جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 99 ، کارنامه آزمون 15 آبان ماه منتشر می شود

به گزارش مجله کالارنا، سازمان سنجش آموزش کشور ضمن اعلام جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری امسال از انتشار کارنامه آزمون در روز پنجشنبه 15 آبان ماه خبر داد.

جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 99 ، کارنامه آزمون 15 آبان ماه منتشر می شود

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، با توجه به اعلام نتایج نهایی پذیرش رشته های مختلف تحصیلی با آزمون دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه پیام نور، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته های تحصیلی مجازی، پردیس و شهریه پرداز دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و همچنین رشته های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 1400-1399در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور پذیرفته شدگان برای اطلاع از نحوه، تاریخ و مدارک لازم برای ثبت نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ضرورت دارد از تاریخ 14 آبان به سایت اطلاع رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.

عدم اقدام به موقع پذیرفته شدگان برای ثبت نام به منزله انصراف قطعی آن ها از تحصیل تلقی خواهد شد.

متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کدرشته محل های قبولی ثبت نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نیستند، در غیر این صورت مطابق ضوابط با آن ها رفتار خواهد شد.

آن دسته از متقاضیانی که در مرحله اعلام نتایج رشته های تحصیلی پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (در تاریخ 24 مهر 99) در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته اند و هم اکنون نیز در ردیف پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی با آزمون قرار دارند، باید از دو رشته قبولی اعلام شده یکی را به دلخواه انتخاب و در آن رشته ثبت نام و به تحصیل بپردازند و ثبت نام در یک رشته تحصیلی به منزله انصراف از رشته دیگر تلقی خواهد شد.

بر اساس مصوبه بیست و سومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو 24 تیر 99، متقاضیانی که در ردیف قبولی نهایی مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی (رشته های بدون آزمون) قرار گرفته اند، چنانچه هم اکنون نیز در ردیف قبولی رشته های با آزمون هستند و تمایل به تحصیل در رشته های با آزمون را دارند، تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی موظف به همکاری با داوطلب و عودت مدارک و شهریه اخذ شده برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون هستند.

انتشار کارنامه کنکور 99 تا پنجشنبه 15 آبان در سایت سازمان سنجش

برای پذیرفته شدگان و همچنین آن دسته از متقاضیانی که فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را تکمیل کرده اند، ولی پذیرفته نشده اند، کارنامه علمی حاوی رتبه متقاضی در هر یک از کدرشته های انتخابی در بین متقاضیان کدرشته مزبور در سهمیه مربوط، با توجه به نمره کل وی در همان کدرشته و همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته شده در هر یک از کدرشته های انتخابی و اطلاعات مفید دیگر تا روز پنجشنبه 15 آبان در سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار داده خواهد شد.

تغییرات منعکس شده به این سازمان در خصوص شرایط متقاضیان پس از اعلام نتایج اولیه از قبیل اصلاح سوابق تحصیلی واصله از سوی وزارت آموزش و پرورش و یا اعمال سهمیه از سوی ارگان های ذیربط و … در نتیجه نهایی ذینفع اعمال شده است. ضمناًً متقاضیان می توانند همزمان با انتشار کارنامه نتیجه نهایی، کارنامه نتیجه مرحله اول اصلاح شده خود را نیز مشاهده کنند.

اسامی پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی در سایت سازمان سنجش اعلام نخواهد شد. با پذیرفته شدگان برای انجام مراحل ثبت نام توسط دانشگاه مذکور هماهنگی لازم به عمل خواهد آمد.

در رشته های تحصیلی تربیت مروج سیاسی (کد 35834) و مدیریت فرهنگی هنری (کد 35835) مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه- قم، به دلیل عدم ارسال نتایج مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش متقاضیان از سوی موسسه مذکور، هیچ متقاضی به عنوان پذیرفته شده نهایی اعلام نخواهد شد. متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می توانند با مرکز ذیربط تماس بگیرند.

اسامی پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دانشگاه امام صادق (ع) متعاقباً از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اعلام خواهد شد.

توضیح در خصوص معرفی شدگان مرحله دوم برای رشته های دارای شرایط خاص:

کد های 11 و 17 دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، 12 دانشگاه شاهد، 14 دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، 15 مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، 18 دانشکده غیرانتفاعی رفاه، 19 دکتری بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، 20 بورسیه سپاه، 21 دانشگاه شهید مطهری، 22 بورسیه وزارت دفاع، 23 دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، 24 معارف اسلامی و ارشاد دانشگاه امام رضا ع، 25 بورسیه ارتش، 26 بورسیه نیروی انتظامی، 29 کاردانی و کارشناسی فوریت های پزشکی و پیش بیمارستانی و 30 مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه-قم دارای شرایط خاص هستند.

آن دسته از پذیرفته شدگانی که برای آنان به جای کدرشته قبولی، یکی از کد های فوق اعلام شده به منزله آن است که منحصراً در کدرشته مذکور نمره علمی لازم را دارا بوده و در ردیف معرفی شدگان یکی از کدرشته های موسسات مذکور قرار گرفته اند.

آن دسته از پذیرفته شدگانی که علاوه بر کدرشته قبولی اعلام شده (5 رقمی)، یکی از کد های 2 رقمی فوق نیز در اعلام نتایج برای آن ها معین شده، توجه داشته باشند که به دلیل داشتن نمره علمی لازم در اولویت قبل از رشته قبولی اعلامی، در ردیف معرفی شدگان یکی از کدرشته های موسسه مذکور نیز قرار گرفته اند.

متقاضیانی که برای آنان یکی از کد های 11، 17، 12، 14، 15، 18،19،20، 21، 22، 23، 24، 25، 26، 29 و 30 اعلام شده است، لازم است بر اساس برنامه زمانی که در اطلاعیه روز پنجشنبه 15 آبان 99 سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد، برای مصاحبه به آدرس محل اعلام شده در اطلاعیه مراجعه کنند.

عدم مراجعه برای شرکت در مصاحبه و سایر مراحل گزینش رشته های مذکور به منزله انصراف از رشته ذیربط تلقی می شود و آن دسته از متقاضیانی که دارای کد قبولی دیگری هستند می توانند در کدرشته قبولی اعلام شده ثبت نام کرده و به ادامه تحصیل بپردازند.

لازم به تاکید است آن دسته از متقاضیانی که در کدرشته قبولی دیگری نام آنان اعلام شده، در صورتی که در مراحل مصاحبه و گزینش شرکت کرده و پس از تایید در ردیف پذیرفته شدگان نهایی رشته جدید قرار بگیرند، قبولی آن ها در کدرشته اعلام شده قبلی (رشته ای که هم اکنون اعلام شده با کد 5 رقمی) باطل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1346

به "جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 99 ، کارنامه آزمون 15 آبان ماه منتشر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 99 ، کارنامه آزمون 15 آبان ماه منتشر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید