بازگشایی در باغ حکیم به روی مردم

به گزارش مجله کالارنا، باغ حکیم با 4000 متر مربع مساحت در محله بریانک که سالها در تملک آموزش و پرورش شهر تهران بود با انجام توافقات اولیه به شهرداری واگذار شد و به زودی تبدیل به بوستان می گردد.

بازگشایی در باغ حکیم به روی مردم

جهت دریافت خدمات طراحی منزل ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

مجله کالارنا- زینب زینال زاده: کمبود سرانه فضای سبز در بعضی از مناطق کلان شهر تهران به یک معضل تبدیل شده است. منطقه 10 جزء همین مناطق است که به دلیل تراکم بالای جمعیت و نبود فضای مناسب برای احداث بوستان جدید از سرانه فضای سبز بسیار پایینی برخوردار است.

مساحت کل منطقه 807 هکتار است که به گفته حسین بحیرائی شهردار منطقه، در هر هکتار 420 نفر زندگی می نمایند: این اعداد و ارقام نشان می دهد که منطقه 10 جزء پرتراکم ترین مناطق تهران است و این حجم جمعیت قطعاً نیازهایی دارند که با توجه به محدودیت فضا با کمبودهایی روبرو اند.

بحیرائی شهردار منطقه

ایجاد بوستان و افزایش سرانه فضای سبز از مطالبات شهروندان بوده است که بحیرائی با اشاره به این موضوع می گوید: منطقه 10 به لحاظ سرانه فضای سبز جزو فقیرترین مناطق محسوب می گردد. همچنین پراکندگی بوستان ها و فضاهای سبز در منطقه یکسان نیست و بیشتر فضاهای سبز در محدوده ناحیه یک قرار گرفته است و سایر نواحی فضای سبز کمتری دارند.

تملک باغ حکیم از برنامه های مهم شهرداری تهران بود که بنا به دلایلی در سال های اخیر محقق نشد و در روزهای پایانی سال این امر انجام شد و شهردار با رسانه ای کردن این خبر می گوید: این باغ حدود 4200 متر مربع مساحت دارد و بیش از 4دهه متروکه بوده است. براساس توافقات اولیه که با اداره آموزش و پرورش تهران اجرا شده است این باغ به شهرداری تهران واگذار شده و می توان با تبدیل آن به بوستان سرانه فضای سبز منطقه را تا حدود زیادی افزایش داد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 792

به "بازگشایی در باغ حکیم به روی مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی در باغ حکیم به روی مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید