آغاز بد و انتها خوش برای دختران ایران

به گزارش مجله کالارنا، تیم ملی والیبال بانوان ایران در نخستین دیدارش در قهرمانی دنیا موفق به شکست قزاقستان شد.

آغاز بد و انتها خوش برای دختران ایران

به گزارش مجله کالارنا ، تیم ملی والیبال بانوان ایران در نخستین دیدارش در قهرمانی دنیا موفق به شکست قزاقستان شد. ششمین دوره مسابقات جام کنفدراسیون والیبال بانوان آسیا (AVC CUP) از امروز (یکشنبه 25 شهریور) به طور رسمی در تایلند و در شهر ناخون راچاتسیما آغاز شد که تیم ملی والیبال بانوان کشورمان در نخستین بازی خود مقابل قزاقستان به میدان رفت و با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسید.

جواد مهرگان بازی را با ترکیب سودابه باقرپور، شبنم علیخانی، مائده برهانی، مهسا کدخدا، مهسا صابری، شکوفه صفری، نگار کیانی (لیبرو) آغاز کرد. در ست اول، بازیکنان کشورمان در ابتدای بازی اشتباهات زیادی داشتند و امتیازهای زیادی را به خاطر دریافت های اشتباه و همین طور سرویس خارج از زمین از دست دادند. در ادامه بازی دختران ایران اختلاف را کمتر کردند اما این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 23 به سود قزاقستان به خاتمه رسید. در ست دوم، ایران آغاز بسیار خوبی داشت. بازی هماهنگ ملی پوشان ایران باعث شد تا اولین وقت فنی با نتیجه 8 بر 5 به سود ایران به خاتمه برسد. ادامه همین روند باعث شد زمانی که ملی پوشان کشورمان با نتیجه 11 بر 6 جلو بودند، سرمربی قزاقستان با دریافت وقت استراحت نکات لازم را به شاگردانش گوشزد کند. تعویض های متعدد قزاق ها هم کارساز نشد و در نهایت ایران این ست را با نتیجه 25 بر 17 برد. در ست سوم، هر دو تیم بازی را پایاپای پیش بردند اما در ادامه ایران اختلاف را بیشتر کرد و در نخستین وقت فنی با نتیجه 8 بر 6 پیروز شد. در ادامه این ست قزاق ها با ارائه بازی بهتر اختلاف را کمتر نموده و پیش افتادند. اشتباهاتی که بانوان ایران در دفاع و دریافت داشتند باعث شد تا این ست را با نتیجه 25 بر 19 واگذار نمایند. در ست چهارم بازهم ایران با آغاز خوبی که داشت نخستین وقت فنی را با نتیجه 8 بر 5 پشت سر گذاشت. این روند خب ایران با تعویض هایی که مهرگان داشت با حفظ اختلاف تا خاتمه بازی ادامه داشت. ایران با نتیجه 25 بر 23 به برتری رسید. ست پنجم برای هر دو تیم مشخص نماینده بود. هر دو تیم در ابتدا بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند اما بانوان کشورمان اختلاف را به 3 امتیاز رساندند تا سرمربی حریف با دریافت وقت استراحت نکات لازم را کوشزد کند. قزاقستان تعویض های زیادی هم انجام داد اما به نتیجه نرسید و در خاتمه ایران با نتیجه 15 بر 6 ست پنجم را برد تا به اولین برد خود در مسابقات قهرمانی آسیا دست یابد.

امتیازهای این بازی به توضیح زیر است: ست اول: ایران 23_ قزاقستان 25 ست دوم: ایران 25_ قزاقستان 17 ست سوم: ایران 19_ قزاقستان 25 ست چهارم: ایران 25_ قزاقستان 23 ست پنجم: ایران 15_ قزاقستان 6

تیم ایران که در گروه C این رقابت ها با تیم های قزاقستان، فیلیپین و استرالیا همگروه است فردا (دوشنبه) در دومین بازی خود ساعت 13و 30 دقیقه به وقت ایران برابر فیلیپین به میدان می رود.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 15 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 46

به "آغاز بد و انتها خوش برای دختران ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز بد و انتها خوش برای دختران ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید