تزریق انسولین به بدن بدون سرنگ، درد و عوارض

به گزارش مجله کالارنا، دانشمندان روش جدیدی را برای تزریق دارو به بدن بدون استفاده از سرنگ و درد ابداع کردند.

تزریق انسولین به بدن بدون سرنگ، درد و عوارض

به گزارش خبرنگار ، محققان دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور و آژانس علمی، فناوری و تحقیق این کشور پیروز به ابداع روشی برای تزریق دارو به وسیله پوست شدند.

بر این اساس، در این روش محققان با استفاده از دو آهنربا، روی بافت پوست فشار ایجاد می نمایند و با این کار باعث کم شدن مقاومت پوست و باز شدن منافذ سطح پوست می شوند. در این آزمایش دانشمندان مشاهده کردند منافذ ریز پوست، که تقریباً 3 میکرومتر هستند، به دارو اجازه می دهند به راحتی عبور نموده و وارد بدن شوند.

دانشمندان می گویند تحقیقات روی موش نشان می دهد میزان ورود دارو به وسیله پوست به بدن از این روش 6 برابر بیشتر از زمانی است که پوست موش را با آهنربا تحت فشار قرار ندهیم.

دکتر دانیل لیو، مدیر این پروژه می گوید: شاهد آن هستیم که استفاده از سرنگ برای تزریقات در افراد باعث ایجاد آسیب به پوست می گردد. ریز منافذ پوست می تواند جهت را برای تزریق بدون درد و راحت دارو به بدن بیمار هموار کند. به خصوص این روش برای بیماران مبتلا به دیابت که باید به طور مداوم انسولین تزریق نمایند، بسیار مناسب است.

وی بیان نمود: تحقیقات در این زمینه براساس یک روش درمانی کهن چینی صورت گرفت که در آن اطبا از فشار روی پوست و عضلات برای جذب پماد استفاده می کردند.

چند موسسه دارویی و پزشکی سنگاپور از آزمایش پیروزیت آمیز این روش در تزریق انسولین به موش ها خبر دادند. نتایج نشان داد ذراتی در اندازه نانو و نیز انسولین به صورت موثر به وسیله پوست جذب بدن موش شده است. این روش نسبت به آخرین متد موجود برای ورود دارو به وسیله پوست به بدن، 40 برابر موثرتر عمل کرد.

محققان امیدوارند از این روش برای تزریق دارو به بدن بیماران به خصوص افراد مبتلا به دیابت که باید به طور مستمر انسولین تزریق نمایند، استفاده نمایند. دانشمندان در حال اجرا تحقیقات بیشتر در این زمینه هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1217

به "تزریق انسولین به بدن بدون سرنگ، درد و عوارض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق انسولین به بدن بدون سرنگ، درد و عوارض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید