برج فناوری هرمز امروز، 11 آبان ماه افتتاح می گردد

به گزارش مجله کالارنا، برج فناوری هرمز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و استاندار هرمزگان، با هدف توسعه کسب وکار های فناور و استارتاپ های بومی استان، امروز، 11 آبان ماه افتتاح می گردد.

برج فناوری هرمز امروز، 11 آبان ماه افتتاح می گردد

به گزارش خبرنگار دانشگاه مجله کالارنا، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری صبح امروز، 11 آبان ماه با هدف افتتاح برج فناوری هرمز و بازدید از شرکت های دانش بنیان و شرکت در نشست رونق فراوری و اقتصاد دانش بنیان استان هرمزگان وارد این استان شد و مورد استقبال استاندار و مقامات عالی استان نهاده شد.

کار پروژه برج فناوری هرمز از سال 96 با هدف ایجاد فضای فیزیکی استقرار فناوران، نوآوران و شرکت های دانش بنیان استان و ایجاد زیست بوم نوآوری و کارآفرینی در استان با حمایت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری شروع شد.

این برج دارای 9 طبقه شامل یک طبقه فضای کارگاهی و آزمایشگاهی، یک فضای اشتراکی متعلق به استارتاپ ها و دیگر طبقه ها متعلق به شرکت های مرکز رشد، رشد یافته و دفاتر تحقیق و توسعه صنایع فعال در استان هرمزگان است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این سفر از 9 شرکت دانش بنیان هرمزگانی بازدید خواهد نمود. ستاری ضمن رونمایی از محصولات دانش بنیان شرکت های مستقر در دانشگاه هرمزگان، به محل کارگاه های این شرکت ها می رود و در فضایی صمیمی با فعالان فناور مستقر به مصاحبه می نشیند. این شرکت ها در حوزه های مختلفی همچون حوزه سلامت پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی و بیوتکنولوژی فعالیت می نمایند.

در حال حاضر تعداد 52 شرکت در پارک علم و فناوری هرمزگان مستقر هستند. از این تعداد 20 شرکت رشد یافته و از آمادگی ورود به بازار تجاری برخوردارند. این شرکت ها تا سرانجام سال 97 درآمدی بالغ بر 16 میلیارد تومان داشتند و 6500 دلار سهم صادرات این کسب وکار ها بوده است.

ستاری و همراهان وی در ادامه این سفر استانی یک روزه، به ساختمان دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان خواهند رفت و از دستاورد های فناورانه مستقر در مرکز رشد این دانشگاه بازدید می نمایند. فعالان فناور شرکت دانش بنیان زایش سبز طبیعت نیز آخرین دستاورد های خود را به معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری معرفی می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 597

به "برج فناوری هرمز امروز، 11 آبان ماه افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برج فناوری هرمز امروز، 11 آبان ماه افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید