واکنش کلیشه ای به یک ناکامی بزرگ، حذف صورت مساله با تغییر کادر فنی

به گزارش مجله کالارنا، 20 آزاد و فرنگی کار ملی پوش ایران در حالی به کار خود در رقابتهای جهانی سرانجام دادند که حاصل آن تنها چهار مدال برنز بود. نتایجی ضعیف و دور از انتظار که به نوعی نشان داد برنامه های مدون و بلندمدت فدراسیون کشتی همچنان با نواقص و کاستی های فراوانی همراه است و اگر این روند ادامه یابد فاجعه بزرگتری در المپیک 2020 در انتظار کشتی ایران است.

واکنش کلیشه ای به یک ناکامی بزرگ، حذف صورت مساله با تغییر کادر فنی

کشتی آزاد ایران در رقابتهای دنیای مجارستان با سه مدال برنز علیرضا کریمی، حسن یزدانی و پرویز هادی در رده ششم دنیا نهاده شد و فرنگی کاران ایران هم در نهایت با تک مدال برنز مهدی علیاری به رده یازدهم دنیا سقوط کردند. هر چند تیم کشتی آزاد ایران سال گذشته در رقابتهای دنیای فرانسه نهم شد و سال جاری به رغم این ناکامی سه پله صعود کرد، اما تیم کشتی فرنگی عنوان نایب قهرمانی سال گذشته خود را با 9 پله سقوط با رده یازدهمی عوض کرد!

وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بعد از این ناکامی بزرگ وعده دادند به محض بازگشت رسول خادم از مجارستان، نشست فوری و ویژه ای را برگزار خواهند کرد تا دلایل این شکست نقد و آنالیز گردد. در این بین بسیاری از اهالی کشتی نیز معتقد بودند اعضای شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نیز چندان در این شکست بی تقصیر نیستند و آنها هم باید در مقام پاسخگویی برآیند. افرادی که به گفته منتقدان فدراسیون کشتی پس از هر نشست فنی، تنها به نظرات رئیس فدراسیون تمکین نموده و گویی به هیچ وجه استقلال و اقتدار کافی در به کرسی نشاندن نظرات خود را نداشتند. اعضای این شوراهای فنی در روزهای اخیر نیز چندان در دسترس نبودند و اگر هم بعد از تماس های مکرر اهالی کشتی و اصحاب رسانه، آفتابی می شدند، چیزی جز توجیه و طرح دلایل کلیشه ای و غیرمنطقی در شرح این ناکامی نداشتند.

اما آنچه از صحبت های همان معدود اعضای شورای فنی که هنوز موبایل خود را خاموش ننموده بودند بر می آمد، این بود که تنها راه حل خروج از این بحران، تغییر کلی کادر فنی است. نسخه ای که همواره در طول این سالها از سوی اعضای شورای فنی تجویز شده و چندان هم در برطرف مسائل تیم ملی افاقه ننموده است.

جالب تر انکه این بار هم برخی از اعضای شورای فنی در مصاحبه با مجله کالارنا از تغییر کادر فنی کشتی آزاد و فرنگی خبر دادند و معتقد بودند نباید نتایجی را که در رقابتهای دنیای رقم خورد را یک ناکامی بزرگ دانست!

آنچه مسلم است شکست سال جاری کشتی آزاد و فرنگی در رقابتهای دنیای با نمونه های مشابه در سالهای گذشته متفاوت بود. چراکه این بار حتی حامیان همیشگی فدراسیون کشتی و رسول خادم نیز از این وضعیت ناراضی و حتی عصبانی هستند. نارضایتی همراهان خادم زمانی آشکار شد که حتی نامه نگاری او با رئیس جمهور هم واکنش خاصی در محافل گوش شکسته ها به دنبال نداشت و بسیاری از مسئولان ورزشی و اهالی کشتی نیز، این نامه و مضمون آنرا نوعی توجیه غیرمنطقی و عجولانه خواندند.

به هر حال فعلا باید چند روزی منتظر ماند تا نشست وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک با رسول خادم برگزار و دلایل این ناکامی بصورت کلی و بی پرده، نقد و مطرح گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اسفند 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 83

به "واکنش کلیشه ای به یک ناکامی بزرگ، حذف صورت مساله با تغییر کادر فنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کلیشه ای به یک ناکامی بزرگ، حذف صورت مساله با تغییر کادر فنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید