کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان جدید تا کاهش گردشگر ها در آلمان

به گزارش مجله کالارنا، جدیدترین خبرها از اروپا از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان جدید به کرونا در کشورهای اروپایی و همچنین کاهش قابل توجه اقامت های شبانه در هتل های آلمان در ماه ژانویه به دلیل محدودیت ها خبر داده است.

کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان جدید تا کاهش گردشگر ها در آلمان

با ما سفر کنید و با اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا با همه عواقب سیاسی، مالی و اجتماعی آن همچنان در اروپا جولان داده و دردسرهای زیادی را برای شهفرایندان و مقامات این اتحادیه ایجاد نموده است.

اسپانیا طرح گذرنامه ویژه برای افراد واکسینه شده را اجرایی می نماید

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که در اسپانیا در ماه می طرح ایجاد گذرنامه واکسن برای افراد واکسینه شده اجرایی می گردد. این خبر را وزیر توریسم اسپانیا در یک شبکه تلویزیونی اعلام نموده است. این طرح در اسپانیا احتمالا هم زمان با آغاز به کار نمایشگاه بین المللی توریسم FITUR در این کشور که در 19 ماه می در مادرید آغاز می گردد اجرایی می گردد.

کاهش چشمگیر جهانگرد ها در آلمان

با توجه به محدودیت های سفر اعمال شده در آلمان برای مهار کرونا میزان اقامت های شبانه جهانگرد ها در این کشور در ژانویه امسال میلادی کاهش چشمگیری را نشان داد است. بر اساس اطلاعات اداره آمار فدرال آلمان در این ماه حدود 6.4 میلیون شب اقامت توسط مهمانان داخلی و خارجی در موسسات اقامتی آلمان وجود داشت که بیش از سه چهارم کم تر از میزان اقامت ها در ژانویه سال 2020 بوده است.

کاهش اعتماد به صلاحیت سیاسی دولت آلمان در غلبه بر بحران کرونا

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که اعتماد به صلاحیت سیاسی اتحادیه احزاب متحد مسیحی در غلبه بر بحران کرونا هم در حال کاهش است. ارزش صلاحیت این اتحادیه در این زمینه نسبت به هفته قبل 5 درصد سقوط نموده و به 30 درصد رسیده که 10 درصد کمتر از ماه ژانویه است.

تشدید مناقشات بین بروکسل- لندن بر سر واکسن

چارلز میشل، رئیس شورای اروپایی انگلیس را متهم نموده که صادرات واکسن کرونا را متوقف نموده است. اما دولت انگلیس این اتهام بروکسل را کاملا رد نموده و در واکنش به این اتهام زنی، وزارت امور خارجه انگلیس یک نماینده بروکسل را به لندن فراخوانده است.

سخنگوی دولت انگلیس در واکنش به این اتهام زنی بروکسل گفته است: دوات انگلیس حتی مانع صادرات یک واکسن کرونا هم نشده است. تمام اتهامات درباره ممنوعیت صادرات واکسن و یا هر گونه اعمال محدودیت در این راستا از طرف لندن کاملا اشتباه است.

دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس هم نوشته ای را در این باره به شارل میشل، رئیس شورای اروپایی ارسال نموده و وی را به نشر اطلاعات غلط علیه لندن متهم نموده است.

میشل پیش از این هم در در یک موضع گیری از برنامه های اتحادیه اروپا برای تهیه واکسن دفاع نموده بود. وی در این باره نوشته بود: این ادعا که اتحادیه اروپا در راستا ناسیونالیسم واکسن گام بر می دارد بسیار تکان دهنده است. وی تاکید نمود که بیشتر واکسن های مورد استفاده در سرزمین های اشغالی از بلژِیک به این منطقه وارد شده است.

این مقام اروپایی همچنین گفته بود: اما در آمریکا و انگلیس شرایط متفاوت است. انگلیس و ایالات متحده برای صادرات واکسن و یا اجزای فراوری شده در قلمرو خود ممنوعیت قانونی را در نظر گرفته اند.

یک منبع دولت انگلیس گفت که ادعای رئیس شورای اروپا در سطوح و به عناوین مختلف توسط مقام های اروپایی مطرح شده بود و انگلیس نسبت به این مساله قبلا هشدار داده بود. اوی گفت که لازم بود که در زمینه اعتراض رسمی صورت گیرد.

لندن هم اخیرا بروکسل را به دلیل توقف صادرات واکسن آسترازنکا به استرالیا مورد انتقاد قرار داده بود.

انگلیس و اتحادیه اروپا پیشتر هم در مورد کنترل صادرات واکسن کرونا به اختلاف خورده بودند. این اختلاف پس از آن شدت گرفت که شرکت انگلیسی- سوئدی آسترازنکا گفت که حاضر نیست کمبود سفارش اتحادیه اروپا را از سهم سفارش انگلیس جبران کند. دولت لندن هم در این زمینه تمایلی برای گشاده دستی نشان نداد.

تشدید محدودیت ها در استونی

دولت استونی هم به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا محدویت ها در این کشور را تشدید می نماید.

رئیس جمهور ایتالیا هم واکسینه شد

سرگیو ماتارلا، رئیس جمهور ایتالیا هم بدون سر و صدا علیه ویروس کرونا واکسینه شد. دفتر وی روز سه شنبه عکسی را منتشر کرد که در آن این سیاستمدار 79 ساله مشترکا با شهفرایندان هم سن و سال خود در بیمارستانی در رم منتظر دریافت واکسن بود. رئیس جمهور ایتالیا بر اساس نوبت و در گروه سنی خود روز گذشته واکسن مدرنا را تزریق کرد.

کمیسیون اتحادیه اروپا هم در نظر دارد تا تابستان یک گذرنامه اروپایی سبز برای آزادی تردد افراد واکسینه شده را ارائه دهد. معاون کمیسیون اروپایی گفته است: این آرزوی همه ما است.

افزایش چشمگیر شمار مبتلایان در سوئیس

در کشور سوئیس هم شمار مبتلایان به کرونا از اواسط فوریه فرایند رو به افزایشی داشت که بر اساس اطلاعات دفتر فدرال بهداشت عمومی این شرایط به دلیل شیوع ویروس های جهش یافته در این کشور است. مقامات بهداشتی در این کشور ویروس های جهش یافته و بخصوص ویروس انگلیسی را عامل هفتاد درصد ابتلای افراد به کرونا در این کشور دانسته اند.

رکورد جدید مبتلایان روزانه در لهستان

لهستان هم با اعلام 17260 مبتلای روزانه بالاترین میزان ابتلای روزانه به کرونا از ماه نوامبر را ثبت نموده است. بر اساس آمارهای نهادهای بهداشتی در این کشور در مجموع تا به حال بیش از 1.8 میلیون نفر در لهستان به کرونا مبتلا شده و 45997 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

دولت لهستان اخیرا هشدار داده که موج سوم کرونا در این کشور قدرتمندتر خواهد بود.

درخواست روسیه از اروپا برای عذرخواهی علنی

دولت روسیه هم از نماینده آژانس دارویی اروپا یک عذرخواهی علنی را به دلیل اتهاماتی که به واکسن روسی وارد نموده درخواست نموده است. نماینده این نهاد دارویی اروپا در تلویزیون اتریش به بعضی کشورهای اروپایی درباره تایید واکسن روسی اسپوتنیک 5 قبل از تایید آن در این نهاد اروپایی هشدار داده و آن را یک خطر بالقوه مرگبار ارزیابی نموده بود.

افزایش چشمگیر مبتلایان جدید در بلغارستان

بلغارستان هم حدود 3502 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت را شناسایی نموده که بالاترین میزان مبتلایان روزانه در سه ماه گذشته بوده است. در این مدت 132 نفر دیگر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند. در بسیاری شهرهای این کشور عمل های جراحی غیر ضروری برای افزایش ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی به تعویق می افتد.

300 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 9146 مورد جدید ابتلا به کرونا در 24 ساعت و 300 مرگ کرونایی جدید در این مدت خبر داده است.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4228998 نفر به کرونا مبتلا شده و 124797 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا به حال 3932862 نفر به کرونا مبتلا شده و 89301 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3164983 نفر به کرونا مبتلا شده و 71727 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 3101093 نفر به کرونا مبتلا شده و 100479 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2520609 نفر به کرونا مبتلا شده و 72981 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1597

به "کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان جدید تا کاهش گردشگر ها در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان جدید تا کاهش گردشگر ها در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید