زنان و محله های امن و ناامن

خبرنگاران آنلاین:نتایج و یافته های اطلس کیفیت زندگی در تهران نشان می دهد، زنان در منطقه های 12، 13 و 18 کم ترین میزان رضایت را از امنیت محله خود در طول روز دارند.

زنان و محله های امن و ناامن

به گزارش شهرنوشت، به تازگی معاونت اجتماعی شهرداری تهران پژوهشی درباره ارزیابی کیفیت زندگی در کلانشهر تهران انجام داده و یافته های این پژوهش را در قالب اطلس کیفیت زندگی شهر تهران منتشر نموده است. در این پژوهش 45 هزار و 6 پرسشنامه بین ساکنان محله های مناطق 22 گانه تهران توزیع شده است.

بخش مهمی از این پژوهش به آنالیز میزان رضایت شهروندان تهرانی از امنیت زنان در طول روز پرداخته است. درواقع امنیت زنان و دختران در روز در هنگام تردد در محله به عنوان یکی از مولفه های احساس امنیت محله در پیمایش رصد کیفیت زندگی مطرح شده است.

آن طور که این یافته ها نشان می دهد میانگین رضایت شهروندان تهرانی از امنیت زنان و دختران در محله، در طول روز 68 از 100 است.

بیشترین میزان رضایت شهروندان از امنیت زنان در محله در روز در مناطق 1، 21 و 3 است، در حالی که ساکنان منطقه های 12، 13 و 18 کمترین میزان رضایت را ابراز نموده اند. در بین محله های شهر تهران بیشترین میزان رضایت از امنیت زنان در روز در محله های اوین و نیاوران (منطقه 1)، آپادانا (منطقه 6)، غزالی (منطقه 21) و نفت (منطقه 1) وجود دارد.

در مقابل در محله های تهران ویلا (2)، امام زاده یحیی (12)، مرزداران شرقی (2)، هرندی (12) و بعثت (16) کمترین میزان رضایت ابراز شده است. در 335 محله آنالیز شده، نمره رضایت 300 محله بالاتر از حد متوسط است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 10 شهریور 1398 شناسه مطلب: 253

به "زنان و محله های امن و ناامن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان و محله های امن و ناامن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید