غار یخ مراد البرز؛ زیبایی طبیعی در همسایگی پایتخت

به گزارش مجله کالارنا، غار یخ مراد البرز یکی از دیدنی های شگفت انگیز کشورمان هست که شما می توانید با در اختیار داشتن تجهیزات کافی و مناسب به گشت و گذار در آن بپردازید. با ما در این مقاله خواندنی همراه باشید تا بدانید غار یخ مراد کجاست و از قیمت بلیط غار یخ مراد آگاهی پیدا کنید.

غار یخ مراد البرز؛ زیبایی طبیعی در همسایگی پایتخت

آشنایی

برای وارد شدن باید هد لامپ و لباس گرم داشته باشید، چون دمای هوا معمولا به زیر صفر می رسد. در سایر غارهای ایران به سبب بخار آب و عدم وجود جریان هوا، در ماههای سرد سال دمای داخلی حداقل 10 درجه بیشتر از دمای بیرون است، اما در غار یخ مراد البرز این قضیه برعکس است که علت آن بخاطر منافذ زیاد بین فضای درون و فضای بیرونش هست. این مکان همیشه قابل بازدید است، ولی در اسفند و فروردین شلوغ خواهد بود. در این دو ماه آب ها بصورت ستون ها شکل می گیرند. براساس مقاله غار یخ مراد کجاست باید بدانید که مردم این منطقه اعتقاد داشتند که اگر یخ غار را بخورند، تا سال بعد به مقصودشان دست پیدا می کنند.

چکیده و چکنده ها یخی این غار منظره ای زیبا را بوجود می آورند که بسیار دیدنی بوده و ارتفاع آن ها در اسفند و فروردین بیشتر از سایر اوقات است، چون بدلیل گرما در ماههای دیگر کم کم آب می شوند و کوچکتر. هنگام پیمودن راه باید هد لامپ همراه داشته و مراقبش باشید تا نشکند. در آخر هم یادمان باشد که طبیعت امانتی است در دست یکایک ما. یادمان باشد از طبیعت هیچ چیزی برنداریم، جز عکس و در طبیعت چیزی باقی نگذاریم جز خاطره.

دسترسی و اطلاعات کلی

برای رفتن به غار، باید جهت تهران-چالوس را طی کنید و تقریبا بعد از 65 کیلومتر راه، باید به طرف روستای کهنه ده بپیچید و سپس به یک دو راهی می رسید. برای رسیدن به غار یخ مراد باید راه سمت راست را انتخاب کنید. اگر می خواهید به داخل دهانه غار بروید، باید تقریبا نیم ساعت پیاده روی داشته باشید. خوب ترین موقع برای رفتن به این غار، اسفند و فروردین هست، یعنی زمانیکه اطراف غار پر از برف است. در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا، دهانه غار با عرض 3 متر و طول 8 متر قرار داشته و در پشتش هم تالار سنگلاخی واقع شده است.

قیمت بلیت یا تور: 140 هزار تومان

منبع: همگردی
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1572

به "غار یخ مراد البرز؛ زیبایی طبیعی در همسایگی پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غار یخ مراد البرز؛ زیبایی طبیعی در همسایگی پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید