اقدامات اجرا شده برای مرمت و احیای سرای ایکی قاپیلی شایسته تقدیر است

به گزارش مجله کالارنا، فرماندار تبریز اقدامات صورت گرفته از سوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در راستای مرمت سرای ایکی قاپیلی بازار تبریز را شایسته تقدیر دانست.

اقدامات اجرا شده برای مرمت و احیای سرای ایکی قاپیلی شایسته تقدیر است

جهت دریافت خدمات تعمیرات ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، بهروز مهدوی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان تبریز با تأکید بر این که حفظ و صیانت از این میراث های فرهنگی از مهم ترین اقداماتی است که باید به آن توجه داشت، گفت: در حادثه آتش سوزی که اردیبهشت ماه امسال در سرای ایکی قاپیلی بازار تبریز، سه عنصر اصلی این سرای به طور کامل دچار حریق و متحمل خسارات سنگینی شد، اداره کل استان برای مرمت هرچه سریع تر این مجموعه تاریخی تمام کوشش خود را کرد به طوری که شاهد پیشرفت چشمگیری در این امر هستیم.

او در ادامه با قدردانی از اقدامات انجام گرفته توسط اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر تابستان در راستای فراهم سازی خدمات مناسب برای گردشگران در تابستان امسال، گفت: شهرستان تاریخی تبریز به واسطه ظرفیت های بالا در جذب گردشگر، تابستان امسال میزبان گردشگران فراوانی بود که به همت برنامه ریزی های انجام گرفته توسط اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر تابستان، زمینه بهره مندی گردشگران از قابلیت های شهرستان فراهم شد و رضایت گردشگران از خدمات در سطح بالایی قرار داشت.

فرماندار تبریز در ادامه اضافه کرد: شایسته است اعضای ستاد، برنامه ریزی های لازم برای سفرهای سال 99 مخصوصاً سفرهای نوروزی را در حداقل زمان انجام دهند تا بیش ازپیش بتوانیم میزبان گردشگران و جلب رضایت حداکثری آنان باشیم.

علیرضا قوچی معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای توسعه زیرساخت های گردشگری، گفت: اداره کل استان همیشه در کوشش است تا زمینه بهره مندی حداکثری گردشگران از ظرفیت های استان را فراهم کند، همچنین این اداره آمادگی دارد در صورت همکاری ارگان های مربوطه، در حداقل زمان ممکن، مقدمات صدور مجوز برای احداث مجتمع های رفاهی بین راهی را برای اشخاص صادر کند.

او با اشاره به جذب حداکثری اعتبارات در سال اقتصادی 97 توسط اداره کل استان گفت: اهتمام خوبی برای مرمت و احیای اماکن و خانه های تاریخی صورت پذیرفته است، به طوری که هم اکنون 18 خانه تاریخی و اماکن شاخصی همچون ربع رشیدی، حسن پادشاه، چهارمنار، خلعت پوشان و ... در سطح شهرستان در دست مرمت است و علاوه بر آن چندین مورد از خانه های تاریخی برای واگذاری به صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی کشور معرفی شده است.

سید رامین اسبقی دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان تبریز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات این ستاد در تابستان امسال، گفت: طبق آمارهای جمع آوری شده در سه ماهه تابستان سال 98، شاهد اشغال 90 درصدی هتل ها و مراکز اقامتی شهرستان تبریز بودیم.

او بابیان این که مجموع بازدیدهای نظارتی در ایام یادشده 225 مورد بوده است، اضافه کرد: به منظور ارتقای کیفی سطح خدمات در تابستان 98، بیش از 42 مورد بازدید نظارتی تلفیقی از مراکز اقامتی، 79 مورد از رستوران ها و مجتمع های بین راهی و 102 مورد از دفاتر خدمات مسافرتی صورت گرفت.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 477

به "اقدامات اجرا شده برای مرمت و احیای سرای ایکی قاپیلی شایسته تقدیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات اجرا شده برای مرمت و احیای سرای ایکی قاپیلی شایسته تقدیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید