دانش بنیان ها فراوری فوم های ضدآتش را ایران ساخت کردند

به گزارش مجله کالارنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد آکو مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر است و به نوعی می توان گفت شرکتی برآمده از دل دانشگاه و تحقیقات است. مطالعات ما نیز در زمینه مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت نفت و پتروشیمی متمرکز است.

دانش بنیان ها فراوری فوم های ضدآتش را ایران ساخت کردند

مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: ما کوشش کردیم تا با شناسایی احتیاجهای فناورانه در حوزه مواد شیمیایی، محصولات مورد احتیاج شرکت ها را فراوری کنیم. یکی از این محصولات آنتی فوم است. این محصول در یک پالایشگاه گازی مورد استفاده قرار می گیرد و از تشکیل کف در میعانات جلوگیری می نماید.

این فعال دانش بنیان در ادامه ضمن اشاره به فرایند فعالیت های شرکت، گفت: کوشش نموده ایم تا این محصول و سایر محصولات شرکت را با قیمتی بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی عرضه کنیم. هر چند، بعضی از مدیران هنوز تمایل به استفاده از محصولات خارجی دارند و با وجود کیفیت برابر، به دلایل فرهنگی و دیگر مسائل، کمتر از محصول دانش بنیان ایرانی استفاده می نمایند.

وی همچنین بیان نمود: امیدوار هستیم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به وسیله مذاکره با این شرکت ها، آنها را ترغیب کند که از محصولات دانش بنیان ایرانی استفاده نمایند. یکی دیگر از محصولات این شرکت نیز آمیزه پلیمری است. این محصول با فوم های مورد استفاده در تشک های خواب یا فوم های ساختمانی ترکیب می گردد و آنها را به فوم های ضدآتش تبدیل می نماید.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان گفت: در حال حاضر با یک شرکت دانش بنیان دیگر در حال همکاری هستیم تا محصول آمیز پلیمری را به مرحله فراوری انبوه برسانیم. این محصول توسط این شرکت آزمایش شده است و توانسته است از این امتحان های فنی سربلند بیرون بیاید، به همین دلیل آنها حاضر شده اند که در فراوری انبوه آن مشارکت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1646

به "دانش بنیان ها فراوری فوم های ضدآتش را ایران ساخت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش بنیان ها فراوری فوم های ضدآتش را ایران ساخت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید