گام نخست حمایت از معیشت پایدار ماهیگیران تالاب شادگان اجرایی شد

به گزارش مجله کالارنا، علی ارواحی، مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از آغاز پروژه حمایت از معیشت پایدار ماهیگیران تالاب شادگان از طریق آموزش بهره برداران و تکثیر و تقویت ذخایر ماهیان بومی این تالاب خبر داد و اعلام کرد: در گام نخست از این پروژه تعداد 80 هزار ماهی بومی بنی در تالاب شادگان رها سازی شد.

گام نخست حمایت از معیشت پایدار ماهیگیران تالاب شادگان اجرایی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران گفت: این برنامه به منظور اجرایی کردن اقدامات اولویت دار برنامه مدیریت زیست بومی تالاب شادگان با همکاری طرح حفاظت از تالاب های ایران به نمایندگی از سازمان حفاظت محیط زیست، اداره کل محیط زیست و اداره کل شیلات استان خوزستان و پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور، 80 هزار قطعه ماهی بومی بنی به منظور تقویت ذخایر ماهیان بومی در تالاب شادگان رها سازی شد.

وی ضمن استقبال از پیشبرد این چنین فعالیت های مشترک، انعقاد تفاهم نامه های مشترک و چند جانبه که فی ما بین ذی نفعان مختلف را نقطه عطفی برای اجرایی کردن اقدامات اولویت دار برنامه های مدیریت زیست بومی در سایر تالاب های کشور دانست و ابراز امیدواری کرد: با همگرایی بیشتر و همکاری موثرتر دست اندرکاران مدیریت تالاب ها شاهد بهبود شرایط تالابهای کشور باشیم.

همچنین مدیر ملی طرح حفاظت از تالابهای ایران حفاظت از گونه های ماهیان بومی تالاب شادگان با مشارکت جوامع محلی و سایر دستگاه های مرتبط را از دیگر فعالیت های در دست اجرای طرح برشمرد و ابراز امیدواری کرد که در این فعالیت علاوه بر بررسی پارامترهای بیولوژیک و اکولوژیک تالاب، آموزش های سمعی بصری و میدانی به بهره برداران و جوامع محلی در روستاها و شهرهای محدوده تالاب شادگان جهت حفاظت و بهره برداری پایدار از منابع آبزی تالاب ارائه خواهد شد.

ارواحی در پایان اعلام کرد: امید است در فرآیندی مشارکتی راهکارهای حفاظت از ماهیان بومی این زیست بوم ارزشمند شناسایی و به مرحله اجرا گذاشته شود.

بدیهی است از این طریق شاهد ارتقاء سطح آگاهی جوامع محلی و بهبود شرایط آبزیان و به طور خاص ماهیان بومی تالاب شادگان خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1480

به "گام نخست حمایت از معیشت پایدار ماهیگیران تالاب شادگان اجرایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام نخست حمایت از معیشت پایدار ماهیگیران تالاب شادگان اجرایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید