شروع نصب کنتورهای هوشمند برق برای مشترکان پرمصرف تهرانی از امروز

به گزارش مجله کالارنا، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ بیان کرد، نصب کنتورهای هوشمند برق برای مشترکان پرمصرف تهرانی از امروز (آدینه) شروع شده است.

شروع نصب کنتورهای هوشمند برق برای مشترکان پرمصرف تهرانی از امروز

به گزارش شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، کامبیز ناظریان افزود: نصب کنتور هوشمند موجب اصلاح رفتار پر مصرف ها، افزایش پایداری و کنترل بار شبکه توزیع برق کشور می گردد.

وی، این اقدام را به نفع مردم دانست و ادامه داد: این اقدام با توزیع عادلانه یارانه های دولتی موجب کاهش بار شبکه برق و پیشگیری هر چه بیشتر از وقایع و اتفاقات شبکه در فصل گرم سال خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: نصب کنتورهای هوشمند یکی از راهکارهای موثر در اصلاح رفتار مشترکان پرمصرف و کنترل بار شبکه برق است.

وی بیان داشت: با برنامه ریزی اجرا شده، مقرر شد لوازم میزان گیری مشترکان پرمصرف شهر تهران با کنتور هوشمند، جایگزین گردد که در همین زمینه و با هدف تعدیل بار شبکه برق کلان شهر تهران به ویژه در فصل گرم سال و راهنمایی رفتار مصرف انرژی همه مشترکان پرمصرف، این گروه از مشترکان تهرانی در برنامه نصب کنتور هوشمند قرار گرفته اند.

ناظریان افزود: نصب کنتور هوشمند از جمله اقدام های ارزنده ای است که منجر به اصلاح رفتار پرمصرف ها و افزایش پایداری شبکه توزیع برق کشور خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از اصلاح تعرفه پُرمصرف ها به عنوان یکی دیگر از برنامه های موثر وزارت نیرو در توزیع عادلانه انرژی نام برد و گفت: رویه پیشین در محاسبه بهای انرژی با اهداف دولت در توزیع عادلانه انرژی سازگار نبود، به شکلی که پرمصرف ها از یارانه انرژی بهره بیشتری می بردند، اما امروز شاهد هستیم که با عزم جدی وزارت نیرو، مقرر شده است که در جهت عدالت اجتماعی، سهم این دسته از مشترکان از یارانه کاهش پیدا نموده و پرمصرف ها بهای برق منصفانه تری را پرداخت خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2112

به "شروع نصب کنتورهای هوشمند برق برای مشترکان پرمصرف تهرانی از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع نصب کنتورهای هوشمند برق برای مشترکان پرمصرف تهرانی از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید