ترامپ مقابل ایران قادر به فراتر رفتن از لفاظی نیست

به گزارش مجله کالارنا، دیوید ایگناتیوس در مقاله ای با عنوان بحران در روابط با ایران ناشی از خودزنی ترامپ است در روزنامه واشنگتن پست موضع گیری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ایران را بررسی کرده و به چرایی عدم حمله نظامی آمریکا به ایران پرداخته است.

ترامپ مقابل ایران قادر به فراتر رفتن از لفاظی نیست

ایگناتیوس مقاله خود را با بیان سختی در رابطه واشنگتن با تهران شروعکرده و می گوید قاعده خوبی وجود دارد که بیان می کند هرگز مبارزه ای را که اشتیاقی برای پایانش نداری شروع نکن. اما هم اکنون به نظر می آید دولت ترامپ و متحدانش در تنگنایی با ایران قرار گرفته اند که از آنچه واشنگتن پیش بینی می کرده است سخت تر است.

در ادامه مقاله آمده است که حمله به پالایشگاه سعودی که به ایران منتسب شد تحلیلگران آمریکایی را شگفت زده کرد. حمله ای بزرگ که توسط بیست وپنج موشک بالستیک و پهپاد صورت گرفت و طبق گفته مقامات سعودی مکان هایی هدف قرار گرفتند که توسط تسلیحات دفاعی آمریکایی-سعودی محافظت می شدند.

به عقیده نویسنده مقاله برای مقامات آمریکایی یک پیام این است که ایران از آنچه می پنداشتند خطرپذیرتر شده است و پیام دیگر این است که ایرانیان فهمیده اند ترامپ خواهان جنگ نیست و از این ضعف سوء استفاده می کنند. در نتیجه هرچه ترامپ بیشتر از تمایلش برای راهکار دیپلماتیک صحبت می کند ایران بیشتر موضع محکمتری می گیرد.

نویسنده می گوید حمله به مجموعه پالایشگاهی بزرگ عربستان سعودی بازار نفت را با تحولی اساسی روبرو کرده است.

ایگناتیوس در ادامه می گوید: تحلیلگران انرژی باید در نظر داشته باشند که این حمله می تواند دوباره و بر علیه چندین هدف بالقوه صورت بگیرد. باید در نظر داشت که حمله به ایران منطقه خلیج فارس را با بحران جدی روبرو خواهد کرد. از جمله اینکه حرکت نفتکش ها در منطقه خلیج فارس با خطر جدی دست به گریبان خواهد شد و این بحران قیمت نفت را برای ماه ها و حتی سال ها افزایش خواهد داد. نویسنده معتقد است این پیامی نیست که ترامپ بخواهد پیش از انتخابات ریاست جمهوری ارسال شود.

وی سپس مدعی می شود ایران با دانستن این موضوع تهدیداتش علیه صنعت نفت عربستان و امارات را ادامه داده است.

نویسنده با اشاره به اینکه ترامپ علاقه ای به جنگ با ایران ندارد می گوید ترامپ حتی پس از سقوط پهپاد آمریکایی توسط ایران تنها به تهدیدات لفظی علیه ایران اکتفا کرده است و همچنان آماده مصاحبه با ایران است.

ایگناتیوس در پایان با ذکر این نکته که تحلیلگران متعددی نسبت به خطر ایران به ترامپ هشدار می دهند اطلاع می دهد که ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری هیچ حمله ای به ایران ترتیب نخواهد داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 639

به "ترامپ مقابل ایران قادر به فراتر رفتن از لفاظی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ مقابل ایران قادر به فراتر رفتن از لفاظی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید