تدوین 14 طرح برای بهبود شرایط معیشت مردم توسط مجلس

به گزارش مجله کالارنا، عضو هیأت رئیسه مجلس، بابیان اینکه مجلس برای تحقق اولویت هایش مبنی بر نجات حوزه مالی کشور، بهبود معیشت مردم و اشتغالزایی 14 طرح تدوین نموده است تاکیدکرد که کوشش درجهت بهبود حوزه مالی باید به گونه ای باشد که مردم نتایج آن را در زندگی خود ببینند.

تدوین 14 طرح برای بهبود شرایط معیشت مردم توسط مجلس

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محسن پیرهادی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اولویت های مجلس یازدهم که از ابتدای تشکیل آن تا به امروز پیگیری شده است، گفت: اولویت های این دوره از مجلس شورای اسلامی بر اساس شعار تبلیغاتی بیشتر نمایندگانی که در آن حضور دارند پیرامون نجات حوزه مالی کشور، بهبود معیشت مردم و اشتغالزایی تنظیم شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم اکنون نیز در مجلس 14 طرح در جهت بهبود شرایط معیشت مردم ارائه شده است که در مرحله نهایی شدن هستند، ضمن اینکه یکی از این طرح ها تحت عنوان حمایت معیشتی، هفته گذشته در صحن با کسب 200 رای به تصویب رسید.

وی توضیح داد: مجلس مصمم است برغم محدودیت هایی که در زمان تحریم در منابع دولت وجود دارد، اما یک راهی باز کند تا مردم از این تنگنایی که در حوزه مالی ایجاد شده است، رهایی پیدا نمایند.

مجلس باید فرصتی برای فعالیت در جهت ایجاد گشایش در معیشت مردم داشته باشد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: کل مجلس با ارائه هر طرحی که به فراوری، اشتغال، رونق مالی و بهبود شرایط معیشتی مردم منتهی گردد، همسو با سایر ارکان نظام حرکت می نمایند، هر چند تصویب قانون از بُعد مراحل کارشناسی، تصویب و اجرا امری زمان بر است، از سوی دیگر حدود 4 ماه است که مجلس آغاز به کار نموده و باید فرصت بیشتری داشته باشد تا بتواند در حوزه مالی گام های موثر و اجرایی بردارد به گونه ای که مردم نتایج کوشش های انجام شده را در زندگی خود ببینند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، تاکید نمود: البته سال پایانی فعالیت دولت است و معمولا دولت ها در این زمان کم کارتر می شوند با این حال امیدواریم با وجود تاکید های رهبر معظم انقلاب، مطالبات مجلس شورای اسلامی و انگیزه ای که در بین بعضی دولتمردان وجود دارد، این دولت کم کاری نداشته باشد تا بتوانیم گشایشی برای برطرف مسائل مالی و معیشتی مردم ایجاد کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1304

به "تدوین 14 طرح برای بهبود شرایط معیشت مردم توسط مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین 14 طرح برای بهبود شرایط معیشت مردم توسط مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید