راز قتل زن مسن سر به مهر ماند

به گزارش مجله کالارنا، با تبرئه عروس و نوه زن سالخوره از اتهام قتل او، اولیای دم از دادگاه درخواست دیه از بیت المال کردند.

راز قتل زن مسن سر به مهر ماند

به گزارش شرق، مقتول که زنی سالخورده بود، پنج سال قبل در خانه اش به قتل رسید؛ بدون اینکه سرنخی از عامل یا عاملان این قتل پیدا شود. براساس محتویات پرونده عصر دهم دی سال 95 به پلیس خبر رسید یک زن سالخورده به نام طلعت در خانه اش در شرق تهران کشته شده است. مأموران پلیس به خانه زن تنها رفتند و جسد با دستور قضائی به پزشکی قانونی منتقل شد.

آثار ضرب و جرح روی جسد زن سالخورده نمایان بود، اما آثاری از شکستگی قفل در یا درگیری وجود نداشت. در حالی که فرضیه جنایت ازسوی یک آشنا قوت گرفته بود، دختران طلعت عروس بزرگ شان به نام زیبا را به نام مظنون معرفی کردند.

یکی از آن ها گفت: بعد از فوت پدرمان، مادرمان به تنهایی در خانه اش زندگی می کرد و برادرم و همسرش به خانه او سرکشی می کردند. از خانه مادرم یک آلبوم عکس خانوادگی و 4.5 میلیون تومان پول نقد سرقت شده است. چون زیبا آخرین نفری بود که به خانه مادرمان رفته بود، به او مشکوک هستیم و گمان می کنیم او و پسرش بعد از درگیری با مادر پیرمان او را کشته و پول هایش را سرقت کرده اند.

با این شکایت زیبا 50 ساله بازداشت شد؛ اما ادعا کرد از مرگ مادرشوهرش هیچ اطلاعی ندارد. او گفت: بعد از فوت پدر شوهرم من و همسرم از مادرشوهرم نگهداری می کردیم؛ اما بعد از چند سال او تصمیم گرفت خانه ای مستقل برای خودش داشته باشد. به همین علت به تنهایی در خانه ای که برایش اجاره کرده بودیم، زندگی می کرد. من روز قبل از کشته شدن مادرشوهرم به خانه او رفتم و همراه هم به دکتر رفتیم؛ اما من او را نکشته ام. در حالی که زیبا با قرار وثیقه آزاد بود، در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه سه خواهرشوهر و برادرشوهر زیبا برای او حکم قصاص خواستند. یکی از دختران قربانی گفت: مادرم با برادرم و خانواده اش زندگی می کرد و روز های بسیار سختی داشت. آن ها خیلی مادرم را اذیت می کردند و اختلاف ما با برادرم و همسرش هم به همین علت بود. ما از او می خواستیم دست از سر مادرم بردارد؛ اما این کار را نمی کرد و همه پول های مادرم را می گرفت و به میهمان های مادرم بی احترامی می کرد.

زیبا هر کاری که توانست با مادرمان کرد. بعد از چند سال مادرمان دیگر نتوانست این شرایط را تحمل کند و خودش خانه ای تهیه کرد و در آنجا زندگی می کرد. چون از خانه مادرم سرقت شده بود، میان مادرمان و زیبا اختلاف پیش آمد و آن ها با هم قطع رابطه کردند. زیبا حتی بعد از اینکه مادرم از خانه اش رفته بود، هر کاری علیه او انجام می داد. تا زمانی که مادر ما با آن ها زندگی می کرد، خرجی خانه را مادر ما می داد.

بعد از اینکه او خودش مستقل شد، دیگر همه چیز تفاوت کرد و زیبا و بچه هایش از خانه مادرم دزدی کرده بودند. البته در آن دزدی هم مادرم اصلا شکایت نکرد و گفت آبروی خودمان می رود. او مدتی قبل از قتل رفت و آمد ها را از سر گرفته بود. من شک ندارم زیبا به خاطر اختلاف های قدیمی مادرمان را کشته است.

سپس زن میان سال در جایگاه ویژه ایستاد و منکر دست داشتن در قتل مادرشوهرش شد. او گفت: سال ها قبل من با مادر و خواهر های شوهرم قطع رابطه کردم؛ اما بعد از مدتی، چون یکی از خواهر های شوهرم بیمار شد، به ملاقات او رفتیم و با هم آشتی کردیم. من و شوهرم همیشه به خانه مادرشوهرم رفت و آمد داشتیم و کار های شخصی او را انجام می دادیم. مادرشوهرم زن مستقلی بود و هرگز درباره کار هایی که انجام می داد، به کسی توضیح نمی داد.

من از اینکه مادرشوهرم در خانه اش یا در بانک یا هر جای دیگری پول داشته، اصلا خبر نداشتم. البته می دانم او همیشه پول داشت؛ اما من از این پول خبر نداشتم. ضمن اینکه مادرشوهرم به من اعتماد داشت و اختلافی که بین ما ایجاد شده بود، به علت مشکلاتی بود که خواهرشوهر ها و برادرشوهرم ایجاد کرده بودند. او خودش به ما اعتماد داشت و اجازه می داد به خانه اش رفت و آمد کنیم و حتی کلید در خانه را هم داشتیم. البته به جز ما دو فرزند دیگر مقتول هم کلید خانه را داشتند.

این زن ادامه داد: آخرین بار به خانه مادرشوهرم رفتم و بعد از خوردن ناهار آنجا را ترک کردم. من نمی دانم چه کسی وارد خانه مادرشوهرم شده و او را کشته است. او ممکن است با شخصی اختلاف داشته و به همین علت قربانی شده است. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و زیبا را تبرئه کردند. این بار دختران قربانی پسر زیبا را به نام مظنون معرفی و ادعا کردند او مادربزرگش را کشته است؛ اما پسر جوان گفت: هنگامی که مادربزرگم در خانه اش کشته شد، من پیش دوستانم بودم. او شاهدانی را به دادگاه معرفی کرد که اظهارات آن ها ثابت می کرد، او بی گناه است.

وقتی تلاش پلیس برای افشای راز قتل زن تنها به بن بست رسید، اولیای دم درخواست کردند تا دیه مادرشان از صندوق بیت المال به آن ها پرداخت شود. اولیای دم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران حاضر شدند و به تشریح درخواست شان پرداختند.

یکی از دختران قربانی گفت: با گذشتن نزدیک به پنج سال از کشته شدن مادرمان هنوز نمی دانیم چه کسی دست به این قتل زده و ما امیدی به شناسایی قاتل نداریم. به همین علت تقاضا داریم تا دیه مادرمان از بیت المال به ما پرداخت شود. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا درباره این درخواست اظهارنظر کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1819

به "راز قتل زن مسن سر به مهر ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز قتل زن مسن سر به مهر ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید