خبرنگاران 15 ملوان آزاد شده از هند وارد کنارک شدند

به گزارش مجله کالارنا، چابهار- خبرنگاران- رییس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در منطقه آزاد چابهار گفت: 15 ملوان ایرانی ساکن جنوب سیستان و بلوچستان پس از 1.5 سال کوشش و رایزنی در دهلی نو اوایل هفته آزاد و پس از بازگشت به میهن اسلامی امروز /دوشنبه/ وارد شهرستان کنارک شدند.

خبرنگاران 15 ملوان آزاد شده از هند وارد کنارک شدند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید.

حمیدرضا طوسی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهارداشت: این ملوانان ایرانی ساکن سیستان و بلوچستان حدود یک و نیم سال پیش به علت خرابی لنچ و ورود به آب های سرزمینی هند توسط گارد ساحلی این کشور دستگیر و زندانی شده بودند که بعد از این موضوع و با پیگیری های بعمل آمده توسط وزارت امورخارجه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در منطقه آزادچابهار آزاد شدند.

وی گفت: طی یک و نیم سال گذشته سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی و نیز سرکنسولگری کشورمان در حیدر آباد هند کوشش های زیادی را برای آزادی زندانیان انجام داد و در این راستا دیدارها و دیدار های بسیاری با مقامات دولتی و قضایی این کشور توسط سفیر کشورمان انجام شد.

رییس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در منطقه آزاد چابهار ادامه داد: با آزاد شدن این ملوانان و برگشت آنان به کشور حدود هشت زندانی در آن کشور داریم که امیدواریم با پیگیری های در حال اجرا موجب تسریع در فرایند رسیدگی قضایی به پرونده آنان و شاهد آزادی همه ملوانان باشیم.

وی اظهارداشت: صیادان باید توجه داشته باشند رفتارهای مجرمانه و همچنین تجاوز به حریم و قلمرو آب های ساحلی کشورها جرم محسوب شده و مشکلاتی را برای خود، خانواده و همچنین دستگاه دیپلماسی کشور بوجود خواهند آورد و ضروری است در این زمینه آموزش های لازم توسط دستگاه های ذیربط به آنان داده گردد.

طوسی گفت: براساس آخرین آمارها یکهزار و 265 فروند قایق فایبرگلاس، 163 فروند قایق چوبی، 436 فروند لنج یخی و 524 فروند لنج سردخانه دار با 21 هزار و 781 نفر صیاد دائمی و فصلی در قالب 34 تعاونی صیادی در حوزه اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان فعالیت دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1481

به "خبرنگاران 15 ملوان آزاد شده از هند وارد کنارک شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 15 ملوان آزاد شده از هند وارد کنارک شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید