بدترین اشتباهی که درباره ماسک ها هنوز انجام می دهیم

به گزارش مجله کالارنا، سازمان بهداشت روانی نیویورک گزارش هایی منتشر کرده است که می گوید، موج دوم کرونا از مکان های عمومی مانند رستوران ها و مرکزهای خرید بزرگ شروع شد. سازمان بهداشت روانی نیویورک از اینکه مردم بلافاصله بعد از نشستن پشت میز رستوران ها ماسک خود را در می آورند اظهار نگرانی کرد. در واقع باید بدانیم، بعد از سفارش دادن غذا، کرونا بی اثر نمی شود که ماسک مان را بر می داریم.

بدترین اشتباهی که درباره ماسک ها هنوز انجام می دهیم

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، کارشناسان عقیده دارند که برداشتن ماسک در زمان صرف غذا مانعی ندارد؛ ولی تا لحظه ای که غذا روی میز نیامده و هنوز پیش خدمت در کمتر از 1 متری ما حضور دارد نباید از ماسک زدن خسته شویم. سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که پیش خدمت های همه رستوران ها از ماسک استفاده کنند. این موضوع درصد زیادی از احتمال ابتلای پیش خدمت ها به کرونا و ناقل بودنشان را کاهش می دهد؛ اما این درصد هیچ گاه به صفر نمی رسد. بنابراین هنوز هم امکان انتقال کرونا از شما به آنها و برعکس وجود دارد.

ما قبل از صرف غذا، دست هایمان را می شوییم. ما با دست های تمیز، ماسک آلوده خود را از روی صورت بر می داریم. برداشتن ماسک به معنای آلوده شدن دوباره دست هایمان است. حالا با این ماسک آلوده چه می کنیم؟ ما این ماسک آلوده را یا به پایین صورتمان می زنیم یا آن را برداشته و داخل کیف می گذاریم تا دوباره استفاده کنیم. اگر می خواهیم آن را دوباره استفاده کنیم، قبل از اینکه داخل کیف بگذاریم ماسک را ضد عفونی کنیم سپس دست های خود را استریل نماییم. با این همه ماسک پایین صورت به هیچ وجه بهداشتی نیست و در واقع ویروس هایی که تا آن لحظه اجازه ورود نداشتند در نزدیک ترین فاصله با دهان و بینی قرار می گیرند و به راحتی وارد بدن می شوند. کارشناسان معتقدند که بی توجهی به همین نکات ریز است که به ویروس کرونا اجازه می دهد هنوز هم قربانی بگیرد. پس رعایت پروتکل های بهداشتی نه؛ بلکه درست رعایت نکردن آنها است که باعث موج دوم کرونا در جهان شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1242

به "بدترین اشتباهی که درباره ماسک ها هنوز انجام می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین اشتباهی که درباره ماسک ها هنوز انجام می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید