با سهام عدالت صاحب خودرو شوید!

به گزارش مجله کالارنا، به گزارش خبرنگاران، هرچند دیروز خبر توزیع خودرو رایگان به خانواده های آسیب پذیر تکذیب شد اما امروز یک نماینده مجلس با بیان توضیحاتی درباره این طرح وعده داد که می توان با بخشی از سهام عدالت خانوار نیازمند، آنها را صاحب خودرو کرد.

با سهام عدالت صاحب خودرو شوید!

سید علی موسوی به ایسنا گفته است: من به همراه یک تیم اقتصادی طرح خودرو دار کردن خانواده های نیازمند بدون خودرو را مورد آنالیز قرار دادم و تدوین کردم و پیش از این هم اعلام کردیم که این طرح برای دولت و همچنین خانوارها بار اقتصادی نخواهد داشت. ما سعی کردیم سازوکار شفاف و روشنی را طراحی کنیم و استفاده از سهام عدالت را به عنوان سازوکار تامین اقتصادی پیش بینی کردیم.

وی با بیان این که خانوارهای دهک های پایین و آسیب پذیر با اولویت خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی در این طرح مورد توجه قرار گرفتند، گفت: ما سعی خواهیم کرد با بخشی از سهام عدالت این خانوارها خودرودار شوند بدون آنکه هزینه چندانی برای آنها داشته باشد و از سویی افزایش سرمایه ای هم برای خودروسازان در پی خواهد داشت که بتواند فراوری جدید با تیراژ بالا داشته باشند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم با این طرح رضایت اقشار کم درآمد را جلب کنیم و به آنها نشان دهیم در کنار آنها هستیم. ما همچنین طرح هایی شبیه به این را در آینده ارائه خواهیم کرد به همین دلیل با یک تیم اقتصادی در حال آماده کردن طرح ها هستیم و ان شاء الله طرح خودرودار کردن خانوارهای بی خودرو را در کمیسیون صنایع مطرح خواهیم کرد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1264

به "با سهام عدالت صاحب خودرو شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با سهام عدالت صاحب خودرو شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید