تور روسیه ارزان: روسیه پیشنهادش را پس گرفت

به گزارش مجله کالارنا، ایسنا نوشت: بنا به گفته یک فرستاده ارشد روسیه، ولادیمیر پوتین دیگر میلی به تعلیق سازی مشترک فراوری تسلیحات هسته ای با آمریکا ندارد.

تور روسیه ارزان: روسیه پیشنهادش را پس گرفت

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش واشنگتن اگزماینر، این فرستاده ارشد روسیه در عین حال به درخواستهای آمریکایی ها برای اجرای بازرسی و همینطور توافق اخیر مربوط به دادن زیردریایی های با سوخت هسته ای به استرالیا معترض شد.

بر اساس گزارش رسانه ها، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه به مرکز سیاست امنیتی ژنو گفت: این پیشنهاد تنها برای یک بار بوده و به آمریکا به همین شکل گفته شد. آنها فرصت را از دست دادند. آنها خواهان معلق سازی همه کلاهکها نبودند؛ آنها خواهان یک راستی آزمایی شدیدا سرزده و اعمال کنترل بر تمامی تاسیسات مرتبط با حوزه هسته ای ما بودند.

ریابکوف عقب نشینی کشورش از این پیشنهاد را بعد از نشستی با وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا که طبق اعلام دو طرف همراه با مذاکراتی فشرده و اصولی درباره کنترل تسلیحات بود مطرح نمود. او به تصمیم اخیر آمریکا و انگلیس با هدف شراکت با استرالیا بر سر معامله زیردریایی را که عمدتا به اسم اقدامی علیه چین تلقی شد، اعتراض نموده و هم مقامهای روسی و هم آمریکایی تاکید نمودند بعید است این مذاکرات سریعا به یک توافق منجر گردد.

شرمن روز آدینه گفت: مذاکرات مربوط به کنترل تسلیحات مدت زمان خیلی زیادی به طول میانجامد. ارزش نهفته در این مصاحبه در این است که از هنجارهایی که هر دوی ما به آنها معتقد بوده و به اسم دو کشور دارای بیشترین تعداد تسلیحات هسته ای خواهان ایجاد آنها هستیم، رونمایی می نماید. بنا براین این مصاحبه ذاتا بسیار خوب است.

نشست ریابکوف-شرمن چند ماه بعد از برگزاری نشستی بین جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برگزار شده است، در حالی که این دو رهبر مشابه با صحبتهای رونالد ریگان و میخائیل گورباچف، رهبران اسبق کشورهایشان در گذشته، تایید نموده بودند یک جنگ هسته ای برنده ای نداشته و هرگز نباید به راه بیفتد.

ترامپ آمریکا را از معاهده ریگان-گورباچف که توسعه تسلیحات هسته ای میانبرد زمینی را ممنوع نموده بود خارج ساخت؛ خروجی که در پی ارزیابی جمهوریخواهان و دموکراتها و مقامات ناتو در مورد اینکه پوتین به توسعه و استقرار این تسلیحات با نقض توافق پرداخته است، رخ داد.

ریابکوف بیان نمود: ما به طور ویژه نگران بیانیه هایی مطرح شده در اوایل امسال میلادی در لندن درباره دورنماهای توسعه توانمندی های هسته ای در آینده هستیم.

اشاره او به یک برنامه انگلیس برای افزایش دادن زرادخانه هسته ای خود در پاسخ به برنامه مدرنیزه سازی نظامی چین و تشدید اقدامات جسورانه بین المللی در حوزه هند-اقیانوسیه بود.

او بعلاوه تاکید نمود تصمیم اخیر آمریکا برای ارائه زیردریایی های دارای سوخت هسته ای به استرالیا یک چالش بزرگ برای نظام بین المللی عدم اشاعه هسته ای به رغم تاکید بایدن و اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا بر تنها پوشش دادن انرژی هسته ای برای زیردریایی ها و نه تسلیحات هسته ای در این توافق، به شمار میرود.

مقامهای آمریکایی نسبت به این که بتوانند به یک توافق کنترل تسلیحات دیگر با روسیه دست پیدا نمایند اظهار تردید نموده اند اما شرمن و ریابکوف با این حال به طور جداگانه از راه اندازی دو کار گروه کنترل تسلیحات به اسم یک گام مثبت تحسین کردند.

شرمن گفت: همه ما امیدواریم با تداوم حرکت به سمت جلو به سمت برآورده ساختن بعضی اهداف برویم.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1900

به "تور روسیه ارزان: روسیه پیشنهادش را پس گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه ارزان: روسیه پیشنهادش را پس گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید