سفر به آمریکا: میادین نبرد تسخیر شده آمریکا

به گزارش مجله کالارنا، مجموعه مقالات گردشگری وحشت به معرفی بهترین های دنیای ترس و هیجان پرداخته و بدون هیچ گونه پیش داوری، تنها به بیان مدارک و مستندات موجود در رابطه با این مکان ها می پردازد. ما صحت و سقم این داستان ها را تأیید نکرده و تنها در مقام معرفی، داستان هر کدام را برای شما بازگو می کنیم. قضاوت با شما است که این داستان ها را بپذیرید یا خیر.

سفر به آمریکا: میادین نبرد تسخیر شده آمریکا

اگر علاقمند به دریافت خدمات ویزای مسافرتی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

اگرچه بسیاری از آمریکایی ها از داستان های ترسناک مرتبط با میادین جنگ معروف این کشور به خوبی مطلع هستند، اما در مقابل عده ای اندک از تاریخچه عجیب و غیر قابل شرح فعالیت های ماورایی اتفاق افتاده در این مکان ها اطلاع دارند. در قاب تصویر، این میادین اکنون ممکن است شبیه به هر بنا یا مناطق حومه ای دیگر به نظر برسند، اما اندوه، خشم و مرگ های بسیاری که اغلب این قبیل میادین به خود دیده اند، کلید اصلی آن چیزی است که به نوعی شایعه تسخیرشدگی این مکان ها را بر سر زبان ها انداخته و به آن رنگ و لعاب بیشتری بخشیده است.

در قلمرو گردشگری وحشت، رخ دادن وقایع ماورایی و ترسناک نه عیب یک محل، که امتیازی ویژه و درخور تحسین به حساب می آیند. امتیازی که به مدد آن جاذبه گردشگری جدیدی متولد می شود که محبوب عاشقان دنیای ترس و هیجان خواهد بود. به همین دلیل بی مناسبت ندیدیم تا این بار به سراغ معروف ترین میادین جنگ آمریکا برویم که به ویژه در زمان جنگ داخلی این کشور، صحنه قتل عام و خونریزی بسیاری بوده و این روزها به لطف رخ دادن پاره ای اتفاقات عجیب و غیر قابل شرح، به عنوان مکان های ترسناک و تسخیر شده معرفی شده اند.

گتیسبورگ ، پنسیلوانیا

اگر چه این مکان در شمار تسخیر شده ترین میادین نبرد متعلق به ارتش این کشور قرار نگرفته، اما از این لحاظ دارای شهرتی قابل توجه است. شهرتی که به داستان های ترسناک و البته رویدادهای عجیب و غیر قابل شرح بسیاری باز می شود که اغلب در این مکان شاهد وقوع آنها هستیم. ارواح متعددی در این مکان مشاهده شده اند، به علاوه اینجا از جمله میادین جنگی است که ظاهرا هم ارواح سربازان اتحادیه و هم نیروی کنفدراسیون همگی در رفت و آمدند. همچنین در این میان گاهی هم ارواح سرگردان شهروندان غیر نظامی، بچه ها بی سرپرست، کارکنان بیمارستان نیز دیده شده اند. از سوی دیگر بازدیدنمایندگانی نیز ادعا کردند که مستمع اصواتی عجیب و غیر قابل شرح بوده یا شاهد رخ دادن پدیده های ماورایی غیر قابل درکی بودند که در این محل به کرات مشاهده شده است.

آنتیتُم ، شارپسبورگ ، مریلند

این محل روزی خونبار را در تاریخ جنگ داخلی آمریکا تجربه نموده است، روزی که با مرگ بیش از 23 هزار نفر به سرانجام رسید. از جمله مکان های تسخیر شده و معروف این ناحیه می توان به بلادی لین (Bloody Lane)، پل برنساید ، خانه پرای و نواحی اطراف کلیسای اسقفی سنت پل اشاره نمود که شایعات زیادی در خصوص جن زده بودن آنها وجود دارند.

عمارت آلامو ، سن آنتونیو ، تگزاس

آلامو مکان جالبی است؛ جایی که تقریبا از همان نخستین روزهای برپا شدنش، صحنه قدرت نمایی ارواح مرموز و عجیب بوده و از این رو از تاریخچه ای حیرت انگیز و جالب توجه بهره برده است. عمده شهرت این مکان به نبرد معروف آلامو باز می شود که در سال 1836 رخ داد، زمانی که نیروهای اندک تگزاسی با هجوم پرشمار مکزیکی ها روبرو شده و در طول نبرد کشته شدند. مکزیکی ها بخش هایی از دیوارها را خراب نموده و شماری از ساختمان ها را آتش زدند. مدتی بعد از آنکه تگزاس به بخشی از ایالات متحده تبدیل شد، این مکان به عنوان زندان مورد استفاده نهاده شد. اما در واقع این محل به اندازه ای مرموز و ترسناک بود که تقریبا هیچ کسی تمایل نداشت شبی را در آنجا به صبح برساند. امروزه شاهد گزارش های متعددی هستیم که از فعالیت های ماورایی این مکان خبر داده و با تنوع گسترده ای از روبرو شدن با ارواح و اشباح ناشناس رنگ و بویی دیگر پیدا نموده و در نهایت به شهرت بیشتر این مکان دامن زده است. اما آلامو به خاطر تاریخچه ارزشمندش در شمار نواحی تاریخی ملی آمریکا جای گرفته و از طرف دیگر از سوی یونسکو به عنوان میراث دنیای نیز معرفی شده است.

میدان نبرد چیکاماگو ، جرجیا

چیکاماگو در شمال غربی جرجیا واقع شده است و به عنوان میدان یکی از خون بارترین جنگ های اتفاق افتاده در طول جنگل داخلی آمریکا شناخته می شود. در واقع بعد از نبرد گتیسبورگ، نبرد روی داده در این مکان دومین جنگ بزرگی است که قربانیان بسیاری بر جای گذاشت. ظاهرا این همه خون و خونریزی تأثیری عجیب بر این مکان گذاشته، به طوری که این میدان محل وقوع رخدادهای عجیب بسیاری است. اما معروف ترین آنها به داستان معروف ال چشم سبز بازمی شود. افسانه ای ترسناک از سر سربازی که در جستجوی بدن خود است یا داستان هیولایی پشمالو با دندان هایی تیز که به دنبال شکار مناسب است.

قلعه ویلیام هنری ، دریاچه جرج، نیویورک

کارمندان موزه قلعه ویلیام هنری، برای بازدیدنمایندگان داستان های زیادی از فعالیت های مرتبط با ارواح بازگو می نمایند که به نحوی با این مکان در ارتباط است. برای صدها سال نبردهای متعددی بین نیروهای انگلیسی و فرانسوی بر سر تصاحب این منطقه رخ می داد، چرا که اینجا محلی مناسب برای تجارت با دیگر نقاط دنیا بود. در این میان بومیان آمریکا هم به نوعی قربانی مطامع طرفین بودند. اگرچه ساختمان کنونی این موزه نسبتا جدید است، اما سازه اصلی روی نقطه ای ساخته شد که صدها نفر در آنجا جان باخته بودند. بعضی از موردخان این کشتار را به جنگجویان بومی آمریکا نسبت می دهند که نتیجه آن کشته شدن شهروندان و افراد بیمار یا سربازان مجروح انگلیسی بود. تور گردشگری ارواح در طول ماه های گرم سال و در هنگام عصر برگزار می شود که البته زمان آن بسته به فصول مختلف، متغیر است. شنیدن صداها و اصوات عجیب، مشاهده سایه های شبح گون و حرکت خودبه خودی اشیا به کرات در این مکان تاریخی گزارش شده اند.

دره فورج ، پنسیلوانیا

این دره در بخش غربی پارک ملی و تاریخی دره فورج واقع شده است. هر کودک آمریکایی به خوبی از نقش مهم این دره به ویژه به عنوان اردوگاه ارتش جرج واشنگتن در طول سال های 1777 تا 1778 اطلاع دارد. ارواح سربازان و حتی شخص جرج واشنگتن بارها در این محل مشاهده شده اند.

گورستان ملی و میدان نبرد چالمت ، لوئیزیانا

چالمت محل اصلی نبرد معروف نیو اورلئانز بود که در سال 1815 به وقوع پیوست، میدانی که سال ها بعد به گورستانی ملی تبدیل شده و اجساد باقی مانده 15 هزار سرباز کشته شده را در دل خود مدفون نموده است. از کشته شدگان جنگ داخلی آمریکا گرفته تا قربانیان جنگ ویتنام، همگی در این محل به خاک سپرده شده اند. خانه بیورگارد که در تصویر مشاهده می کنید در طول جنگ به عنوان بیمارستان مورد استفاده بود. ارواح سربازان و اصوات مربوط به میادین جنگ در کنار سایر فعالیت های عجیب اتفاق افتاده در این منزل، از جمله دلایل شهرت این منطقه در وادی گردشگری وحشت است.

کلد هاربر ، ریچموند ، ویرجینیا

بوی باروت، صدای شلیک توپ و شیهه اسبان و البته مشاهده نورهای عجیب و غیرقابل شرح در این میدان جنگ داخلی آمریکا شگفتی آفریده و شایعه تسخیر شده بودن این مکان را قوت بخشیده اند.

قلعه مِگز ، پریسبورگ ، اهایو

سال ها است که بسیاری از بازدیدنمایندگان و البته داوطلبان مشغول به کار در این قلعه خبر از شنیدن صداهای عجیب و دیدن وقایع ماورایی داده اند. قلعه ای به ظاهر تسخیر شده که در طول جنگ داخلی و در سال 1812 به دستور ویلیام هنری هریسون ساخته شده است. این گزارشات شامل شرحی بر مشاهده سربازان آمریکایی و جنگجویان بومی و نیز شنیدن صدای شلیک توپ، نواخته شدن طبل و حتی نور حاصل از شلیک تفنگ است. قلعه مگز هم دارای تور پیاده روی با ارواح است که در طول دو هفته آخر ماه اکتبر برگزار شده و شامل بازگویی افسانه های ترسناک و گشت و گذار شبانه است.

قلعه کانچو ، سن آنجلو، تگزاس

اگرچه این قلعه شاید از پیشینه ای به تلخی تاریخچه سایر مکان های معرفی شده در این فهرست برخوردار نباشد، اما هنوز هم به عنوان مکانی تسخیر شده معرفی می شود که بازدیدنمایندگان و کارمندان را به وحشت انداخته است، آن هم به لطف حضور ارواح ساکنان قبلیش از جمله یک مأمور دولتی و دختری جوانی که ظاهرا به خاطر تب تیفوئید جان باخته است.

و این آخرین مورد فهرست ما بود. البته میادین جنگ بسیاری در گوشه و کنار دنیا از سرنوشتی مشابه برخوردارند، سرنوشتی که ظاهرا حتی پس از گذشت قرن ها نیز دست از سر آنها برنداشته و همیشه حضور خود را به رخ می کشد.

منبع: کجارو
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1452

به "سفر به آمریکا: میادین نبرد تسخیر شده آمریکا" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر به آمریکا: میادین نبرد تسخیر شده آمریکا" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به آمریکا: میادین نبرد تسخیر شده آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید