قمی ها برای نشان دادن پیوند دوستی با هم، درخت بکارند

به گزارش مجله کالارنا، خبرنگاران/قم استاندار قم ظهر امروز با همراهی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم در محوطه استانداری به غرس نهال پرداخت.

قمی ها برای نشان دادن پیوند دوستی با هم، درخت بکارند

مراسم کاشت نهال در آستانه 15 اسفندماه روز درختکاری، امروز با حضور بهرام سرمست استاندار و محمد شعاعی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم در محوطه استانداری قم برگزار گردید.

سرمست در حاشیه این مراسم با بیان اینکه ما از تمام قمی ها می خواهیم درختی را به نشانی دوستی با یکدیگر غرس نمایند، اظهار کرد: ما کوشش می کنیم تا کاشت درخت را به عنوان یک موضوع دینی در سطح استان رواج دهیم.

وی اضافه نمود: بنده نیز در دوران کودکی خود یک درخت کاشتم که هنوز این درخت پابرجاست و هرگاه آن را می بینم نشاط و شادی خاصی پیدا می کنم.

سرمست با اشاره به اینکه یکی از مؤلفه های توسعه پایدار فضای سبز و درختکاری است، بیان کرد: ما می توانیم درختی را به یاد شهدای گرانقدر غرس کنیم تا هم حافظ ارزش ها و هم حافظ منابع طبیعی باشیم.

وی اعلام کرد: در موضوع درختکاری فرقی میان شهروند و استاندار نیست چراکه درخت جزو ملزومات زندگی انسان است و در دوران توسعه شهرنشینی بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند گسترش فضای مجازی و افزایش درختکاری هستیم.

استاندار قم گفت: همانطور که درخت برای ما اکسیژن فراوری می نماید و فضای تنفسی مردم را فراهم می سازد، مردم نیز وظیفه دارند بستر پرورش درخت را فراهم سازند.

وی با تاکید بر اینکه استانداری برای همه اقشار، گروه ها و همه موجودات زنده در فضای سرزمینی قم مسئولیت دارد، مطرح نمود: استانداری برای فضای زیست استان یک نگاه ویژه قائل است و برای حفظ این فضا کوشش لازم را بکار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1577

به "قمی ها برای نشان دادن پیوند دوستی با هم، درخت بکارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قمی ها برای نشان دادن پیوند دوستی با هم، درخت بکارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید