طبیعت زیبای روستای حشمت آباد دورود در استان لرستان

به گزارش مجله کالارنا، استان لرستان یکی از استان های بسیار زیباست که طبیعت بکر آن و مکان های طبیعی این استان باعث شده است که نام و آوازه آن به عنوان استانی سرسبز و زیبا سر زبان ها باشد و هر ساله گردشگران زیادی به سمت آن جذب می شوند. یکی از جاهای دیدنی این استان روستای حشمت آباد است.

طبیعت زیبای روستای حشمت آباد دورود در استان لرستان

روستای حشمت آباد دورود، روستایی است با طبیعت بسیار زیبا از توابع بخش مرکزی شهرستان دورود که در استان لرستان قرار گرفته است. این روستا یکی از روستاهای سرسبز لرستان است. گرچه لرستان به طور کلی استانی سبز است و گوشه و کنار آن ارزش بازدید دارد.

این روستا به وسیله شاهزاده حشمت سلطان که از نسل شاهزاده عباس میرزا بوده است ساخته شد. حشمت سلطان بسیار ثروتمند و مردم دوست و آبادگر بود و در آبادانی آن و توسعه آن منطقه بسیار کوشید. حشمت سلطان در روستای درآستانه در همان منطقه مدفون است.

اگر تا به حال به استان لرستان سفر نکرده اید، حتما سفر به این خطه را در فهرست خود قرار دهید. سفر به لرستان و بازدید از زیبایی ها و شگفتی های این استان جزء بایدهاست. در سفر خود به استان لرستان علاوه بر دیدنی های معروف چون دریاچه گهر، تنگه لی لی، تنگه هلت، دره نی گاه، آبشار بیشه، آبشار نوژیان، مخمل کوه، دره شیرز، دره خزینه و … بازدید از روستاهای بکر را نیز نباید فراموش کنید. در ادامه تصاویر بیشتری از این روستای زیبا را ببینید.

منبع: گردشبان
انتشار: 21 شهریور 1402 بروزرسانی: 21 شهریور 1402 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2355

به "طبیعت زیبای روستای حشمت آباد دورود در استان لرستان" امتیاز دهید

1 کاربر به "طبیعت زیبای روستای حشمت آباد دورود در استان لرستان" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبیعت زیبای روستای حشمت آباد دورود در استان لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید