رهبر جبهه پولیساریو در اسپانیا دادگاهی می گردد

به گزارش مجله کالارنا، در پی شکایت یکی از اعضای جبهه پولیساریو، رهبر این گروه که در حل حاضر در اسپانیا به سر می برد، روز چهارشنبه در دادگاه حاضر می گردد.

رهبر جبهه پولیساریو در اسپانیا دادگاهی می گردد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به همین دلیل، دستگاه قضایی اسپانیا رسماً دستور داد جلسه ای برای استماع اظهارات ابراهیم غالی، رهبر جبهه پولیساریو برگزار گردد.

قاضی تحقیقات این پرونده در مادرید چهارشنبه را به عنوان موعد استماع اظهارات غالی در اتهامات مطرح شده علیه او توسط الفاضل بریکه، یکی از عناصر جبهه پولیساریو تعیین نموده است.

الفاضل بریکه ابراهیم غالی را به ارتکاب ربودن خودسرانه، بازداشت و شکنجه متهم نموده است.

20 آوریل امسال میلادی، وزارت خارجه اسپانیا و جمهوری دموکراتیک عربی صحرا، دولت خودخوانده تحت رهبری غالی اعلام کردند که رهبر 73 ساله جدایی طلبان در یک بیمارستان در اسپانیا تحت درمان کروناست. رسانه آفریقایی Efe به این حدس پرداخت، غالی که پیشتر از سوی مادرید بابت جرایم مربوط به نسل کشی و تروریسم مورد بازپرسی قرار گرفته، با هویتی جعلی در بیمارستان اسپانیایی بستری شده بود.

وزیر خارجه مراکش نیز یکشنبه از اینکه اسپانیا اجازه ورود رهبر جبهه پولیساریو به خاک این کشور را داده ابراز ناخرسندی کرد و خواستار پاسخ قانع کننده ای در این باره شد.

مراکش و جبهه پولیساریو از سال ها پیش بر سر صحرای غربی با هم درگیر هستند. در حالی که جبهه پولیساریو خواستار برگزاری همه پرسی پیرامون تعیین سرنوشت شرایط صحرا است اما مراکش پیشنهاد دارد که حکومت خودمختاری به این منطقه در سایه حاکمیت مراکش داده گردد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1688

به "رهبر جبهه پولیساریو در اسپانیا دادگاهی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر جبهه پولیساریو در اسپانیا دادگاهی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید