاز داده اند | 2.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های فعالسازی و لغو آهنگ پیشواز رایتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید