خبرنگاران رییس شورای اخوت افغانستان: امت اسلام تنها در سایه وحدت مقتدر می گردد

به گزارش مجله کالارنا، تهران - خبرنگاران - مولوی حبیب الله حسام رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان گفت: امت اسلامی به اقتدار و قدرت مادی احتیاج دارد و رسیدن به قدرت مادی تنها در سایه وحدت ممکن است.

خبرنگاران رییس شورای اخوت افغانستان: امت اسلام تنها در سایه وحدت مقتدر می گردد

به گزارش خبرنگاران، مولوی حسام شنبه شب در وبینار منطقه ای جمهوری اسلامی افغانستان با موضوع ظرفیت های راهبردی دنیا اسلام در مواجهه با مصائب سخن می گفت، اضافه نمود: دین اسلام از مسلمین وحدت و برادری را طلب می نماید و تا زمانی که امت اسلامی مطابق خواست قران کریم به یک امت واحد تبدیل نگردد به هیچ مقصدی نمی رسد.

وی با بیان اینکه امت اسلامی از درون با فتنه های نفاق و کشمکش روبرو است، گفت: دشمنان اسلام راه پیروزی را در نفاق دنیای اسلام جستجو می نمایند و نفاق نیز فرصت شکست امت اسلامی را به دشمن می دهد بنابراین امت اسلامی به اقتدار و قدرت مادی احتیاج دارد و رسیدن به قدرت مادی و معنوی تنها در سایه وحدت ممکن است زیرا با وحدت منافع اسلام محفوظ می ماند و از مسلمانان مظلوم در دنیا دفاع می گردد.

رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان توضیح داد: هدف بعثت و رسالت پیامبر(ص)، وحدت خواهی امت اسلامی است و اگر برخلاف نبی اکرم گام بر داریم، به نفع دشمنان خدا و رسول کار می کنیم .

مولوی خداداد صالح رییس شورای علمای حوزه غرب افغانستان نیز در وبینار منطقه ای جمهوری اسلامی افغانستان با موضوع ظرفیت های راهبردی دنیا اسلام در مواجهه با مصائب که به مناسبت هفته وحدت و به همت مجمع دنیای تقریب مذاهب اسلامی به صورت مجازی برگزار گردید، گفت: در شرایطی که امروز اسلام قرار گرفته است از هر طرف علیه اسلام توطئه می گردد .

وی با بیان اینکه امروز در اکثریت مطلق ممالک اسلامی جنگ، خونریزی و فساد وجود دارد، اضافه نمود: فرهنگ های غلط و ناروای بیگانه که خلاف اسلام و منشور ملل متحد است در حال اشاعه بین مسلمانان است که این امر سبب از بین بردن مسلمانان و یا ضعیف شدن آنان می گردد.

مولوی صالح گفت: اتحاد و پرهیز از تفرقه از دستورات صریح خداوند است و اگر به این دستور الهی عمل کنیم دشمنان مأیوس می شوند و اگر مسلمانان دنیا حول محور لا اله الا الله وحدت داشته باشند هیچ بیگانه ای نمی تواند کاری علیه آنان انجام دهد.

وی با بیان اینکه ما تحت تأثیر تبلیغات سوء دشمنان قرار گرفته ایم، اضافه نمود: اسلام مرز ندارد و این مرزهای خاکی نامعتبر است بلکه اسلام یکی است و اختلافات مذهبی از توطئه های دشمنان است.

وی اضافه نمود: باید آنچه تمام دنیا اسلام روی آن اتفاق دارند را پر رنگ کنیم و پیامبر(ص) فرمودند که بر شما واجب است خود را با جماعت مسلمانان همراه کنید. بنابراین واجب است که مسلمانان با هم دست وحدت بدهند و تفاوت ها سبب اختلاف نگردد.

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از پنجشنبه مصادف با 12 ربیع الاول به صورت مجازی شروع به کار کرد و قرار است طی پنج روز تا دوشنبه بیش از 167 شخصیت برجسته دنیا اسلام از 47 کشور و همچنین 120 سخنران داخلی به صورت وبیناری پیرامون موضوع های کنفرانس به ویژه همکاری های اسلامی در مواجهه با مصایب و بلایا با رویکرد کرونا سخنرانی نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1361

به "خبرنگاران رییس شورای اخوت افغانستان: امت اسلام تنها در سایه وحدت مقتدر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس شورای اخوت افغانستان: امت اسلام تنها در سایه وحدت مقتدر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید