8 ست کاربردی برای استایل با پانچو در فصل پاییز و زمستان

به گزارش مجله کالارنا، پانچوها یکی از آیتم های کاربردی در کمد زمستانی و پاییزی هستند به خصوص برای خانم ها؛ چرا که پانچوها می توانند با آیتم های گوناگونی ست شوند و استایل های متنوعی بسازند. جالب است بدانید که پانچوها در ترندهای امسال هم جایگاه ویژه ای دارند. در این مقاله ضمن مرور مختصر تاریخچه پانچو به انواع پانچو می پردازیم و پس از آن هشت ست مجذوب کننده برای استایل با پانچو در فصل پاییز و زمستان را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

8 ست کاربردی برای استایل با پانچو در فصل پاییز و زمستان

تاریخچه پانچو

پانچو پوششی بدون فرم و دوخت است که برشی مستطیل شکل و یا دایره ای دارد. در ابتدا پانچو ها در کشورهای آمریکای لاتین مورد استفاده قرار می گرفتند؛ از پانچوهای بلند و سنگین برای مسافرت گرفته تا پانچوهای سبک برای کشاورزی و کارهای مزرعه، مردمان آمریکای لاتین انواع و اقسام پانچوهای مختلف را در موقعیت های مختلف بر تن می کردند.

به تدریج با تلفیق برخی المان های اروپایی این آیتم های زیبا از طریق مردم غیر بومی هم مورد استفاده قرار گرفت و از دهه هفتاد میلادی پانچوها به طور رسمی وارد چرخه مد جهانی شدند. در طی سالیان متوالی پانچوها به صورت متناوب به چرخه مد وارد و از آن خارج شده اند. بسیاری از طراحان مد پانچوهای مختلفی را در کالکشن های گوناگون به کاربرده اند و لباس های بسیاری با الهام از پانچوهای سنتی آمریکای لاتین طراحی شده اند.

انواع پانچو زنانه

پانچوها انواع مختلفی دارند و بسته به نوعشان آن ها را می توانید با آیتم های متنوعی ست کنید. در این بخش از مطلب انواع رایج پانچوها را با یکدیگر مرور می کنیم.

پانچو یقه اسکی

در این مدل پانچو چون کاملا بسته است لباسی که زیر پانچویتان پوشیده اید مشخص نمی شود بنابراین بسته به فصل، هر چه خواستید می توانید زیر آن بپوشید. پانچوهای یقه اسکی برای فصل زمستان و پاییز بسیار مناسبند و بهترین مدل پانچو زنانه زمستانی محسوب می شوند. از آنجایی که این نوع پانچوها بالاتنه را کمی بزرگتر نشان می دهند می توانید برای متعادل کردن استایل تان این نوع پانچوها را با شلوارهای جذب یا لوله تفنگی بپوشید و همراه یک بوت بلند استایل کنید.

پانچو پیچیدنی اورسایز

این نوع پانچوها در واقع یک روسری اورسایز بافتنی یا پارچه ای هستند که می توانید آن را دور خودتان بپیچید. این نوع پانچوها برای استایل بوهو بسیار مناسبند به خصوص اگر به سراغ مدل های طرح دار و رنگارنگ بروید. این نوع پانچوها همراه کمربند هم بسیار مجذوب کننده خواهند بود. زیر این مدل پانچو انواع پلیورهای بافت را می توانید بپوشید و استایل کنید.

پانچوهای جلوباز

در فصل های سرد سال می توانید انواع مدل پانچو بافتنی جلو باز زنانه را در بازار بیابید. در این مدل پانچوها چون آیتمی که زیر پانچوی تان پوشیده اید کاملا مشخص است ترکیب بندی آیتم هایی که انتخاب می کنید مهم است. با توجه به پالت رنگی انتخابی تان می توانید رنگ هایی را انتخاب کنید که به زیبایی با یکدیگر ست می شوند. پلیورهای بافت یقه اسکی بهترین انتخاب برای استایل با پانچو بافت زنانه در فصل پاییز و زمستان هستند که هم جلوه زیبایی به استایلتان می دهند و هم این که یک استایل لایه لایه گرم و در عین حال کاربردی برایتان می سازند. بلوزها و پلیورهای بافت آستین بلند یقه گرد و همچنین شومیزهای کلفت پاییزه و زمستانه هم از جمله آیتم های دیگری هستند که با پانچوهای جلوباز ترکیب های مجذوب کنندهی خلق می کنند.

پانچوهای جلوبسته با یقه باز و شل

این نوع پانچوها جلوبسته هستند اما برعکس پانچوهای یقه اسکی یقه شان باز و شل است. این پانچوها هم برای استایل لایه لایه بسیار مجذوب کنندهند و زیرشان می توانید با توجه به پالت رنگی انتخابی تان بلوزها یا پلیورهای یقه اسکی بپوشید یا اینکه شومیزهای یقه برگردان را انتخاب کنید و یقه را بیرون پانچو بگذارید.

هشت استایل مجذوب کننده با پانچو بافت زنانه برای فصل زمستان و پاییز

پانچو را می توانید به روش های گوناگون در استایل خود به کار بگیرید و آیتم های متنوعی هم می توانند همراه با پانچو در انواع استایل ست شوند. در این بخش از مطلب 8 استایل مجذوب کننده و متنوع با پانچو را معرفی کرده ایم. از این ست های مجذوب کننده می توانید برای خودتان ایده بگیرید و یک استایل کاربردی و دوست داشتنی پاییزه یا زمستانه با پانچو برای خودتان بسازید.

1. استایل با پانچو و شلوار دم پا گشاد

پانچو و شلوار دم پاگشاد به زیبایی با یکدیگر ست می شوند. این ترکیب یادآور استایل های دهه هفتاد میلادی و به نوعی انتخابی مناسب برای کسانی است که می خواهند استایل رترو داشته باشند. در این ست مجذوب کننده یک پانچوی جلوباز کوتاه را با یک پلیور بافت یقه باز و یک شلوار جین دم پاگشاد ست کرده ایم.

پالت رنگی مد نظرمان طوسی و آبی است بنابراین یک کیف چرمی دوشی، یک ست کلاه و دستکش زیبا به رنگ طوسی روشن انتخاب های ما به عنوان اکسسوری هستند. در استایل با شلوارهای دم پاگشاد در فصل پاییز و زمستان نیم بوت ها یکی از بهترین انتخاب ها هستند. بنابراین یک نیم بوت جیر طوسی تیره انتخاب ما در این ست مجذوب کننده خواهد بود.

2. استایل بوهوی پاییزه و زمستانه با پانچوی جلوباز و طرح دار کتان

همان طور که پیش تر به آن پرداختیم در استایل بوهو پانچوها در تمامی فصل ها یکی از آیتم های محبوب هستند؛ مخصوصا اگر به سراغ پانچوهای رنگارنگ و پر نقش و نگار بروید. در این استایل مجذوب کننده یک پانچوی مجذوب کننده و بلند از جنس کتان با طرحی شلوغ و رنگارنگ انتخاب کرده ایم که برای یک استایل بوهمی مجذوب کننده در فصل پاییز گزینه ای بسیار مناسب است.

یک پلیور یقه اسکی جذب به رنگ خردلی، یک شلوار جذب دودی جین همراه با یک جفت بوت بلند جیر قهوه ای، یک ست کلاه و شال گردن بافت مدل برت و یک کیف دستی چرمی به رنگ قهوه ای دیگر انتخاب ما برای این ست پاییزه بوهمی و دوست داشتنی است.

3. استایل با پانچو و دامن پشمی

در استایل زنانه با پانچو، دامن هم یکی از آیتم هایی است که هم دراستایل کژوال و هم در استایل رسمی و شیک می توانید با پانچو ست کنید. فرم دامن های میدی و ماکسی به شکلی است که همراه با پانچو می توانند سیلوئت مجذوب کنندهی بسازند. در استایل با پانچو و دامن برای فصل های سرد بهترین انتخاب ها بوت ها و نیم بوت ها هستند که می توانید آن ها را همراه با جوراب شلواری ست کنید.

در این ست مجذوب کننده یک پانچوی جلوباز بلند به رنگ طوسی انتخاب کرده ایم. با توجه به این که در استایل های لایه لایه ست کردن آیتم های طرح دار و ساده در کنار هم مجذوب کنندهیت استایل ها را افزایش می دهد به همین منظور یک دامن پشمی چهارخانه بلند به رنگ طوسی و کرم انتخاب ماست که در کنار یک پلیور جذب یقه اسکی، بوت های جیر کرم، کیف چرمی بژ و یک کلاه بافتنی طوسی مدل برت می تواند یک استایل مجذوب کننده پاییزی و زمستانی زنانه بسازد.

4. استایل اسپرت با پانچوی جلوباز و پلیور طرح دار

همان طور که در بخش قبل به آن اشاره کردیم در پانچوهای جلوباز آیتم هایی که زیر پانچویتان می پوشید هم اهمیت دارند چراکه ترکیب آن ها با پانچوی جلوباز در استایل لایه لایه می تواند استایل را مجذوب کننده تر کند. در این خوش رنگ و مجذوب کننده با پانچو آیتم اصلی ما یک پانچوی جلوباز بافت راه راه به رنگ طوسی است. به سراغ ترکیب رنگی مجذوب کننده رنگ خردلی و طوسی می رویم و یک پلیور طرح دار زیبای بافت به رنگ خردلی انتخاب می کنیم.

با توجه به نوع استایل کژوال انتخابی مان و همچنین پالت رنگی، یک جفت بوت بندی بلند به رنگ عسلی، یک شلوار جین جذب به رنگ طوسی، یک ست کلاه و دستکش به رنگ طوسی و زرد و همچنین یک کیف رو دوشی چرمی به رنگ قهوه ای عسلی این ست مجذوب کننده را تکمیل می کنند.

5. استایل شیک و رسمی زمستانی و پاییزی با پانچو

پانچوهای بلند و بافت در استایل شیک و رسمی هم می توانند مورد استفاده قرار بگیرند مخصوصا اگر با آیتم های مناسبی ست شوند. در این ست شیک زنانه یک پانچو زنانه مجلسی به رنگ مشکی انتخاب کرده ایم و به سراغ ترکیب رنگی شیک و کلاسیک سفید و مشکی رفته ایم. یک دامن پشمی کلاسیک راسته چهارخانه به رنگ مشکی و سفید، یک جفت بوت شیک چرمی بلند مشکی، یک پلیور بافت جذب مشکی، یک کلاه برت مشکی و یک کیف دستی به رنگ سفید و مشکی این ست شیک را تکمیل می کنند. همچنین به خاطر داشته باشید که در استایل های شیک زنانه انتخاب زیورآلات متناسب با استایل تان هم می تواند جلوه شیک تری به استایل شما بدهد.

6. استایل کژوال پاییزه و زمستانه با پانچو و شومیز

شومیزها هم یکی از آیتم هایی هستند که می توانند در انواع استایل با پانچوهای جلوباز یا پانچوهای جلوبسته با یقه باز ست شوند. در فصل های گرم ترکیب شومیزهای خنک با پانچوهای نخی و در زمستان و پاییز ترکیب شومیزهای کلفت تر با پانچوهای بافت یک ترکیب کلاسیک و دوست داشتنی است. در این ست زنانه یک پانچوی بافت جلوباز را با یک شومیز فلانل چهارخانه به رنگ قرمز و سرمه ای ست کرده ایم. با توجه به ترکیب رنگ و پالت انتخابی مان یک شلوار جذب جین سرمه ای، یک ست کلاه و شال گردن به رنگ آبی این ست را تکمیل می کنند. قهوه ای و عسلی می توانند رنگ های مجذوب کنندهی برای تکمیل این پالت رنگی باشند بنابراین یک جفت بوت بندی عسلی و یک کیف توت قهوه ای چرمی تکمیل کننده این ست مجذوب کننده هستند.

7. استایل با پانچو و کمربند

پانچو ممکن است یک فرم اورسایز به استایل بدهد، اگر این حالت اورسایز و گشاد را دوست ندارید باز هم می توانید پانچو بپوشید، به این صورت که پانچویتان را با یک کمربند چرمی زنانه ست کنید؛ یک کمربند زیبا و خوش رنگ هماهنگ با پانچو انتخاب کنید و دور کمرتان ببندید. این استایل هم بسیار شیک است هم با توجه به این کمرتان را باریک تر نشان می دهد جلوه مجذوب کننده تری دارد.

در این ست مجذوب کننده به سراغ ترکیب رنگی دوست داشتنی طوسی و صورتی رفته ایم و یک پانچوی جلوباز مجذوب کننده به رنگ طوسی روشن انتخاب کرده ایم که با یک کمربند چرمی زیبای صورتی، یک پلیور جذب یقه اسکی صورتی، یک جفت بوت صورتی روشن، یک شلوار جین طوسی، یک ست کلاه و شال گردن بافتنی صورتی و یک کیف توت صورتی زیبا ست می شود.

8. استایل با پانچوی یقه اسکی

همان طور که در بخش قبل گفتیم پانچوهای یقه اسکی برای فصل زمستان و پاییز بسیار مناسبند و شما را گرم نگه می دارند. در زیر این پانچوها می توانید با توجه به سرمای هوا هر چه خواستید بپوشید، بلوزهای آستین بلند، تیشرت و حتی یک تاپ. در این ست کژوال پاییزی و زمستانی یک پانچوی یقه اسکی بافت به رنگ طوسی انتخاب کرده ایم که با یک شلوار جین دودی، یک ست شال گردن و کلاه بافت، یک بوت دودی بلند و یک کیف دوشی چرمی به رنگ طوسی تکمیل می شود.

و در آخر؛ چند نکته کاربردی برای استایل با پانچو

  • در صورتی که استایل اسپورت یا کژوال دارید، علاوه بر بوت و نیم بوت می توانید پانچو را کفش کتانی هم ست کنید. فقط توجه داشته باشید که در این حالت بهتر است شلوار جین به پا کنید.
  • اگر استایل بوهو دارید آزادید هر نوع طرح شلوغ و رنگارنگی را با یکدیگر ترکیب کنید اما اگر دوست دارید استایل کلاسیک یا مدرنی داشته باشید پانچوی طرح دار را با آیتم های ساده بپوشید.
  • مدل کیفی که با پانچو انتخاب می کنید علاوه بر استایل و موقعیت بستگی به نوع پانچویی دارد که انتخاب کرده اید. به عنوان مثال اگر پانچوی اورسایز پیچیدنی پوشیده اید کیف رودوشی برایتان سخت است و بهتر است از کیف دستی استفاده کنید، اما اگر پانچوی جلوبسته به تن دارید کیف یک طرف یا رودوشی برایتان بسیار مناسب است.
  • اگر می خواهید با پانچو کشیده تر و قلمی تر به نظر برسید بهتر است پانچویی را انتخاب کنید که طرح های عمودی دارد؛ بنابراین هنگام خرید پانچو بافت زنانه به طرح پانچو هم دقت کنید.

منابع: styleyouroccasion، semoncashmere

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 آبان 1402 بروزرسانی: 21 آبان 1402 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2363

به "8 ست کاربردی برای استایل با پانچو در فصل پاییز و زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 ست کاربردی برای استایل با پانچو در فصل پاییز و زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید