عکس ، این ماهی مانند پنکیک روی آب می نشیند!

به گزارش مجله کالارنا، دانشمندان در حال کاوش در آب های ناشناخته اقیانوس هند، تعداد زیادی از موجودات دریایی خیره کننده را در اطراف یک گروه جزیره دورافتاده استرالیا کشف کردند.

عکس ، این ماهی مانند پنکیک روی آب می نشیند!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، کشتی دانشمندان به تازگی از کاوش در آب های کشف نشده اقیانوس هند بازگشته است، جایی که آنها کوه های غول پیکر زیر آب را ترسیم کردند و با انبوهی از حیوانات اعماق دریا روبرو شدند. تیم زیست شناسان اولین کسانی بودند که آب های اطراف جزایر کوکوس (کیلینگ)، یک قلمرو استرالیایی را در بیش از 600 مایلی سواحل سوماترا مطالعه کردند. تعداد کمی از اکتشافات تحقیقاتی به اقیانوس هند می رسند، عمدتاً به این علت که این اقیانوس بسیار دور است. تیم شش روز طول کشید تا با کشتی تحقیقاتی Investigator که به وسیله آژانس ملی علمی استرالیا، CSIRO اداره می گردد، از داروین، در قلمرو شمالی استرالیا، به جزایر کوکوس (کیلینگ) برسند.

در میان تنوع عظیمی از زندگی که آنها پیدا کردند، خفاش ماهی در اعماق دریا یک نقطه برجسته بود. مانند یک پنکیک آراسته روی بستر دریا می نشیند و روی دو باله کلفت که نقش پاها را دارند می چرخد. یک طعمه کوچک را که در پوزه اش فرو رفته است، تکان می دهد، احتمالاً به این امید که طعمه را فریب دهد تا فکر کند یک کرم خوشمزه است.

آنها ماهی عنکبوتی خراج را دیدند که باله های پایینی بلندتری دارد و از آن به عنوان پایه برای نشستن در بالای بستر دریا استفاده می نماید و لقمه های غذا را می گیرد. مارماهی کور ناشناخته را پیدا کردند که از ارتفاع 5000 متری به پایین جمع آوری شده بود و با پوستی ژله مانند و شفاف پوشیده شده بود. آرواره های شل نورد را دیدند، نوعی از اژدها، که دارای آرواره های باز شده بزرگ با لولاهای دوتایی و عادت غیرمعمول جاسوسی از حیوانات دیگر با نور بیولومینسانس قرمز است، رنگی که بیشتر حیوانات اعماق دریا نمی توانند آن را ببینند.

بیشتر بخوانید:

عکس | این کوسه ببری با دانشمندان دست همکاری داد!

تصاویر | عجیب ترین حیوانات جهان!

در ادامه این اکتشافات دریایی، محققان توانستند فسیل های دندان کوسه را پیدا نمایند؛ آنها کوسه های غول پیکری بودند که میلیون ها سال پیش زندگی می کردند. بر اساس عکس ها، کارشناسان فسیل فکر می نمایند که این فسیل ها از حیوانات مگالودون مانند آمده اند. آنها وقتی دستشان را بر روی دندان ها بگذارند، بیشتر می دانند، دندان هایی که اکنون همراه با بقیه مجموعه ها به موزه ها فرستاده می شوند.

این تیم علاوه بر تابش نور بر زندگی در اعماق دریای این منطقه مطالعه نشده، چشم انداز دریایی دراماتیک از جمله آتشفشان های غوطه ور یا کوه های دریایی را که با ارتفاع 5000 متری بیش از دو برابر بلندترین کوه خشکی استرالیا هستند، کشف کردند.

بعلاوه با استفاده از سونار با وضوح بالا، نقشه های سه بعدی دقیقی از کف دریا ایجاد کردند و چندین کوه کوچک تر دریایی را که قبلاً ناشناخته بودند، کشف کردند.

نه تنها بسیاری از کوه های عمیق دریایی پوشیده از زیستگاه های غنی از مرجان ها، اسفنج ها و سایر حیات وحش هستند، بلکه نقش مهمی در مخلوط کردن اقیانوس دارند. جریان های عمیق کناره های کوه های دریایی را فرا می گیرد و مواد مغذی حیاتی را به سطح می آورد.

227321

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آبان 1401 بروزرسانی: 26 آبان 1401 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2230

به "عکس ، این ماهی مانند پنکیک روی آب می نشیند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، این ماهی مانند پنکیک روی آب می نشیند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید