حرف های دوچرخه سوار مصدومی که روی باربند پاترول به بیمارستان رفت!

به گزارش مجله کالارنا، انتشار عکس هایی از مصدومیت شدید یک دوچرخه سوار در مسابقات، فدراسیون دوچرخه سواری را با چالش روبه رو نموده است. ماجرا مربوط به آسیب دیدگی رکاب زن تیم هیئت دوچرخه سواری قزوین در لیگ کوهستان است. بهزاد مرادی دو، سه روز پیش این عکس ها را در صفحه شخصی اش منتشر کرد و به دلیل عجیب وغریب بودن روایتش از این حادثه بازتاب زیادی در رسانه های رسمی پیدا کرد.

حرف های دوچرخه سوار مصدومی که روی باربند پاترول به بیمارستان رفت!

به گفته او، میزبانی ضعیف هیئت دوچرخه سواری تهران از این رقابت ها باعث شده تا او را با پای شکسته روی باربند یک پاترول ببندند و بعد به بیمارستان منتقل نمایند. مرادی دراین باره می گوید: مسابقات دوشنبه هفته گذشته در پارک جنگلی لتمان کن برگزار گردید. من یک ساعت از قبل آغاز مسابقه داشتم گرم می کردم که ناگهان زمین خوردم و پایم آسیب دید و نتوانستم از جایم بلند شوم. درحالی که طبق قوانین، باید آمبولانس در محل مسابقه حاضر باشد، اما هیچ آمبولانسی نبود که مرا به بیمارستان برساند. دوستانی که در کنارم بودند خودشان به اورژانش زنگ زدند که آن هم بعد از یک ساعت ونیم آمد. وقتی هم که آمد گفت، چون آن راستا پستی و بلندی دارد ما نمی توانیم به آنجا بیاییم. آخر سر دوستانم، چون دیدند چاره ای نیست با آتش نشانی تماس گرفتند که مأموران آتش نشانی هم سریع خودشان را رساندند، اما امکانات زیادی نداشتند و فقط برانکارد همراهشان بود. در نهایت من را روی همان برانکارد گذاشتند و یکی از نفرات خودروی خودش را که پاترول بود، آورد و من را روی باربند پاترول گذاشتند و به بیمارستان رسول اکرم انتقال دادند.

این دوچرخه سوار با ناراحتی از رفتار مسئولان برگزاری لیگ کوهستان گفت: فدراسیون از زمانی که ورزشکاران را پذیرش می نماید، موظف است که همه جوره امکانات را برای آن ها مهیا کند. ما روز یکشنبه پذیرش شدیم که متأسفانه در این روز هم یک اتفاق بد برای دو نفر از دوچرخه سواران دیگر افتاد که لگن و دستشان دچار شکستگی شد. آن زمان هم آمبولاسی نبود که آن ها را به بیمارستان ببرد. من وقتی دچار این حادثه شدم هیچ کس از مسئولان بالای سرم نیامد که حتی حالم را بپرسد. در بیمارستان به من گفتند استخوان پای من از دو جا ترک خورده که به دلیل تکان های زیاد، استخوان پایم جدا شده و احتیاج به پلاتین است و اگر بدون تکان زیاد و زودتر به بیمارستان منتقل می شدم ممکن بود احتیاج به پلاتین نباشد و فقط گچ بگیرند. فعلا هم پای من شش ماه باید در گچ بماند.

آسیب دیدگی بهزاد مرادی در لیگ دوچرخه سواری کوهستان در شرایطی بازتاب زیادی داشته که مسئولان فدراسیون دوچرخه سواری زیر بار مسئولیت این اتفاق نمی فرایند و ضعف میزبانی را گردن نمی گیرند. محسن سلگی، دبیر فدراسیون دوچرخه سواری، در واکنش به این موضوع گفت: این ورزشکار در حین مسابقه دچار آسیب نشده است. ما اصلا بحثی به عنوان گرم کردن نداریم که او مدعی شده موقع گرم کردن آسیب دیده است. آرش امیدفر، نایب رئیس هیئت دوچرخه سواری تهران که میزبانی برگزاری لیگ برتر کوهستان بر عهده آن ها بوده، در اظهارنظری مشابه به دبیر فدراسیون می گوید خود ورزشکار مسئول این اتفاق است. او به ایسنا می گوید: این رکاب زن بدون هماهنگی رفته بود. هم زمان ما مشغول برگزاری رقابت ماده کراس کانتری بودیم و به محض اینکه متوجه این مسئله شدیم که زمین خورده است، با اورژانس تماس گرفتیم و آمبولانسی هم که خودمان در محل مسابقه داشتیم به آنجا انتقال دادیم. یک آمبولانس موتورسوار هم بود.

او در پاسخ به این پرسش که اگر آمبولانس در محل بوده پس چرا دوچرخه سوار را سوار باربند پاترول نموده اند، گفت: مسابقه دانهیل به این صورت است که از کوه وارد دره می شوی و آمبولانس امکان رفتن به داخل دره را نداشت. اتفاقاتی که در منطقه کوهستانی و صعب العبور رخ می دهد، امداد و نجات می رود. امداد و نجات منطقه آمد، اما ماشین امداد و نجات هم نمی توانست آنجا برود. در نهایت یکی از شرکت نمایندگان مطرح کرد پاترول او آفرود است و می تواند داخل دره برود. با پاترول او را از آن منطقه بیرون آوردیم و در نهایت سوار بر آمبولانس به بیمارستان منتقل کردیم.

منبع: فرارو
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1342

به "حرف های دوچرخه سوار مصدومی که روی باربند پاترول به بیمارستان رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرف های دوچرخه سوار مصدومی که روی باربند پاترول به بیمارستان رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید