نشست میان ادیانی سه روزه در مالزی شروع شد

به گزارش مجله کالارنا، نشست میان ادیانی سه روزه رهبران دینی روز گذشته با حضور 40 تن از شخصیت های دینی و نمایندگانی از ادیان مختلف اسلام، مسیحیت، هندویسم و غیره، در دانشگاه صباح مالزی برگزار گردید و تا دو روز آینده ادامه دارد.

نشست میان ادیانی سه روزه در مالزی شروع شد

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

شخصیت ها و رهبران دینی در این نشست به اهمیت دستیابی به ادراک دینی متقابل تاکید کردند. بسیاری رهبران درک و احترام متقابل را کلید حیاتی به منظور القای تحمل و مدارای دینی و حفظ وحدت در جامعه مالزی دانستند. در این نشست نمایندگانی از 6 دین مختلف چون مسیحیت، اسلام، بودایی و هندویسم حضور داشتند.

هدف از این رویداد سه روزه میان ادیانی که روز گذشته شروع به کار کرد، گردهم آوردن نمایندگانی از ادیان مختلف و تشویق ارزش هایی مانند تحمل دیگران، وحدت و همدلی اعلام شده است. اداره وحدت و ادغام ملی در دفتر نخست وزیری مالزی میزبان این همایش بود.

تان سری جوزف کوروپ یکی از اعضای اداره وحدت و ادغام ملی در دفتر نخست وزیری مالزی در شروع همایش گفت: این برنامه میخواهد اشتراک گذاری تجربیات و توسعه ایده ها را تشویق نموده و کوشش دارد درک میان ادیانی و اتحاد میان رهبران ادیان را در مالزی ارتقاء دهد.

وی اضافه نمود: به عنوان یک کشور چندفرهنگی که در آن اکثریت را مسلمانان تشکیل می دهند، مردم در صورتی می توانند با همدلی در کنار یکدیگر زندگی نمایند که قانون اساسی نقش ادیان دیگر را به حاشیه نفرستد.

کوروپ رهبران ادیان را به ترویج صلح و ارائه نظرات سازنده بدون تحریک پیروان ادیان دیگر تشویق کرد.

این وزیر مالزیایی با بیان این که جامعه مالزی روابط میان ادیانی نسبتا خوبی دارد اظهار داشت: با این حال درصورتی که بعضی اشخاص بخواهند با اهداف شخصی مسائل مذهبی مختلف را دستکاری نمایند این مسئله می تواند سبب تنش در جامعه گردد، به این ترتیب مردم مالزی باید سطح بالایی از مدارای مذهبی داشته باشند و با پیروی از یک درک مشترک، به مبارزه با افراط گرایی و ایدئولوژی های رادیکال بشتابند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 278

به "نشست میان ادیانی سه روزه در مالزی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست میان ادیانی سه روزه در مالزی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید