فراوری مشترک ایران واندونزی در حوزه محتوای بومی آنلاین

به گزارش مجله کالارنا، به گزارش خبرنگاران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان که به منظور شرکت در دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور ایران و اندونزی به این کشور سفر نموده با رودیان تارا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اندونزی دیدار و مصاحبه کرد.

فراوری مشترک ایران واندونزی در حوزه محتوای بومی آنلاین

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

در این دیدار واعظی با اشاره به نقش و صندلی ارتباطات و مخابرات در پیشرفت جامعه بشری و توسعه مالی کشورها به زمینه های گسترده این حوزه برای همکاری بین دو کشور پرداخت و گفت: با توجه به برنامه ریزی جامع ایران برای توسعه ICT، علاقمندیم با کشورهای مهم اسلامی آسیایی از جمله اندونزی تبادل تجربیات و انتقال دانش فنی را داشته باشیم.

وزیر ارتباطات وفناوری کشورمان همچنین بهره مندی از تکنولوژی نوین اینترنت در جامعه امروز بشری را ضروری دانست و بر فراوری مشترک محتوای بومی متناسب با فرهنگ ملی و دینی کشورها تاکید نمود.

وی از سفر در پیش روی رئیس جمهوری اندونزی به ایران اطلاع داد و گفت: در این سفر چهارچوب های یک برنامه در حوزه های تحقیق و توسعه، اینترنت، امنیت شبکه، موبایل، پست و مخابرات و همکاری های فرکانس و ماهواره ای در قالب یک سند مشترک همکاری های درازمدت تنظیم می گردد.

واعظی همچنین ضمن دعوت از همتای خود برای بازدید از کشورمان بیان کرد: وزرای دو کشور باید بتوانند با یک تعامل پایدار، توافقات حاصله را محقق سازند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اندونزی نیز در این ملاقات ضمن تاکید بر روابط گسترده دو کشور ایران و اندونزی در آسیا به پیشرفت های حوزه ICT کشورمان اشاره نمود و گفت: ما نیز معتقدیم که زمینه وسیعی از همکاری بین دو کشور وجود دارد که باتوجه به توسعه ارتباطات و همچنین تقاضای وسیع جوامع پرجمعیت مثل اندونزی، ناچاریم که فراوریات و محتوا را جهت کاهش هزینه ها، بومی سازی کنیم.

تارا با اشاره به تجاربی در زمینه های دولت الکترونیک، فراوری تجهیزات موبایل، تجارت الکترونیک و برخط کردن کلیه فعالیت های مالی و اجتماعی، به تجارب مثبت ایران در زمینه امنیت شبکه اشاره نمود و ضمن استقبال از سند مشترک همکاری ها، خواهان عملیاتی کردن تفاهمات دو کشور شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 333

به "فراوری مشترک ایران واندونزی در حوزه محتوای بومی آنلاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری مشترک ایران واندونزی در حوزه محتوای بومی آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید