راهنمای خرید ماهیتابه؛ انواع، مزایا و معایب هرکدام و پرفروش ها

به گزارش مجله کالارنا، چه یک سرآشپز خانگی باشید و چه آشپزی حرفه ای در رستورانی لوکس، یک سرویس ماهیتابه با کیفیت همیشه جزو لوازمی ضروری برای تهیه هر نوع غذایی به شمار میرود. به همین علت هم سرمایه گذاری روی این دسته از محصولات که از مقاومت و کیفیت خوبی هم برخوردار باشند، همیشه ارزشش را دارد.

راهنمای خرید ماهیتابه؛ انواع، مزایا و معایب هرکدام و پرفروش ها

در این مقاله از سری راهنماهای خرید خبرنگاران مگ این بار به سراغ معرفی نکات لازم برای خرید انواع ماهیتابه می رویم و در کنار آن در خصوص پرفروش ترین مدل های بازار با استناد به سایت خبرنگاران صحبت می کنیم.

لیست محتوا

اهمیت انتخاب ماهیتابه با توجه به نوع اجاق آشپزی

انواع ماهیتابه بر اساس جنس و مزایا و معایب هر کدام

7 نکته اساسی قبل از خرید انواع سرویس ماهیتابه

ماهیتابه ژاپنی یا وک چیست و چه نکاتی در خرید آن مهم است؟

نکاتی برای خرید تابه گریل

فاکتورهای مهم در نگهداری بهتر از ماهیتابه ها

معرفی پرفروش ترین مدل های ماهیتابه

اهمیت انتخاب ماهیتابه با توجه به نوع اجاق آشپزی

در حالت کلی بسیاری از فراورینمایندگان معمولا نمادهایی در زیر ظروف پخت و پز از جمله تابه ها قرار می دهند که نشانی از سازگاری جنس آن ظرف با اجاق پخت است. درواقع پس از مطالعه این بخش خواهید دانست که همه ماهیتابه ها یا قابلمه ها با هر نوع اجاقی سازگار نیستند و در زمان خرید این کالاها حتما باید به این فاکتور توجه کنید.

اجاق گازهای سرامیکی (ceramic hob)

گاز سرامیکی محصولی ساخته شده از یک لایه شیشه سرامیکی است که در بخش زیرین آن سیم پیچ هایی فلزی به منظور انتقال حرارت واقع شده است. روی یک اجاق گاز سرامیکی می توانید هر نوع ماهیتابه ای به جز گزینه های مسی و فولادی با پایه مسی اکسپوز یا شیشه را قرار دهید.

البته در زمان خرید ظروف برای این نوع اجاق گازها باید توجه داشته باشید که قابلمه یا ماهیتابه کفی کاملا صاف داشته باشد تا برترین تماس را با حلقه های اجاق ایجاد نمایند. در این میان استفاده از ماهیتابه های چدنی هم بر روی این نوع اجاق ها امکان پذیر است، اما باید مراقب باشید که کف ظروف چدن به صفحه گاز کشیده نگردد زیرا ممکن است باعث آسیب به آن گردد.

اجاق های برقی

در حالت کلی اجاق های برقی با هر نوع ماهیتابه ای به جز مدل های مسی سازگار است.

اجاق های گازی

اگر با یک اجاق گازی کار می کنید، باید بدانید که قرار دادن هر نوع ماهیتابه یا ظرفی بر روی این گازها بلامانع است. بنابراین تنها کافیست که ماهیتابه ای متناسب با سبک خود را انتخاب و آغاز به آشپزی کنید. در کنار این اطلاعات گفتنی است که تابه هایی با پایه های نازک قابلیت نگهداری حرارت را به خوبی تابه هایی با پایه های ضخیم تر ندارند، بنابراین سریع تر از حالت جوش می افتند.

اجاق های هالوژنی (Halogen)

اجاق هالوژنی هم مانند مدل های برقی قابلیت پشتیبانی از هر نوع ظروف پخت و پزی به جز مدل هایی با پایه های مسی را دارند و از بابت خرید انواع سرویس ماهیتابه هیچ گونه ممانعتی ندارند.

اجاق های القائی

کسانی که هوادار راهنماهای جامع ما هستند، خوب می دانند که اجاق های القائی همیشه جزو گزینه های خریدی است که در این مقالات به شدت به آن توصیه می گردد. این محصولات خاص به طور فزاینده ای به علت سرعت بالای پخت و پز محبوب هستند، اما باید بدانید که با همه ظروف سازگار نیستند و تنها می توانند تابه هایی را پشتیبانی نمایند که پایه هایی مغناطیسی مانند چدن یا فولاد ضدزنگ دارند.

گفتنی است که ظروفی از جنس آلومینیومی یا مس خالص تنها در صورتی بر روی اجاق القائی قابل استفاده است که پایه آن با یک فلز مغناطیسی همراه شده باشد.

انواع ماهیتابه بر اساس جنس و مزایا و معایب هر کدام

پس از اینکه با انواع ظروف پخت و پز سازگار با هر نوع اجاقی آشنا شدید وقت آن است که نگاهی به انواع ماهیتابه با توجه جنس متریال سازنده آن بیاندازیم و در خصوص مزایا و معایب هر کدام بیشتر بدانیم.

1. ماهیتابه آلومینیومی

بسیاری از تابه های آلومینیومی در بازار ایران دارای پوشش لعابی ای از خارج و پوششی نچسب در داخل ظرف هستند، همین مساله هم عاملی برای دوام بالای آن ها، راحتی در تمیزکاری و مقاومت در برابر هرگونه خراشیدگی و انواع لکه ها است.

از طرفی در این دسته از محصولات گزینه هایی همانند آلومینیوم آنودایز شده یا آلومینیوم ریخته گری شده هم وجود دارد که شبیه به ظروف چدنی به نظر می رسند، اما وزن سبک تری نسبت به کالاهای چدنی و راهنمایی حرارتی بیشتری نسبت به نمونه های آلومینیومی دارد. البته گفتنی است که ماهیتابه های آلومینیومی و بدون روکش داخلی برای پخت غذاهای اسیدی به هیچ وجه مناسب نیستند.

2. ماهیتابه چدنی

ظروفی از جنس چدن، اگرچه با سرعت کمتری نسبت به سایر مدل های ماهیتابه، گرم می شوند اما می توانند حرارت را به خوبی حفظ نمایند و به منظور پخت آهسته روی حرارت ملایم گزینه هایی مناسب هستند. فقط در زمان خاموش کردن اجاق باید در نظر داشته باشید که غذا در ظروف چدن تا چند دقیقه بعد از برداشتن از روی اجاق همچنان در حال جلز و ولز است.

چدن به خودی خود به راحتی زنگ می زند، بنابراین تابه های چدنی معمولاً همراه با پوشش داخلی نچسب یا یک لایه محافظ و نازک از مینای چینی پوشانده می شوند. به همین خاطر گفتنی است که ظروف چدنی و بدون روکش قابل شست وشو در ماشین ظرفشویی نیستند. اما اگر از مدل های پوشش دار آن ها به درستی نگهداری کنید، می توانید از این ظروف برای سال های سال بهره ببرید و احتیاجی به عوض کردن آن ها نداشته باشید.

از آن جایی که ماهیتابه یا قابلمه چدنی اساسا با روزنه های زیادی همراه است، ممکن است در زمان استفاده از آن ها موادغذایی در روزنه ها به دام بیافتند و به آن بچسبد. به منظور جلوگیری از این اتفاق، که طبعات بهداشتی زیادی هم در پی دارد، باید ظروف چدنی را قبل از استفاده جلادهی کنید. طی این روش روغنِ کف تابه چدنی تحت فرآیندی به نام پلیمریزاسیون، یپوند تشکیل می دهد و به این شکل ماده ای پلاستیک مانند سطح ظرف چدنی را می پوشاند.

نحوه جلادهی به ماهیتابه ی چدنی: به منظور جلادهی ظروف چدنی از جمله ماهیتابه تنها کافیست تابه و دیواره های آن را با یک لایه نازک از روغن با نقطه دود بالا (مانند روغن نباتی) بپوشانید. سپس توری زیر صفحه فر خود را به منظور جلوگیری از ریخت و پاش و جمع شدن قطره های روغن، با فویل حلبی، کاملا پوشش دهید. فر را روی 200 درجه سانتی گراد تنظیم کنید و تابه (های) چدنی خود را وارونه روی قفسه آن قرار دهید تا از تجمع چربی در یک ناحیه جلوگیری گردد. پس از این کار حدودا یک ساعت به ظروف داخل فر زمان دهید، سپس فر را خاموش کنید و اجازه دهید ماهیتابه یا سایر ظروف چدنی خنک شوند.

اگرچه ظروف چدنی جزو گزینه های سنگین بازار لوازم خانگی به شمار می روند، اما می توان از آن ها روی اغلب اجاق ها ازجمله اجاق های القائی استفاده کرد. با این حال، به علت وزن زیادی که این دسته از ظروف دارند، هیچ گاه آن ها را روی گاز نکشید و با دقت و توجه آن ها را بلند کنید.

3. ماهیتابه های مسی

اگرچه مس رسانای گرمایی بسیار ایدئالی است، اما ماهیتابه های مسی باکیفیت معمولا بسیار گران قیمت هستند. در عین حال لازم است بدانید که فلز مس می تواند با غذاهای اسیدی، همانند ماهی و گوشت واکنش نشان دهد، بنابراین این نوع از ماهیتابه ها باید با قلع یا فولاد ضدزنگ پوشیده شوند تا به عنوان یک محافظ از واکنش موادغذایی با ظرف ممانعت نمایند.

ماهیتابه های مسی باید به طور دوره ای تحت جلادهی قرار گیرند تا ظاهر زیبای خود را از دست ندهند. از طرفی لازم به تاکید است که نباید از این نوع ظروف روی اجاق های شیشه ای بهره ببرید، مگر اینکه یک لایه فلز دیگر (معمولاً آلومینیوم) در بالا و زیر تابه مسی قرار گرفته باشد، چنین پوششی عملکرد پخت و پز ماهیتابه مسی را بهبود می بخشد.

4. ماهیتابه و ظروف آلومینیومی آنودایز شده

سطح این نوع ماهیتابه با رنگ خاکستری یا سیاه آن از دیگر مدل ها متمایز می گردد، چراکه این نوع ظروف به صورت الکتروشیمیایی پردازش شده اند تا سطحی سخت و مقاوم در برابر خرد شدن، ترک خوردن، پوسته شدن یا غیر قابل واکنش با غذاهای اسیدی ایجاد گردد. به طور کلی این ماهیتابه ها معمولا قابل شست وشو در ماشین ظرفشویی نیستند، اما سطح آن ها در برابر چسبندگی مقاوم است. ظروف آلومینیومی آنودایز شده نسبتاً سبک هستند و به سرعت گرم و سرد می شوند. بعلاوه اگرچه این نوع از ظروف گران قیمت هستند، اما دوام بالایی دارند. ماهیتابه و ظروف آلومینیومی آنودایز شده با همه اجاق ها به جز مدل های القائی سازگاری دارد.

5. ماهیتابه هایی از جنس فولاد ضدزنگ

ماهیتابه هایی از جنس فولادی ضدزنگ گزینه هایی مادام العمر هستند، اما ممکن است گران باشند. البته با خرید این دسته از ظروف ضدزنگ ممکن است احتیاج به استفاده از روغن بیشتر باشد، چراکه غذا با مقدار روغن کم به کف ماهیتابه ای از جنس فولاد ضدزنگ می چسبد.

بعلاوه لازم است بدانید که معمولا در پایه ها این نوع ماهیتابه ها از فلز مس یا آلومینیوم استفاده می گردد تا رسانایی ظرف را بهبود ببخشند. ماهیتابه ای از جنس فولاد ضدزنگ در ماشین ظرفشویی قابل شست وشو است و با غذا واکنشی نشان نمی دهد، البته این احتمال وجود دارد که در زمان پخت غذا و اعمال گرمای بیش از حد اثر رنگین کمانی را در آب غذا ببینید که احتمالا ناشی از موادمعدنی آب و دمای بالای آن است. به همین خاطر شستن ماهیتابه با پاک نماینده ی مخصوص استیل ضدزنگ، می توان این مورد را رفع کند.

7 نکته اساسی قبل از خرید انواع سرویس ماهیتابه

در این بخش طی یک نگاه جزئی نگر شما را با مهم ترین نکات در زمان خرید انواع ماهیتابه چه مدل های تکی و چه سرویس، آشنا می کنیم.

1. مقدار و وزن ماهیتابه را در نظر بگیرید

مقدار ی ظروفی مانند ماهیتابه یا قابلمه معمولا با قطر آن کالا مقدار گیری می گردد که کوچک ترین آن در بیشتر مجموعه ها 14 سانتی متر است. به طور کلی در زمان خرید هر نوع ماهیتابه ای با قطر بزرگتر، در پی تابه ای با دسته ثانویه (دسته کوچکی که در طرف دیگر ماهیتابه قرار می گیرد) برای پشتیبانی و تعادل بیشتر باشید. به همین خاطر اطلاع از ظرفیت داخلی استاندارد برای متداول ترین ماهیتابه های بازار می تواند بسیار مفید باشد.

 • ظرف مخصوص جوشاندن شیر با مقدار 14 سانتی متر: 0.9 لیتر، 1.5 پیمانه
 • ماهیتابه ی 14 سانتی متری: 1 لیتر، 1.75 پیمانه
 • ماهیتابه 16 سانتی متری: 1.5 لیتر، 2.75 پیمانه
 • ماهیتابه 18 سانتی متری: 2 لیتر، 3.5 پیمانه

2. پوشش کف ماهیتابه بسیار مهم است

پوشش کف ماهیتابه بسیار مهم است و بر عملکرد پخت وپز و سهولت شست وشوی ظروف تاثیر مستقیمی دارد، به همین علت هم پوشش کف ظروف باید با دقت انتخاب گردد.

 • پوشش های لعابی و براقی از جنس مینا: این پوشش معمولاً روی ماهیتابه های آلومینیومی، چدنی و فولادی کشیده می شوند و قیمت آن ها با توجه به فلزی که روی آن قرار می گیرد، فرق دارد. تابه هایی با این نوع پوشش در زمان پخت وپز روغن را به بیرون پرت نمی نمایند، به راحتی خراش نمی خورند و با غذا واکنش نشان نمی دهند، اما اگر با دقت از آن ها استفاده نگردد، می توانند دچار خردشدگی لایه لعابی شوند. در کنار این مزیت ها لازم است بدانید که گاهی توزیع حرارت در این مدل ها می تواند مشکل ساز باشد و اگر روکش روی ماهیتابه خیلی نازک باشد، ممکن است غذا به آن بچسبد و بسوزد. در زمان خرید توجه داشته باشید که ماهیتابه های بسیار سبک وزن ممکن است روی حرارت دچار تغییر شکل یا پیچ خوردگی شوند.
 • روکش های نچسب: روکش های نچسب جزو ایدئال ترین پوشش های ظروف پخت و پز از جمله ماهیتابه هستند که برای سرخ کردن و آماده سازی انواع سس با کم کردن احتمال چسبیدن غذا، کاهش احتیاج به روغن اضافی و سهولت در تمیز کردن ماهیتابه همراه شده اند. در حالت کلی روکش های نچسب بر روی انواع ظروف از جمله تابه های آلومینیومی، چدنی و فولاد ضد زنگ دیده می شوند.

3. به دستگیره ها و درب محصولات به شکلی ویژه توجه کنید

دسته های ماهیتابه باید به مقدار کافی بلند و ضخیم باشند تا تعادل شما را در زمان بلند کردن ماهیتابه حفظ نمایند. فن آوری خنک ماندن این بخش های ظروف در هنگام پخت و پز و لمس کردن ایمن لازم است. درب ماهیتابه باید به خوبی جا بیافتد و دارای بخش کوچکی برای خروج بخار باشد. وجود سوراخ هایی روی دسته ماهیتابه این وسیله را برای آویزان کردن و صرفه جویی در فضای کابینت ها عالی می نماید.

4. قابلیت شست وشو در ماشین ظرفشویی مساله ای بااهمیت است

ظروفی با دسته یا دسته های پلاستیکی یا از جنس فولاد ضد زنگ معمولاً قابل شست وشو در ماشین ظرفشویی هستند، اما بیشتر مدل های چوبی بازار این قابلیت را ندارند. در حالت ایدئال، بهتر است ماهیتابه های خود را با دست بشویید چراکه در مواردی دیده شده است که ماشین ظرفشویی، می تواند عاملی برای کنده شدن پوشش روی تابه هایی با پوشش نچسب گردد و عملا آن ها را بی فایده کند.

5. تابه ای با پایه تخت خریداری کنید!

تابه هایی با پایه تخت برای پخت و پز به ویژه با اجاق های برقی کاربردی است، زیرا این ماهیتابه ها تمام حلقه اجاق را می پوشانند و حرارت را هدر نمی دهند.

6. ماهیتابه ای که از فِر پشتیبانی کند، بسیار کاراست

ماهیتابه های چند منظوره قابل استفاده در فر هستند و زمانی که بر روی صفحه اجاق گاز قرار می گیرند به علت ساختاری که دارند باعث صرفه جویی در زمان پخت و فضای ذخیره سازی می شوند.

7. به جزئیات توجه کنید

همانطور که در بخش قبل هم اشاره شد، قبل از خرید هر نوع ماهیتابه و قابلمه ای باید به امکان شست وشوی آن ها در ماشین ظرفشویی و فضایی که قصد ذخیره سازی آن ها را دارید، شدیدا توجه کنید. به همین خاطر جالب است بدانید که بعضی از تابه های تازه دارای دسته های قابل جابه جایی یا تاشو برای ذخیره سازی راحت تر در کابینت ها هستند.

بعضی از مردم دوست دارند قابلمه ها و ماهیتابه های خود را بر روی یک قفسه یا شلف مخصوص این ظروف در گوشه آشپزخانه قرار دهند، چنین تصمیمی می تواند ایده ای شیک به نظر برسد، اما از نگاه دیگری می تواند دردسرساز باشد، چراکه خیلی زود متوجه خواهید شد که چربی و گرد و غبار روی آن ها می نشیند و قبل از هر بار استفاده احتیاج به شست وشو دارند.

ماهیتابه ژاپنی یا وک چیست و چه نکاتی در خرید آن مهم است؟

وک یک نوع ماهیتابه عمیق و ضروری در آشپزی آسیایی به خصوص ژاپنی است که انتخاب آن هم باید با در نظر گرفتن نکاتی مهم همراه باشد. به طور کلی همه مدل های وک را می توان بر روی انواع اجاق گاز استفاده کرد، اما در خصوص اجاق های صفحه ای و از نوع شیشه ای، انتخاب یک وک با پایه صاف و مسطح برای اطمینان از انتقال حرارت به شکلی بهینه گزینه ای بهتر است.

وک های سنتی ای که از فولاد کربنی بدون پوشش ساخته می شوند باید با آب گرم و بدون مواد شوینده شسته و خشک شوند و سپس با یک لایه نازک از روغن گیاهی برس زده شوند، تا از زنگ زدگی آن ها جلوگیری گردد. به همین خاطر اگر احساس می کنید که تمایلی به این همه کوشش برای نگهداری این نوع کالاها ندارید، بهتر است یک وک با فضای داخلی نچسب را انتخاب کنید.

نکاتی برای خرید تابه گریل

تابه گریل یک وسیله بسیار مفید در هر آشپزخانه ای است که معمولاً مربع شکل فراوری می گردد و برآمدگی های روی سطح آن می تواند چربی و آب را جمع آوری کند و طعم های دودی و سبک باربیکیو را به غذای شما ببخشد. ماهیتابه های گریل نه تنها برای گریل کردن انواع گوشت عالی عمل می نمایند، بلکه روی سبزیجات و نان هم به همان مقدار کارا هستند.

به طور کلی بیشتر تابه های گریل از چدن ساخته شده اند و می توانند به دمای بالاتری نسبت به فلزات دیگر برسند. با این حال، این دسته از کالاها سنگین وزن هستند و احتیاج به روغن کاری منظم دارند. اگر به یک ماهیتابه سبک تر احتیاج دارید، بهتر است محصولی از جنس فولاد ضدزنگ یا فولاد کربنی را انتخاب کنید.

فاکتورهای مهم در نگهداری بهتر از ماهیتابه ها

به منظور نگهداری بهتر و دقیق تر از ماهیتابه های خود لازم است یکسری نکات ساده را دنبال کنید، تا مجبور به خرید مجدد این ظروف در بازه های کوتاه نشوید.

 • هرگز یک ماهیتابه خالی را روی شعله داغ یا در فر گرم قرار ندهید، بعلاوه از قرار دادن این وسیله آن هم زمانی که داغ است، در آب سرد خودداری کنید، چراکه این مساله می تواند باعث تاب برداشتن پایه های ماهیتابه گردد.
 • توصیه می گردد که ظروف خود را قبل از شست وشو در آب گرم و صابون قرار دهید تا خنک شوند.
 • هنگام تمیز کردن ماهیتابه های نچسب دقت ویژه ای به خرج دهید و از پدهای تمیز نماینده ای از جنس پشم فولادی یا مواد ساینده قوی استفاده نکنید.
 • برای پاک کردن غذای سوخته و چسبیده به کف ظرف، ماهیتابه را تا نیمه پر از آب کنید و یک قرص ماشین ظرفشویی یا یک قاشق غذاخوری پودر لباسشویی را به آن اضافه کنید. سپس تابه را 10 دقیقه بجوشانید و کاملا آبکشی کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که ماهیتابه ها و درب های آن ها قبل از ذخیره سازی در کابینت ها کاملاً خشک شده باشند، زیرا آب راکد می تواند باعث بو گرفتن ظروف و حتی زنگ زدگی آن ها گردد.

معرفی پرفروش ترین مدل های ماهیتابه

در کنار توضیحات جامعی که در این مقاله به آن ها پرداختیم، حال وقت آن است که شما را با ماهیتابه های منتخب از دید کاربران سایت خبرنگاران آشنا کنیم.

ماهیتابه یونیک استار مدل BFP024 سایز 28

ماهیتابه یونیک استار مدل BFP024 سایز 28 گزینه ای بالارده با بدنه ای از جنس آلومینیوم دایکست است که با یک عدد دسته پلاستیکی همراه شده است. جنس درب این کالا شیشه ای است و وزن آن به حدودا 1.8 کیلوگرم می رسد. ابعاد این نوع ماهیتابه به مقدار 28x28x12 سانتی متر است و از جمله گزینه های باکیفیت، ماندگار و با قیمتی معقول به شمار می رود.

ماهیتابه یونیک استار مدل BFP024 سایز 28

950,000 تومان

مشاهده و خرید

سرویس تابه 3 پارچه مدل آوا

اگر در پی خرید سرویسی سه پارچه از ماهیتابه هستید که علاوه بر کیفیت مناسب قیمت پایینی هم داشته باشد ما به شما سرویس تابه 3 پارچه مدل آوا را معرفی می کنیم. این مدل ماهیتابه ها بدنه ای از جنس آلومینیوم دارند و درب آن ها هم از جنس پیرکس است، اما متاسفانه دسته های آن پلاستیکی و غیرنسوز است به همین علت هم از مقاومت و ماندگاری مثال زدنی ای برخوردار نیست. سایز تابه ها این مجموعه به ترتیب با قطرهای 20، 24 و 28 سانتی متر همراه است و به منظور استفاده های دم دستی سرویسی مناسب است.

سرویس تابه 3 پارچه مدل آوا

10 %

435,000

392,000 تومان

مشاهده و خرید

تابه گریل مدل مستطیل سایز 34

اگر در پی گزینه ای گریل و با قیمتی مناسب هستید، تابه گریل مدل مستطیل سایز 34 می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد چراکه از جمله مشخصه های آن شامل بدنه و دسته هایی از جنس چدن، روکش گرانیتی، درب پیرکس و بدون احتیاج به هر نوع روغن در زمان استفاده است. از طرفی جالب است بدانید که این نوع ماهیتابه می توان بر روی انواع گاز، فر و زغال استفاده کرد، که همین مساله هم مزیتی ارزشمند برای این محصول به شمار می رود. وزن کلی این نوع ظرف گریل حدودا 2 کیلوگرم است و ابعاد آن به 34x22x9 سانتی متر می رسد.

تابه گریل مدل مستطیل سایز 34

8 %

460,000

421,000 تومان

مشاهده و خرید

سرویس تابه 2 پارچه زرساب مدل فستو

سرویس تابه 2 پارچه زرساب مدل فستو یکی دیگر از مدل های میان رده ماهیتابه است که مشخصات آن شامل دسته های باکالیت، بدنه گرانیتی، دو تابه در قطرهای 22 و 26 سانتی متر، وزن حدودی 1.3 کیلوگرمی و همراه با مجوز از سازمان غذا و دارو است. سرویس تابه 2 پارچه زرساب مدل فستو از جمله محصولات باکیفیت ایرانی است که علاوه بر خوش ساختی در فراوری از ضخامت مناسبی هم برخوردار است.

سرویس تابه 2 پارچه زرساب مدل فستو

495,000 تومان

مشاهده و خرید

تابه مدل ماکرو سایز 32

یکی از گزینه های مالی بازار که قابلیت قرارگیری در داخل مایکروفر را دارد، تابه مدل ماکرو سایز 32 است که با روکش گرانیتی ای بر روی بدنه ای گرانیتی همراه شده است. این نوع ظرف پخت و پز وزنی در حدود 500 گرم دارد و ابعاد آن به 32x22x5 سانتی متر می رسد. در حالت کلی این ماهیتابه فریزری و مایکروفری به منظور انواع پخت و پز با طراحی پخت یکنواخت و نچسب ارائه شده است و گزینه ای با ارزش خرید بالا به شمار می رود.

تابه مدل ماکرو سایز 32

25 %

280,000

209,000 تومان

مشاهده و خرید

تابه فیسلر مدل ceramic سایز 28

تابه فیسلر مدل ceramic سایز 28 یکی از مدل های بالارده تابه است که وجود بدنه ای از جنس باکالیت همراه با پوشش سرامیکی از ویژگی های خاص آن به شمار میرود. کشور سازنده این نوع ظرف پخت غذا آلمان است و با وجود وزن 1.5 کیلوگرمی ای که دارد از ضخامت خوبی هم برخوردار است. این نوع ماهیتابه قابلیت پخت و پز انواع مواد غذایی با کمترین مقدار روغن را دارد و پوشش داخلی آن عاری از هرگونه مواد شیمیایی در زمان افزایش حرارت است.

تابه فیسلر مدل ceramic سایز 28

6 %

3,720,000

3,490,000 تومان

مشاهده و خرید

تابه گریل ماناآوند مدل کهکشان سایز 28

تابه گریل ماناآوند مدل کهکشان سایز 28 محصولی همراه با ویژگی هایی همانند روکش گرانیتی، بدنه چدنی، دسته های عایق و استیل، درب پیرکسی و وزن 2.2 کیلوگرمی است. در حالت کلی این کالا قابلیت پخت انواع گوشت و سبزیجات به شکل بدون روغن را دارد و ابعاد کلی آن به 40x30x10 سانتی متر می رسد.

تابه گریل ماناآوند مدل کهکشان سایز 28

700,000 تومان

مشاهده و خرید

تابه گریل مدل مربع G22 سایز 30

یکی دیگر از تابه های چدنی با روکش گرانیتی در بازار ایران که از نظر قیمت هم گزینه ای به صرفه است، تابه گریل مدل مربع G22 سایز 30 است که دربی شیشه ای، وزن 2.4 کیلوگرمی و دسته هایی چدنی دارد. با استفاده از این ماهیتابه گریل می توانید هر غذایی را بدون روغن و کاملا رژیمی طبخ کنید و از خوردن غذایی سالم لذت ببرید.

تابه گریل مدل مربع G22 سایز 30

413,600 تومان

مشاهده و خرید

تابه تفال مدل expertis سایز 28

تابه تفال مدل expertis سایز 28 گزینه ای با بدنه آلومینیومی همراه با روکش تیتانیوم است. تعداد دسته های این مدل محصول یک عدد است و جزو مدل های نسوز بازار به شمار می رود. تابه تفال مدل expertis سایز 28 فراوری کشور فرانسه است و وزن آن به 1 کیلوگرم می رسد. بعلاوه در کنار وجود نشانگر حرارتی، کنترل دما و تمیزکاری آسان، قابلیت شست وشو با ماشین ظرفشویی را هم دارد.

تابه تفال مدل expertis سایز 28

2,129,000 تومان

مشاهده و خرید

سرویس تابه 2 پارچه کاراجا مدل Retro

سرویس تابه 2 پارچه کاراجا مدل Retro محصولی از کشور ترکیه با روکش بایوگرانیت است که بر روی بدنه ای از جنس چدن کشیده شده است. این نوع ماهیتابه دو دسته نسوز با با روکش تیتانیومی دارد و می تواند تا دمای 900 درجه سانتی گراد را به برترین شکل تحمل کند.

سرویس تابه 2 پارچه کاراجا مدل Retro

1,650,000 تومان

مشاهده و خرید

وک کارال مدل هاردآنادایزد سایز 28

اگر علاقه مند به خرید وکی باکیفیت و بادوام هستید، وک کارال مدل هاردآنادایزد سایز 28 می تواند گزینه ای مجذوب کننده برای خرید شما باشد. جنس بدنه این کالا از هاردآنادایزد است و دسته های آن با جنس باکالیت همراه شده است. بعلاوه دربی از پیرکس دارد و این امکان را به شما می دهد که در فر قرار گیرد.

گفتنی است که از جمله اقلام همراه این وک سیم ظرفشویی و سمباده نرم شماره 220 است. ابعاد و وزن این محصول به ترتیب 11.5×30×30.5 سانتی متر و حدودا 1.4 کیلوگرم است.

وک کارال مدل هاردآنادایزد سایز 28

1,410,000 تومان

مشاهده و خرید

منبع: GH

کندوکاو بیشتر

برترین مارک ماهیتابه ی نچسب چیست؟

به طور کلی برندهای سوزوکی، لِبِر، وگاتی و یونیک استار برترین ماهیتابه های بازار را چه به شکل سرویس و چه تکی عرضه می نمایند.

برترین ماهیتابه دوطرفه رژیمی کدام است؟

طی یک نگاه کلی ماهیتابه دو طرفه ای که جنس آلومینیوم با روکش گرانیتی، جنس دسته هایی از باکالیب نسوز و همراه با لاستیک باکیفیت و کاملا فیکس بر روی لبه ها انتخابی مناسب برای خرید است.

وک چیست؟

وک یک نوع ماهیتابه عمیق و ضروری در آشپزی آسیایی به خصوص ژاپنی است که مدل های سنتی آن از فولاد کربنی بدون پوشش ساخته می شوند اما نگهداری آن با ملاحظات زیادی همراه است، به همین علت هم وک هایی با فضای داخلی نچسب که نگهداری راحت تری دارند، هم در بازار به فروش می رسد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 بهمن 1401 بروزرسانی: 24 بهمن 1401 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2275

به "راهنمای خرید ماهیتابه؛ انواع، مزایا و معایب هرکدام و پرفروش ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید ماهیتابه؛ انواع، مزایا و معایب هرکدام و پرفروش ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید