منطقه ای پر از حفره های عجیب، پای یک جانور دریایی در میان است!

به گزارش مجله کالارنا، در سواحل بیگ سور، کالیفرنیا، در اعماق امواج، چشم انداز اسرارآمیزی وجود دارد؛ حفره های بزرگی که در خاک رس، لجن و ماسه بستر اقیانوس پراکنده شده اند.

منطقه ای پر از حفره های عجیب، پای یک جانور دریایی در میان است!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، با گذشت چند دهه از کشف حفره های اسرارآمیز، دانشمندان مؤسسه تحقیقاتی آکواریوم خلیج مونتری و دانشگاه استنفورد فکر می نمایند که الگوی عجیب حفره های بستر اقیانوس را پیدا کردند.

نظریه عمومی پذیرفته شده این است که حفره های کف اقیانوس محصول گاز متان یا حتی مایعات داغ هستند که به سمت بالا از داخل زمین جریان می یابند. در حالی که این گفته ممکن است در خصوص حفره های بستر اقیانوس در بعضی از نقاط دنیا صادق باشد، همواره اینطور نیست و استثناءهای قاعده در حال افزایش هستند.

میدان Sur Pockmark در سواحل کالیفرنیا بزرگترین در نوع خود در آمریکای شمالی است. تقریباً به مقدار لس آنجلس است و بیش از 5200 حفره دارد. این سایت برای یک مزرعه بادی دریایی در نظر گرفته شده است، اما نگرانی هایی وجود دارد که وجود متان می تواند ثبات زیرساخت ها را تضعیف کند.

در یک سفر اخیر به Pockmarks Sur، که در عمق 500 تا 1500 متری واقع شده است، یک ربات زیر آب که به وسیله محققان MBARI اداره می گردد، شواهد کمی از دریچه های متان یا سایر جریان های سیال پیدا کرد. در عوض، تیم فکر می نماید که حفره ها احتمالاً از گرانش محض ایجاد شده اند.

نمونه های کف دریا جمع آوری شده به وسیله ربات نشان می دهد که رسوبات حداقل در 280000 سال گذشته به طور متناوب از یک شیب سرازیر شده اند. آخرین جریان بزرگ 14000 سال پیش، احتمالاً از یک رانش زمین یا فروریختن شیب اتفاق افتاده است.

محققان MBARI استدلال می نمایند که چنین رویدادهایی می تواند منجر به فرسایش گردد؛ گفته می گردد که میدان Sur Pockmark یکی از برترین بسترهای دریا در سواحل غربی آمریکای شمالی است که به خوبی مطالعه شده است. با این حال محققان تا همین اواخر، نمی دانستند این خوک ماهی ها و مارماهی ها هستند که کوچک ترین سوراخ هایی را که در مزرعه ای مشابه در دریای شمال دیده می شوند، ایجاد می نمایند.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 خرداد 1403 بروزرسانی: 5 خرداد 1403 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2373

به "منطقه ای پر از حفره های عجیب، پای یک جانور دریایی در میان است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه ای پر از حفره های عجیب، پای یک جانور دریایی در میان است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید